Како да преземете и инсталирате законски регистриран Office 2013

01 канцеларија 2013 година

Постојат многу причини зошто може се обидуваме да ја преземеме и инсталираме Office 2013, нешто што и покрај тоа што е потполно лесен начин за извршување, ако не го знаеме правилниот метод за извршување на оваа операција, едноставно би можеле да ги најдеме во одреден момент, во лавиринт без излез.

Меѓу различните причини зошто сакаме инсталирајте Office 2013 се оние во кои го изгубивме ДВД-то за инсталација, откако го форматиравме нашиот компјутер кога Office 2013 дојде претходно инсталирана на компјутерот или едноставно, ако е многу близок пријател ни го обезбеди клучот на производот за да можеме да го искористиме овој канцелариски пакет како мала донација од вас. Може да има уште повеќе причини да се споменат, иако оние за кои разговаравме може да бидат оние низ кои поминувате во овој прецизен момент. Поради оваа причина, во оваа статија ќе ги споменеме четирите најисплатливи алтернативи што постојат за да може да ја преземете и инсталирате подоцна, верзијата на Office 2013.

1. Преземете го Office 2013 од официјалната страница на Microsoft

Првиот метод е токму тоа, што е, ако го имаме клучот на производот за Office 2013, со неколку едноставни чекори што треба да се следат, можеме да го преземеме на нашиот компјутер и подоцна, да продолжиме со инсталирање преку неговиот волшебник:

 • Пред сè, треба да ја посетиме официјалната страница на Office.Microsoft.com
 • Откако таму мора да ја внесеме нашата сметка на Microsoft со соодветните ингеренции со опцијата прикажана горе десно.
 • Веднаш ќе се појави нов прозорец, во кој можноста за Инсталирајте канцеларија со помош на мало копче што мора да го притиснеме.

02 инсталирајте Office 2013

 • Тогаш мора да ги избереме опциите што велат «Инсталирајте од Диск„и последователно“го запали на диск".
 • Конечно, мора да кликнеме на копчето што вели Превземи.

Тоа е сè што треба да направиме со оваа постапка, треба да почекаме некое време додека не се преземе целиот пакет на нашиот компјутер, а потоа мора да го инсталираме на компјутерот.

2. Преземете и инсталирајте го Office 2013 кога ќе го изгубиме ДВД-то за инсталација

Ова сугерира дека претходно требаше да го купиме ДВД-то за Office 2013, кое го изгубивме и дека подоцна мора да се обидеме повторно да го инсталираме на компјутерот:

 • Треба да се насочиме кон оваа врска.
 • Сликата што се појавува сугерира дека ние го внесуваме клучот на производот кој се состои од 25 карактери.

03 инсталирајте Office 2013

 • Подоцна, само треба да кликнеме на Start, така што Office 2013 е инсталиран на нашиот компјутер.

3. Ако имаме оштетено ДВД на Office 2013

Ова е друга опција што може да се претстави во секое време, односно, иако го купивме ДВД-то за инсталација, тој доби нешто неисправно и затоа, неговото правилно извршување на овој компјутер не работи:

 • Започнуваме сесија на Microsoft со соодветните квалификации од ова линк.
 • Последователно, ние го внесуваме клучот на производот и го бараме волшебникот што ќе не однесе до преземањето на канцеларискиот пакет.

4. Кога Office 2013 се инсталира на нашиот компјутер

Ова е четврти метод или постапка што можеме да ја предложиме, во која се споменува можноста Office 2013 да е инсталирана на нашиот компјутер; Како и да е, и покрај тоа што го имаме совршено добро инсталирано, вреди да се има инсталационата датотека на домаќинот на компјутерот за повторно да ја инсталираме во кое било време. Ако тоа не се случи, треба да ги следиме само следниве чекори:

 • Оди до оваа врска со нашиот интернет прелистувач.
 • Внесете го клучот за производот Office 2013.

04 инсталирајте Office 2013

 • Започнете со преземање на датотеката за инсталација.

Единствениот проблем што може да се појави кај некоја личност со кој било од методите предложени погоре е ако го немаме клучот на производот, бидејќи без нив едноставно Мајкрософт нема да нè достави до датотеката за преземање па дури и нема да дозволи да внесуваме одредени веб-страници што ги подигнавме за да ги вратиме.

Во секој случај, секогаш е потребно да го чуваме наведениот клуч на производот на безбедно место за моментот во кој треба да ги преземеме датотеките за инсталација или да го повратиме системот за автоматизација на канцеларијата за каква било евентуалност што може да ни се случи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.