Како да се користи и ужива во MSQRD, модната апликација

MSQRD

Неколку недели беше многу нормално да се наоѓате како пријатели или семејни поплави на социјалните мрежи или групни разговори на WhatsApp со слики во кои тие се појавуваат претворени во Леонардо Дикаприо, Обама или дури бела мечка. Ова се постигнува брзо и лесно преку апликацијата MSQRD, што би можеле да кажеме дека е примена на модата или примена на моментот.

Таков е успехот на оваа апликација, креирана од Masquerade Technologies, која зазема привилегирани позиции во списоците за преземања на App Store или Google Play и вчера Facebook ја извади чековницата за да ја добие успешната апликација. Во случај да сè уште не сте пробале MSQRD, Денес ќе ве поканиме да го пробате, а исто така ќе објасниме како да го користите за да можете да му испратите на вашиот зет слика каков ќе бидете за 30 години или оној облечен како Мексиканец и да се забавувате и смеете.

Да можете да започнете да го користите на вашиот iPhone или на вашиот уред со Android, каде што слета пред неколку дена, значи да го преземете од официјалната продавница за апликации, односно од App Store или од Google Play. Целосно е бесплатно, така што нема да морате да платите ниту денар за да уживате во него.

Како да креирате своја сопствена слика со MSQRD

Една од предностите на MSQRD е едноставност со која можеме да ја создадеме нашата персонализирана фотографија. Доволно ќе биде да ја избереме камерата со која сакаме да ја фотографираме, ќе се одлучиме за еден од достапните филтри и ќе снимаме.

MSQRD

Пред да продолжиме, мора да ви кажеме дека апликацијата достапна за Android сè уште нема голем број на филтри или маскирања што се достапни во верзијата за iOS. Секако, никој да не биде нервозен што програмерите на MSQRD веќе објавија дека наскоро ќе видиме новости во верзијата со Android.

MSQRD

Откако фотографијата е снимена со костумот што најмногу нè убеди можеме да го споделиме на нашите социјални мрежи или преку апликација за инстант пораки. Ако сакаме да го чуваме за себе, сликата ќе се зачува автоматски во нашата галерија без да треба да сториме ништо.

Сподели MSQRD

Објектите што ги нуди оваа апликација за споделување на добиените фотографии е една од причините што предизвика многу социјални мрежи да бидат преплавени со овој вид фотографии и дека групите на семејството или пријателите на WhatsApp се исполнети со смешни фотографии.

Како да креирате видео во MSQRD

Во случај да не ви помогне да поминете време со сликање на телото на Леонардо ди Каприо или маскиран во мечка, секогаш можете да креирате видео во кое можете слободно да се изразувате и да го критикувате, на пример, свекорот или девер.на тело на различни карактери. Проблемот во овој случај ќе биде да изберете еден или друг костум за да го направите видеото.

Замислуваме дека не ви треба премногу објаснување за да го направите видеото, но во случај да ви е тешко да научите да ракувате со MSQRD, ние ќе ви кажеме како да снимите свое видео. Ако ја погледнете сликата што ќе ја најдете подолу, ќе забележите дека има две икони, една за фото камера и друга за видео камера. За да го снимите видеото, само треба да ја изберете соодветната икона и да изберете костим со кој сакате да го направите вашето видео.

MSQRD

Неколку интересни совети

Како што веќе рековме, апликацијата е прилично едноставна и затоа не можеме да ви понудиме премногу совет, иако некои без премногу значење ако можеме да ви понудиме. На пример, ние мора да ви го кажеме тоа не трошете го вашето време за правење слики или видеа бидејќи тие зафаќаат скапоцен простор на вашиот уред и може да завршите со внатрешна меморија кратко време откако се појави лудило во MSQRD во вас.

Покрај тоа, како едноставен совет, ќе ви кажеме да се обидете да го прилагодите лицето на јазот што ви го нуди MSQRD што е можно повеќе за да постигнете што е можно пооптимални резултати, иако не е потребно да ја допирате совршенството од сликите што ги имате добијте се да се смеат и да не ги ставаат во музеј.

Конечно, бидете внимателни во врска со фотографиите што ги правите и особено со кого се облекувате затоа што има луѓе кои ги сакаат овие работи прилично и особено ако подоцна ги споделувате нивните фотографии преку социјалните мрежи.

Слободно коментирајќи го феноменот MSQRD

MSQRD

Од време на време, апликацијата се пробива на пазарот и е неоспорен број еден во однос на преземањата. а Понекогаш е игра, некогаш е апсурдна апликација и друг пат е забавна апликација како што е MSQRD која е лајкувана, па дури и привлечена од Фејсбук.

Искрено и ја наоѓам една неверојатно забавна апликација која за разлика од другите е прилично лесна за употреба, Не ни пречи со премногу публицитет и иако во моментот ни дозволува да направиме неколку работи, особено на Андроид, тие се повеќе од доволно за да се насмеат.

Дали веќе сте се обиделе и се забавувале со апликацијата MSQRD?.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store
MSQRD
MSQRD
Развивач: Facebook
цена: слободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.