Како да се отпишете од HBO

HBO

Во последниве години, се чини дека стана нешто повеќе од вообичаено движење за корисниците да се отпишат од HBO откако ќе заврши соодветната сезона на Игри на тронови, без да му дадеме шанса на остатокот од каталогот.

Според различни студии, бројот на претплатници на HBO се намалува за 75% откако ќе заврши нејзината starвездена серија, серија што патем заврши целосно, со крај што не им се допадна на сите (нешто вообичаено во овој тип на такви медиуми серија). Ако мислите дека дојде време отпишете се од HBOЕве ги чекорите што треба да ги следите.

Сепак, пред да се одјавите од претплата без да се обидете, треба да земете во предвид голем број на фактори кои можат да нè натераат да ја преиспитаме одлуката.

Причини да продолжите со претплатата на HBO

Каталог на HBO

Историски гледано, HBO стои зад многу од одличните серии на телевизија, серии кои со текот на годините станаа безвременски класици во кои секогаш можеме повторно да уживаме. Неколку примери со Секс во Вистински детектив, Newујорк, Wireица, Сопраните, два метра подолу, WestWorld, да ги именува најпознатите.

Но, каталогот на HBO не се базира само на тоа минато. Во моментов ни нуди серии како на пр Чернобил, Убивање на Ева или господин Jackек, Приказната на слугинката, Фосе / Вердон, Патрола на пропаста, Години и години… Голем дел од овие серии секогаш завршуваат со добивање на голем број номинации за Еми награди, добивајќи голем дел од номинациите.

Но, исто така, исто така става на располагање широк каталог на филмови, иако како и со Нетфликс, достапниот каталог не е особено привлечен. Некои од насловите што ги имаме на располагање преку нашата претплата на HBO се сите филмови за Хари Потер, Интереслар, Конг. Остров на черепот, Одред за самоубиства, Досие Ворен: Аферата „Енфилд“, филмовите „Одвратниот ме гру“, целата Роки сага ...

Не е сè на ХБО добро

Прашања на HBO

Проблемот што го наоѓаме со HBO е квалитетот и на апликацијата за мобилни уреди и на другите платформи на кои е достапна (Apple TV, Chromecast, Smart TV, PS4, Web ...) и понекогаш квалитетот на видеото без оглед на брзината што ја договоривме.

За време на последната сезона на Игри на тронови, корисниците кои религиозно ја плаќаат претплатата, одлучија преземете ја пиратската епизода во HD квалитет за да уживате во серијата наместо да мора да страдаме од слабиот квалитет што понекогаш ни го нуди овој видео стриминг сервис. Покрај тоа, тоа само ни овозможува да уживаме во содржината во 1080p, без опција за 4k и многу помалку HDR.

Ние не секогаш ќе наоѓаме проблеми кога станува збор за репродукција на содржини на платформата. Тие секогаш се случуваат кога многу корисници се заедно на платформата за да пристапат до истата содржина, нешто што отсекогаш се случувало со „Игра на тронови“, како во времето на нејзината истовремена премиера низ целиот свет, така и во часовите по премиерата.

Претплатата на HBO, која има единствена цена од 7,99 евра, ни го нуди можност да го користите истовремено на само 2 уреди, што не ни дозволува да го споделуваме со други пријатели или семејство. Со Netflix, максималната граница на уредите што ја користат услугата е 4, иако цената на претплатата е повисока.

Отпишете се од HBO

Како да се отпишете од HBO

Ако и покрај каталогот што ни го нуди HBO и квалитетот на неговите серии, тие и понатаму мислат дека е време да се направи тоа откажете ја вашата претплата со HBO, подолу ви ги покажуваме сите чекори што треба да ги следите за да можете да го сторите тоа трајно.

За да се отпишете од HBO, ние мора да го сториме тоа преку прелистувач, бидејќи од самата апликација немаме опција да го направиме тоа. Прво на сите, ние мора посетете ја веб-страницата на HBO.

  • Откако ќе ги внесеме нашето корисничко име (е-пошта) и лозинката, избираме вид на содржина што сакаме да ја прегледаме: серии и филмови или деца (ако претходно ја активиравме оваа опција).
  • Следно, одиме во горниот десен агол и кликнете на Мојата сметка, каде што можеме да додадеме родителска контрола, да ги отстраниме уредите поврзани со нашата сметка, да ја провериме историјата на плаќање, да ја смениме лозинката и управувајте со нашата претплата.
  • Со кликнување на Претплати, десната колона ќе го покаже датумот на кој ќе се изврши ново наплата на кредитната картичка што ја користиме за да ја платиме услугата. На врвот, ја наоѓаме опцијата Отпишете се.
  • Како што стана вообичаено кога сакаме да се отпишеме од која било услуга, платена или не, HBO препорачува да погледнеме во каталогот за тоа што во моментов ни нуди и што претстои. Ако ни е јасно дека не сакаме да продолжиме да плаќаме за HBO, кликнете на Откажи претплата.

Како да се отпишете од HBO на Водафон

Како да се отпишете од HBO

Ако земеме предвид дека се работи за услуга која Водафон вклучува бесплатно Меѓу сите клиенти кои имаат договор за телевизиска услуга со овој оператор, не треба да се отпишуваме од платформата, бидејќи со престанување да ја гледаме, има многу.

Меѓутоа, ако сепак, Фативме неподнослива манија за HBO  и сакаме да се отпишеме, не можеме да го направиме овој процес преку веб-страницата на HBO, но мора да го сториме тоа преку апликацијата што Водафон ни ја става на располагање или преку својата веб-страница, во делот за клиенти.

Повторно активирајте ја претплатата на HBO

Во тоа време, ќе се вратиме на делот Моја сметка, каде што сега ќе се прикаже последниот ден кога ќе имаме пристап до нашата претплата на HBO, заедно со пораката Вашата претплата е откажана. Ако пред утврдениот датум Ја преиспитавме одлуката за откажување претплата од HBO, мора да одиме во Моја сметка> Претплата и да кликнеме на Реактивирај претплата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.