Како да го добиете најновото ажурирање на Android Auto

На крајот на јули беше објавена новата верзија на Android Auto. Google ни остава ажурирање каде наоѓаме многу промени. Исто така, беше на крајот на месецот кога започна да се распоредува, иако тоа беше делумно, бидејќи многу корисници сè уште чекаат официјално да ја примат оваа нова верзија и не знаат кога ќе пристигне.

Што може да се направи во овие случаи? Постои начин на кој може да присили да го ажурира Android Auto, со цел да уживате во оваа неодамнешна верзија. Тоа е едноставен трик, кој во многу случаи може да работи, па затоа не мора да чекате Google да го објави.

Многу корисници чекаат со недели добијте ажурирање на Android Auto. Но, во моментот ОТА не е распоредена на глобално ниво, или не како што се очекуваше, така што многумина сè уште немаат пристап до оваа нова верзија. За среќа, можете да го присилите и на тој начин да не мора да чекате повеќе. За ова мора да ја користите апликацијата на телефонот Андроид.

Android Auto нова верзија

Во рамките на апликацијата, треба да кликнеме на иконата во горниот лев агол и потоа да ги внесеме поставките (конфигурацијата) на апликацијата. Таму треба да барате опција наречена «Пробајте го новиот Android Auto« Ова е опцијата што ќе ни помогне да го присилиме ажурирањето.

Стандардно, тоа обично е оневозможено во апликацијата. Затоа, она што треба да го направиме во овој случај е да ја активираме оваа опција, вклучувајќи го прекинувачот до него. Ова е она што ќе ја принуди апликацијата да најдете ја најновата достапна верзија, што ќе биде оној што беше лансиран на крајот на јули.

Значи, мора да почекаме малку, сè додека официјално не го добиеме овој нов Android Auto. На овој начин, можеме да уживаме во новата верзија, со сите функции и подобрувања што доаѓаат со неа. Тоа е едноставен трик, како што можете да видите, но во многу случаи може да работи многу добро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.