Како да го пробиете PS3 (Play 3) чекор по чекор

Ајде да го пробиеме PlayStation 3

 

¿П.Дали сакате да го пробиете вашиот PS3? Дали сте луди и барате туторијал каде што ќе ви објаснат како да се пробие PlayStation 3 Чекор по чекор?. Па, имате среќа затоа што тука ќе најдете се што ви треба за да го пробиете играњето 3, алатки, материјали и упатства.

 

Lточно е дека допирање со него хардвер Никогаш не бев многу добар во тоа, но гледајќи ја возбудата наоколу како да се пробие PS3 Одлучив да го направам овој мал, но сеопфатен, прирачник во кој ќе ви покажам колку е лесно да ја хакирате новата конзола на Sony.

 

Aдруги, и ова е многу важно, нема да ја изгубите гаранцијата на Sony и процесот е целосно реверзибилен, односно ако ја пиратувате играта и потоа имате проблем со вашата конзола, можете да ја оставите како што беше порано и да ја однесете до техничката служба. Нема да ја изгубите гаранцијата на вашата конзола!, XNUMX% загарантирана реверзибилност!

 

- Материјалите -

 

BПа, да се фатиме за бизнис и да се фатиме за работа. На материјали што ќе ни требаат за операцијата за хакерство се:

 

1-ви) Првото нешто, секако, е да имате PS3 конзола од следната генерација. Не е важна верзијата, методот работи со сите модели на играње 3.

 

PlayStation 3

 

2-ви) Мораме да бараме ножици, но не користете ниту еден, најдобро е тап врв (заокружено) вака ќе избегнеме вознемирувања за време на хакирање. Исто така, ќе ви требаат ножеви за ножици за одредена област што ќе ги видиме подоцна.

 

Специјални ножици за хакирање на претставата

 

3-ви) Alsoе ни требаат и некои еластична лентаНе е добро што е премногу фино, но можете да пробате неколку додека не видите кој е најдобар.

 

Гумена лента за игра или еластична лента

 

4-ви) И сега доаѓа најважното како што ќе утврди како ќе биде хакиран вашиот PlayStation 3.

 

Маска за хакирање на претставата

 

Можете да ја прилагодите вашата игра со избирање друга пиратска слика, оној кој најмногу ви се допаѓа, зависи од вас.

 

- Инструкциите -

 

AСега, кога ги имаме сите потребни материјали за да го пробиеме нашиот нов PlayStation 3, да видиме колку е лесно да го сториме тоа:

 

1-ви) Исечете ја сликата што сте ја одбрале за вашата претстава, запомнете го тоа ако сликата не е пират, нема да ја пиратувате вашата игра и тогаш вашата претстава нема да биде навистина хакирана. За да го исечете, користете ножици со тап врв и следете ја линијата со точки.

 

2-ви) Со зашилени ножици, направете неколку резови во пределот на ушите обележани со крст.

 

Пиратски крст

 

3-ви) Конечно земете парче од ластик и вметнете го преку двете исечоци што ги направивте во ушите на пиратот. Земете сè и стави го на твојот PS3Ако добро сте ги следеле сите упатства, пред вас ќе имате вакво нешто:

 

Хакиран Play Station 3 (ps3)

 

Y тоа е се. Запомнете во ниту еден момент нема да изгубите гаранцијата на вашиот PS3 И, ако имате проблем со конзолата, само треба да ја отстраните пиратската маска и да ја однесете до техничката служба на Сони.

 

SКога започнавте да ја читате статијата мислевте дека ќе најдете нешто друго и не ви се допаѓа ова упатство за тоа како да се пробие PS3, не обвинувај ме, обвинувај The-RockeR и на статијата што ме инспирираше. Поздрав од лозје.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

225 коментари

 1.   The-RockeR dijo

  Каква пукнатина! Многу подобро од мојот метод! 😀


 2.   Оцет убиец dijo

  Па, RockeR, е дека ова е „Чекор по чекор“ и знаете дека мора малку да продолжите

  Но, ајде, заслугата на идејата е твоја, едноставно ми беше досадно од тебе. Особено кисел поздрав.


 3.   Хуансимов dijo

  И дали работи со Wii?


 4.   Параноја dijo

  Благодарам хахаха, многу едноставен туторијал, Хуанисимов, мислам дека работи за сè хахаха


 5.   Шах dijo

  Хала, но добро! работи и за двата претходни PSX? xD добро нема ништо лошо ... ^^ поздрав! =)


 6.   Оцет убиец dijo

  Драго ми е што ве гледам овде, само потврдете дека Параноја е во право и работи за секоја конзола. Вие само треба да ја прилагодите должината на еластичната лента;) =


 7.   [!] *> --- maRiiO --- <* [!] dijo

  И ОСТРОВОТ НА РАБОТНОСТ? Дали играта излезе разбиена? ДА, 1-ви, ја купувате играта и ја ставате во кутија. 2-ри го закопаш на остров. 3º На колегите им испраќате ЕМИЛИО мапа каде да ја најдат. ПС: Ах, внимавајте на вирусите, тие имаат заби и перка на грбот.


 8.   [!] *> --- maRiiO --- <* [!] dijo

  И ОСТРОВОТ НА РАБОТНОСТ? Дали играта излезе разбиена? ДА, 1-ви, ја купувате играта и ја ставате во кутија. 2-ри го закопаш на остров. 3º На колегите им испраќате ЕМИЛИО мапа каде да ја најдат. ПС: Ах, внимавајте на вирусите, тие имаат заби и перка на грбот.


 9.   евелик dijo

  Ами ако твојот пост ме налути затоа што веќе чекав, ти ја премина границата


 10.   Пиратски стап dijo

  и се нарекувате пирати, какво упатство за измет, се надевам дека кога ќе отидете да го хакирате PS3-то, ќе се стопи.


 11.   пашико dijo

  изрод


 12.   искри dijo

  некој да ме научи да го хакирам пс3 во услови ??


 13.   нурио7 dijo

  Оној што го стави таму за тоа како да пиратски плејстејшн 3 Јас веќе ја правам таа глупост да удирам пират како сенота која е почетник на овој свет и кој знае дека има програма да ја хакира и ја имам за себе, беј беј.


 14.   нурио7 dijo

  залив залив. се гледаме наскоро пирати од Карибите.


 15.   Дејвид dijo

  Чичко !!!! Ива да се надевам дека ќе го хакирам плејот !! и го знам ова !! XDXD
  Ама сакам !!! хахаха !!
  инга карактер !!! оди добро


 16.   Јован dijo

  Нурио7 е горчливо. Научи да се смееш, да ја имаше пиратската претстава немаше да влезеш во овој пост, дух. И ако навистина ја имате, програмата се сомневам дека е само за вас 😉
  Патем, ќе исправам неколку грешки ако ми дозволите:

  1.- Глаголот ХАБЕР е со „ж“ на почетокот.
  2.- Тоа е „noVato“, а не „nobato“.
  3.- Напишано е „чао чао“, а не „заливот залив“. На англиски јазик, многу од зборовите не се изговараат додека се читаат, но тоа ќе го научите кога одите на училиште, како и правописот.

  Не сте вие ​​виновни, тоа е општеството што ве натера да се допаѓате вака. Се најдобро!

  ПС: колку en завидува на Финска, која има 100% писменост во своето население ... не мислите ли?


 17.   лансирање dijo

  сокови сокови добро xDDDDDDDDDDDDDDD


 18.   ФЛЕКИ dijo

  во nitendo wii што ставив mario pirate ???
  Оној на ps3 не ми работи.


 19.   Оцет убиец dijo

  Добар Хуан, фала богу што има некој овде со смисла за хумор. Поздрав колега.


 20.   Јован dijo

  хаха секако оцет, неколку смеа никогаш не ме повредија и иако јас исто така во овој пост верувајќи дека ќе ме научат да го хакирам пс3, признавам дека разочарувањето што ме зема го надополнува упатството хахаха е одлично, фотографијата на маската Јас сакам.
  Добив толку „киселина“ со нуриото што затоа што ми се чинеше погрешно што стори, ако не го пронајдам тоа што го барав, тогаш ќе го вратиш „назад“ во прелистувачот и периодот, не мислиш ли?

  Поздрав пријатели!


 21.   Оцет убиец dijo

  Па, потполно се согласувам пријателе, што се случува е дека има многу луѓе таму со многу лошо грозје, но е тоа што има. Се најдобро.


 22.   Оцет убиец dijo

  ????


 23.   тасман007 dijo

  xDDD Бев возбуден што знаев како навистина да ја хакирам претставата. Јас имам целосно сецкан хаха!

  Многу добро ;-D


 24.   валкири dijo

  хаха! к смејте се .. СТРАШНО!


 25.   Фиренца dijo

  jaajjaajajajajaja, но јас бев веќе подготвен да видам колку далеку стигнаа со овие работи ... и погледнете што ќе најдам !!!!

  Па, тука во Аргентина не треба да има многу PS3 и јас не сум баш сопственик на ниту еден од нив ...

  Wasе препорачав на nurio7 добро училиште, но гледам дека другите веќе го направија тоа !!! Па само ти кажувам нурио, дека земаш правопис во март !!!

  Прегледајте кога треба да влезете во вашето училиште ^^

  ала -> од глаголот ХАБЕР -> ХАЈА

  да ехо -> од глаголската фраза ПОВРЕМЕ -> СЕ ПРАВИ

  нобато -> хаха, тука единствениот ROOKIE е nurio7

  парами -> и над празно место не работи правилно ... ЗА МЕНЕ

  залив залив -> добро, без коментар ^^

  бандера -> јарболот припаѓа на знамето ... Предлогот е ДО ...

  и зборувајќи за, сè до следниот пат пријатели!


 26.   авгус dijo

  Ха ха многу добра идеја продолжува вака ...


 27.   Чаби dijo

  Господ долго време бараше да го хакне пс3, сè е многу добро објаснето, но сè уште не ги разбирам заоблените ножици, ве молам, објасни ми повторно ...


 28.   Оцет убиец dijo

  не грижи се Чаби, со други ножици можеш да пробиеш и пс3


 29.   атреју dijo

  лл, одличен оцет, но едно прашање го скрши еластикот, јас сè уште имам гаранција за сони ... затоа што го однесов на медиумската марка каде го купив и ми велат дали сум го пиратрал, мислам дека забележал .... .XD


 30.   Оцет убиец dijo

  Многу добро atreyu


 31.   ангел dijo

  Хакерството го направив чекор по чекор .. но .. се губам кога треба да користам селотејп .. не знам како да го квадрирам .. може некој да ми помогне?

  loOL


 32.   Џиновски dijo

  Уф што ме чинеше да ги најдам ножиците со кружни врвови ... хехехе. Јас директно му ставив лепенка и останува најмногу кука.


 33.   Мигел dijo

  Од каде ја добивам пиратската маска?


 34.   Мигел dijo

  и каде да ставам пиратски оцет, ве молам, одговорете благодарам


 35.   Jamамарака dijo

  Ајде, веќе вреди твојата глупост. Тоа е многу добро, како и дека е многу соодветно за денот кога го прочитав. Немам 3, но со овој придонес ќе хакнам 2. Поздрав и среќна нова година на сите


 36.   ненуко dijo

  Какво копиле како паднав


 37.   вегетамарцел dijo

  XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD она што копиле!
  Цела сум возбудена затоа што описот што го покажува Google изгледа автентичен и кога ќе влезам, одам и го наоѓам ова! XDDDDDDDDDDDDD Но, јас сè уште се откажувам од човекот! тоа е добро!


 38.   тато dijo

  на почетокот мислев дека е реално, но еј, ти ме направи среќен попладне
  благодарение

  Алберто 13 години Тенерифе


 39.   Оцет убиец dijo

  Па, мило ми е што го сфаќаат добро расположение 🙂 секој ден треба да избришам неколку коментари малку од сè


 40.   има к ебам XDDDD dijo

  Beе биде свиња, ќе бидам заблуден, ќе ја фатам мојата игра, ќе почнам да читам и ќе ја запознам пиратија хахаха, само што е кедарси со карпата, барем се смеев

  повеќе момци, како ви недостасува тука милост нен


 41.   има к ебам XDDDD dijo

  Beе биде свиња, ќе бидам заблуден, ќе ја фатам мојата игра, ќе почнам да читам и ќе ја запознам пиратија хахаха, само што е кедарси со карпата, барем се смеев

  повеќе момци, како ви недостасува тука милост нен


 42.   скорпион2191 dijo

  Упатството е кул, но не ми одговара со мојот psp бидејќи пиратот е преголем за мене
  ќе имаш пирати за псп?


 43.   паки57 dijo

  оцет дали знаете каде оси ја имаат благодатта? каде ти!! ја имате истата идеја за компјутерски науки како новороденче. денот кога го пиратувате вашиот PS3 се надевам дека е неупотреблив !! xao


 44.   Молитви dijo

  Јас доаѓам од Окото на гавранот… И како да го кажам тоа… ЛОЛ ???? xDDD

  Јас бев желен да ги хакнам сите конзоли за игри и да направам неколку слики од нив xDDD лошото е што сум многу несмасен со занаетите ... И бидејќи немам ниту една од новата генерација затоа што сите се надвор од гаранција ... и не знам, можев да ги скршам или нешто xD

  Се прашувам ... А, ако сакам да хакирам Game Boy ... ќе треба да направам помала маска нели? колку е комплициран животот. (Да бев емо, ова ќе беше време да се убијам) xD

  Поздрав ^^


 45.   Делко dijo

  Здраво оцет Јас сум џико, кој работам како техничар во работилница во продавница за компјутери. Барам curубопитност и го наоѓам ова. Мислам дека вилицата ми се откачи од смеење, венко чичко дека постојано се шегуваш дека на карпата му се смее опушти се .поздрав бо.

  п.с: знаете дека порано го отстранувавте стресот ...


 46.   КатарН dijo

  паки ... во светот има премногу будали ... дали сакате да покажете дека сте еден од нив? Не знам како го гледате тоа, но јас сум толку невин да верувам додека не помине гумената лента, (не ме прашувајте зошто, дури имам видено како Wii е хакиран со компир, па најлудиот прави часовници xD) но кога и ја видов пиратската маска, сепак сакав да ја купам само за тој xDDDDD честитки оцет и игнорирај го тој куп ромпер! салу2!


 47.   Оцет dijo

  Хехехе, гледам дека продолжуваме со добра ролна. Мило ми е што го сфаќаат така. Во текот на овие денови добив лавина од посети во потрага по тоа како да го хакирам PS3, Божиќните работи и за среќа ги затворив коментарите поради промена на серверот, затоа што ќе морав да бришам лоши коментари цел ден

  Поздрав од оцет до сите.


 48.   Хуанде dijo

  Одлично, само одлично. Всушност, ако ми дозволите, јас ќе го копирам методот и ќе го објавам (секогаш под ваша сопственост)
  Колку повеќе луѓе го знаат тоа подобро, хахахаха.
  Ако имате какви било недостатоци, кажете ми


 49.   давицинН dijo

  ХАХАХА добар начин да се потсмевате на пиратилите xDDDDD добра работа оцет


 50.   Оцет dijo

  Хуанде не им дава проблем на референците. Поздрав до сите.


 51.   Дејвид dijo

  имаш цигара?


 52.   Поминував овде ^^ dijo

  Хехехехе ... многу добро упатството да, господине хехехе

  Сепак, го имам следниот проблем ...
  Се обидов да го хакирам мојот PSP користејќи го овој систем ...
  И не ми е јасно

  Првиот проблем што го најдов беше кога не можев да ја сместам маската на конзолата. Конечно, откако се консултирав со неколку енциклопедии, разни упатства, ги гледав програмите на Ана Роса, разговарав со кучето, гледав документарци на 2 и така натаму, го најдов решението во „Масната книга“ на Петете: Исечете ја гумената лента.
  Откако станав како Мекгивер да деферира нуклеарна бомба, успеав да ја поставам маската на мојот мал лаптоп. Меѓутоа, кога ја стави пиратската маска, таа беше преголема за него и беше многу непријатно да се држи ...
  Решение? ... откако ги погледнав сите програми на Брикоманија, го прочитав ABC, ги видов цртаните филмови од Хонг Конг, отидов да прошетам низ трговски центар, повторно разговарав со кучето, ... конечно, го најдов решението повторно во „Масната книга“ на Петете: Пронајдете друга помала пиратска маска !! (секако .. ќе беше но ...)
  Како и да е, факт е дека по неколкудневно пребарување и искористување на Божиќната сезона, успеав да најдам маска со соодветна големина.
  Ова, заедно со еластичната гума со соодветна мерка, резултираше во ... PSP со пиратска маска на средината на екранот O_O ... така што не можев да видам ништо!
  И ако го хакнеше од другата страна, не можеше да ја смени играта затоа што капакот на ОМД немаше да се отвори !!! САД

  Значи, не знам што да правам повеќе, зошто е употребата на хакирање ако можам да играм само една игра? И ако ја „откачам“ за да ја сменам нејзината игра, тогаш ќе морав повторно да ја хакирам, а добриот де-хакер што ќе ја де-хакира ќе биде добар де-хакер ... претпоставувам ... но тоа е многу работа ...

  Како и да е, така се наоѓам себеси и со овој проблем се наоѓам себеси ...
  Може ли некој да ми помогне? Или мислите дека решението за овој проблем ќе се најде директно во книгата Горго де Петете ???

  Однапред благодарам на сите
  Се гледаме и среќна јајце година

  (ПС.: Pedaso tutoria tas currao io !!)


 53.   Оцет dijo

  Па "тој поминуваше покрај ^^" направивте коментар. Тоа беше одлично. Поздрав од оцет и благодарност за времето што го потрошивте за коментар.


 54.   ксигонгонзи dijo

  Еј, немаш помала маска што лежи наоколу? Сакав да го хакирам PSP.


 55.   Поминував овде ^^ dijo

  ¬¬

  Xixongonzi, погледнете во Книгата за масти на Петете.
  Таму тој објаснува чекор по чекор како да го смените фирмверот на маската ... X_DDDDDDD

  А Залудо


 56.   antonio dijo

  не е к мендас


 57.   адри (фисбар) dijo

  ajjajajajajajajajajajaj k добар локаооооооооооооооооооооооооооооооееееееееееееее другарче ми го пренесе и ме фати аjајаjаj ајде повеќе штети радост .. повеќе пукнатини недостасуваат вака .. !! xaoooo xD


 58.   SFaTa dijo

  Какво минато туто! XD

  к курадисимо ;-Д

  јајца


 59.   Лордо бајрон dijo

  Проклето !! Па, тоа пиратирање ме чинеше скапо: С кога отидов да ја исечам гумата, го погодив целото око! Гледам празнини во вашиот метод ..


 60.   маслиново масло dijo

  Честопати, овие егзо се зачудуваа .. и со што го користевте овој трик? Тоа е дека многу се сомневам дека имате ps3 со оглед на вашата интелигенција, но не ни е гајле ...


 61.   Деси dijo

  Здраво на едно прашање:
  овој хак работи за сите конзоли ??
  е тоа што се обидов да ја хакирам конзолата во мојата соба, но за да ги отворам фиоките, треба да ја отстранам маската и секако дека е бескорисна.
  Друга работа што се обидов да ја хакирам тетка ми спинстер за да смени записи, но ништо не е исто, но со маската се чини дека врзува нешто друго и исто така се разредува затоа што устата нема дупка, лошо е што таа сè уште го има Еј.
  Треба да ја хакирам тетка ми за да се ослободам од неа и треба да можам да ја хакирам конзолата во мојата спална соба што не можам да ги отворам фиоките, испратете ми решение.


 62.   Питон dijo

  Луѓето к, процес да ја хакираат претставата 3 iva добро, сè додека не ја исечев гумата, бидејќи немав ножици со кружни врвови, го фрлив хк ми даде нешто што ќе се стопи претставата, ако тоа ќе ме чека да ги оставам гумите сега е измерено


 63.   Ann dijo

  Здраво
  Вистина е? Дали треба да лепите лепенка? така што плажата е леплива? оди!
  те молам!
  и тие би можеле да имаат подобар систем! тоа валкано! хахаха
  но за некои пријатели на тетка ми работеше


 64.   калвинклин dijo

  Симнувам капа и ти го покажувам ќелавото парче генијалци !!! тука бевме јас и мојот колега во потрага по нешто интересно да се направи пиратила, но weno .. помалку дава камен! XD веќе слеговме кај Кинезите да фатиме пиратски маски !!! дечкото ќе се покрие !!! Јас им поздравив на сите! VICIOSILL @ S !!! XDXDXD


 65.   Серги dijo

  ООххх !!! К добро ксавалес и пикоо комо никој не си xo кога ќе ги видам ножиците јас и кедао малку како еее ?? к пичка пред ножици да пират на плажа Xo до ова упа хахаха xo кога го пират и к става parxe на тоа !! xDDD ги измами xavales за да видат дали е најдено решението да се пробие како поздрав. !!


 66.   Луис dijo

  многу добро, и сè прочитавте како добар шупак


 67.   PLoDi dijo

  Го најдов да господине !! најдобриот метод за хакирање на конзоли за игри од најновата генерација !!

  Вистината е дека денес не би ставила маска
  конзоли за игри, ќе им ги ставам директно на сопствениците,
  Ги разгледав сите коментари од 1 до 1 и сретнав луѓе кои само се мачеа да го критикуваат и бркаат да го навредуваат твојот метод, вистината е дека не знам зошто им пречат ако не им се допаѓаше шегата ... ќе беше полесно
  Мислам дека ја затворам страницата и не фрлам блог со навреди од
  Мали деца !!.

  Дали овој коментар ќе живее долго? Честитки, сакам!


 68.   Оцет dijo

  PLoDI ќе останеш со отворена уста ако видиш сè што треба да избришам тука секој ден. Како што велите, би било полесно да се напушти, но добро, не мислат сите исто.

  Честитка.


 69.   АНОНИМОЗНО dijo

  Веќе го хакирав вистински
  Колку заебана шега


 70.   E0N dijo

  Работи и со ножици кои немаат заоблен врв? Не сакам да го пробам во случај да се погрижам за гаранцијата
  xDDDDDDDDDDDDDDDDD


 71.   Eеле dijo

  Кога го прочитав вториот чекор, видов како доаѓа, исто така, за да започнам да не играм 3, треба да продадам бубрег и пол и засега ми требаат ...

  И има тол арт хавал, нема случај со горчливите кожурци без смисла за хумор овие ... П тажна пичка ...

  =)


 72.   [K] eNoB [!] dijo

  хахахаха ограда ккерија мислев дека ќе бидам па арго хахаха


 73.   Ибара dijo

  Каков ЛОЛ,

  Јас со целата илузија во светот и размислувајќи „Конечно ќе имам забавни игри да играм од досада“, и се среќавам ... со ова парче генијалност!

  / плескајте, особено затоа што го јадете со компири.


 74.   K0n3J0 dijo

  ХАХАХА!!!!

  Ова е упатство за хакирање !!!, Ви честитам, одлично! I'mе го пробам со неколку работи што исто така сакам да ги хакирам


 75.   октавирање dijo

  СРАЛО !!! а јас без да знам !! Па сега само треба да најдам маска, ај мислам дека на црниот пазар можам да ја најдам дури и ако ме чини орган. XDXD не оди да ги критикуваш моите правописни грешки, ги изгаснав затоа што не сакам да пишувам, хехе поздрав дсд севиillaа.пд ма густао муксо ла бромија, е пикао, хехе


 76.   ------- Мохамед ------- dijo

  Сакам пс3


 77.   Sergio dijo

  Значи, ако пс3 е пиратски, останатото е глупост

  http://es.youtube.com/watch?v=iLIU2j3A2jw


 78.   соларни dijo

  Каков срам некои луѓе ве молам


 79.   Робертонго dijo

 80.   ПОТАТИ dijo

  ВИЕ СЕ НАЈДОБРИ, СИТЕ КРАК. ШТО СЕ СЛУЧИ!
  И МЕ РАБОТИ. ПОЗДРАВ.


 81.   монахи dijo

  К МИСЛЕТЕ ДЕКА СТЕ. ДОКОЛКУ КОЈ ГО ХАКИРА ИГРАТА


 82.   ПРИНЦЕСТ dijo

  Каква шега! Јас веќе имам пикао во 2 наврати! многу си лош а? Во емуле најдов игри PS3 за преземање.Тоа значи дека може да биде хакиран, нели?
  Јас немам пс3 но дечко ми ќе му купи кога ќе може да се хакира.
  Честитки!
  1 од Кадиз


 83.   кроко dijo

  со овој чип некои игри не ме товарат


 84.   Даркињо dijo

  Може да се користи и со PS2 и PSP е што сакам и да ги хакирам xD !!!!


 85.   фабио рестрепо dijo

  Се чинеше одлично за момент мислев дека изгубив 1.300.00 што ги потрошив на конзолата


 86.   еден вид dijo

  јајајјаја к деца дп. Го јадев со компири што се случи со плејот хахаха, добро, многу генијално


 87.   jjhjhgjh dijo

  потнормално


 88.   Дени злато dijo

  Па, тоа ми успеа. Повеќе нема да морам да плаќам повеќе за игра: D: D


 89.   Фернандо dijo

  човекот бог ... умре ... xD


 90.   Хуан Карлос dijo

  Па, јас сум тој што зборува за голема кражба ауто 4 и тогаш го пишувам за некој да ми каже (кој има) дека ако ХУМЕР Х4 или Х2 ќе биде во големата кражба ауто 3, затоа што ако не ова не е Бакано, но сериозно, мислам дека ќе биде таму, затоа што има во Newујорк и мислам дека ќе биде во игра, добро ви благодарам… СРЕА за сите.


 91.   Алфон dijo

  хахахахахахахахаха, имам дескојоонадо, супер !!! 😀


 92.   диегоел10 dijo

  хахаха се смеев толку слатко !! многу добра шега хаха !!


 93.   тераралиура dijo

  Молт бо, не калај, но јас бев curубопитен, јас го убијам гатот, но во овој случај матхот, ако го снема пиратејар-ла-ла те-ел-не ме, си еста не заборавајте да кажете дух, но не дискриминирајте ја личноста според јазикот или културата или граматиката, бидете добри ако таму


 94.   Оцет убиец dijo

  terralliure тука никој не е дискриминиран поради јазикот, но ако напишете нешто на јазик за кој не разбирам може да навредувате или спамирате и ако се сомневате, го бришам коментарот. Нема никаква врска со дискриминацијата, тоа е едноставна претпазливост.


 95.   Лучоло dijo

  Извини, но јас го следев упатството за писмото, но тоа не работеше !! Може лошо да го видам егзо, единственото нешто што се смени беше бојата на еластиката што ја направив со една црна боја за која можеби беше мајка ми тоа ???
  ЧЕКАМ ОДГОВОР мукса ви благодарам

  Пдт: многу добро копиле xd хахахахахахаха се уште се смеам


 96.   Какон dijo

  Можете ли да корсирате, или баканер? Многу ме интересира предметот: Рон, рум, рум, шише роун, колкови!


 97.   Иванчито dijo

  Имам проблем, пс3 ми се стопи, немав еластична лента и ја залепив со суперглу3 пиратската маска на пс3, лепилото се истрча и јас го ставам кемадо пс3, има ли програма да се поврати?

  Ви благодариме.

  (Само се шегувам, не сум толку глупав, но ако ја ставам маската на XD, кеда кул, поздрав)


 98.   Sharky dijo

  Мислам дека туторијалот не работи и е дека ја ставам маската на мојата игра, го ставам дискот, но keba dude не работи и се обидувам да го притиснам повеќе и не вреди и возбуден сум :( :( :( xD xD работата е многу тешка хаха, но мене jartao се смеам му weno vinagreasesinoo !!! имајте ако можете да направите туторијал за хакирање на wii !! xk и тестиран и не работи ниту хаха


 99.   Совладател зета dijo

  хахахаха добро ти си истиот за мене пс3 звучи забавно!
  хахахаха веќе бев возбуден мислев дека ножиците ќе ви послужат за да ви го скршат сејот или нешто на крај к киера фотографија од i ps3 пиратски таму е мојот msnXD


 100.   Ki dijo

  хахаха оцет си пукнатина!.

  Без да сфатите, сте направиле социолошки тест каде се гледа човечката состојба кога станува збор за „хакирање“.

  Вие сте добри, вие сте многу добри!

  PDT: Интернет ... ако не, ве интересира што читате ... НАзад !!


 101.   Какон dijo

  Дали Рамончин презема нешто? Работата е, ако нешто стане, го правам тоа, бидејќи сè додека треба да јадам од плочите што ги продавам, ќе одам гладен.
  колкови!


 102.   Лажговци што сте dijo

  Еј ова е оригинално, но изгледа дека би сакал да го хакнам мојот PS3 ДА ПРОЧИТАМ НЕОРИГРАЛНИ ИГРИ ДА НЕ СЕ КУЧАТ НЕМА НЕКОГАШ НАЧИН?


 103.   Лажговци што сте dijo

  CACAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA


 104.   ПЕПА dijo

  ОНА ШТО ТРЕБА да го вклучам е цртањето во арксибо за да го преземем friky


 105.   ЛЕурибе dijo

  Тие се идиоти ... затоа што така ме залажуваат и најлошото паднав како свиња но тоа не е најлошо паднав двапати како мене и сега повторно ај боже сум идиот но ме возбудија и ме насмеаа со гнев .... двапати

  знаеш дали ме изневеруваш еднаш ти си крива ако ме измамиш двапати добро тоа е мое ... добро но ако знаеш некако да го направиш тогаш ... кажи така


 106.   на xaxo dijo

  хехехех к цевка е кул тој мето пео кога ќе излезе вистинскиот, ќе ми кажеш


 107.   Јован dijo

  Шегата беше добра, но мислам дека со тоа дизајнот на PS3 ќе се расипе.


 108.   Ирша dijo

  xDDDDDDDDDDDDDDDDD хахахаха многу добро ... Мислам дека важи за сите конзоли, само треба да ја менувате големината на маската и да играте! xDDDD


 109.   Тешко dijo

  ХАХАХА XD
  Се двоумеше за тоа
  Метидо А Тодосс qe Буенаа XD
  QE макинаа!


 110.   Sony dijo

  Јас сум портпарол на Сони и барам оваа страница да се отстрани. Откако е објавен овој метод за хакирање на нашите конзоли, продажбата на видео игри опадна за 80%. Погледнете, ние инвестиравме во анти-пиратски методи и ова дете со оцет ни го зезна пронајдокот за 5 минути. Може да кажете дека тој е врвен хакер. Оцети, дојдете со нас за да ги усовршиме нашите системи за борба против пиратеријата.

  Феномен !!!!


 111.   Марадона dijo

  Нели момци ми верувате, маската на пиратот не работи work Пробав и не работи… и ја исеков со тие тапи ножици… (но можеби прескокнав неколку чекори)


 112.   orор dijo

  si


 113.   ДИОС dijo

  Не гледај како го правам макро со мојот пиратски супер PS3. БЛАГОДАРАМ!


 114.   Felix dijo

  Еј, и со тоа прифаќаш и пиратски копии на PSX и PS2?

  Дали е тоа гумата од маската ме спречува да ги ставам дисковите ...


 115.   витолус dijo

  малсиииимооо покрај маската имате и брод и остров со некое богатство. Го имам вака уште од поодамна со тој трик и хакиран од канал плус до пс3 поминувајќи покрај што било што замислува к


 116.   ваш dijo

  Не знам какво лошо егзо добро не сакам пиратски игри

  Може ли да ми ставите линк хехехе XD благодарам


 117.   VaLtRu! dijo

  Бидете внимателни, поставувањето на гумите при точна напнатост може да предизвика внатрешна катаклизма и може да ја натера вашата конзола да се качи на интернат и да го испразни шишето рум од орманот за шипки ...

  Јас веќе ставив кука за обесување на блу-зракот и wifi антена за колче за нозе ... Јас го преземам водството!


 118.   Дејвид dijo

  k не може да биде пиратски !!


 119.   елидиосделацерда dijo

  прашање ?? дали е ова легално ?? Мене ми се чини малку ризично ... исто така мислам дека хакерството на овој начин на крајот ќе ви донесе проблем сигурно !!!!!


 120.   Пачаран dijo

  Еј човеку, дали мислиш дека би можел да направам пират со твоето лице? ебате еске кедарија тоа ниту сликаше !! вие сте мојот херој копиле! На сите ни оставивте лице со леб и кој е навреден да јаде лук како што велат.
  Ајде човеку, ако не изненадите со уште еден ваков туторијал!

  П.С: ова оди навреден, ако немате пари да купувате игри по ѓаволите, го имате ПС3 ако веќе знаевте што хавија ХД. кожурци !!!


 121.   Koke dijo

  Не знам што се случува, јас не одам! Гумата мораше да биде бела? е што го направив сино затоа што повеќе беше да си играм со претставата ... да видам дали некој може да ми помогне!


 122.   сокови dijo

  Најдоброто од се што со толку многу коментари веќе сте први во гугл кога ја барате малата точка D .: DDDDD, не биди злобен и кажи им на луѓето дека со хакирање на синиот зрак директно играте игри на 2 на ps3, не треба ни да го купуваш ..: DDDDDDDDDDDDDD


 123.   Пласидо dijo

  Ова е одлично за хакирање на Ps3, и откако рекоа дека хакирањето на видео-конзолите на Sony е прилично скапо, овој начин е ефтин и што е најважно, прилично ефтин и ефикасен до подоцна.


 124.   КАРПИСКА ДИЕ dijo

  ХАХАХА, ДА ИМАМ ЕКСО БЛАГОДАРАМ КОЈ ПРАШАЛ АКО СЕ СЛУУВАМ СО В.И., КЕ КРАК, ОД ТОГАШ МЕ ОДНЕСЕ СО СТРАШНО ИЗЕМЕНО, АЛА СЕ ЗАБАВИ ХАХАХА, ДОБРО ПАТ АКО ПОМИНАВЕ.


 125.   Лис dijo

  JAJAJAJAAJ многу добро камерo Јас сум на работа и добро морам да се смеам со твојот прат ... секако тоа само ме натера да ја прочитам едноставната iosубопитност, бидејќи иако сакам видео игри не добивам никакви ...

  Сакам што сè уште има такви како тебе со безопасна смисла за хумор ВИ СИ ЧЕСТИТУВАМ XDDDD XDDDD ...


 126.   Лис dijo

  JAJAJAJAAJ многу добро камерo Јас сум на работа и добро морам да се смеам со твојот прат ... секако тоа само ме натера да ја прочитам едноставната iosубопитност, бидејќи иако сакам видео игри не добивам никакви ...

  Сакам што сè уште има такви како тебе со безопасна смисла за хумор ВИ СИ ЧЕСТИТУВАМ XDDDD XDDDD ...
  ДОБРО ЗА ВАС !!!


 127.   Јоселики dijo

  хахаха, вистината е дека пиратската маска е добра, но дали тоа може да биде гол постер на essесика алба или само пират? О, пиратот, добро ти изгледам многу добра заслуга хехехе


 128.   морнико dijo

  Ke wapo ke се смее и ме фрли во проклето време Не сум видел толку смешно нешто во потезите на пиратски игри 3 enorabuana aora ќе мора да ги отстраниш пиратите на написи и предмети


 129.   Блејкер dijo

  xDD без коментари човеку ... Боже како луѓето можат да најдат работи да направат за да се дружат xDD Никогаш не мислам на ништо хаха, немам PS3, но сакав да видам како течеше хакирањето и ... .. се чини како глава XDDD Многу добар чичко


 130.   ..... лолазо ...... dijo

  Јас премногу серам, јас не сум возбуден кога го читам упатството d јајца за нас сте троко ноти tro. патем, знаеш дека пират не е пират ако нема папагал ... измами ааааааа


 131.   блуз dijo

  Седиштето на ФБИ во Вашингтон
  Јавете се на (202) 324-3000 или пишете на следната адреса:

  Федерално биро за истраги
  Зграда на Едгар Хувер
  935 Пенсилванија Avenue, NW

  Regretалиме да ве известиме дека г. Винагре Асесино неодамна е уапсен под наводни обвиненија за пиратерија, како и за поттикнување на истото.
  Господ да ја чува Америка, хехе ...

  Шегата е многу добра, ја сакав, солзите сè уште ми бегаат гледајќи ги коментарите на некои момци.


 132.   Крис dijo

  Може ли некој да ми каже дали е вистина ????


 133.   KaSe.o dijo

  Јас го пробав и работи. Ви благодарам


 134.   јавифалцеси dijo

  За оние кои не се осмелуваат да го хакираат својот скапоцен PS3, можам да го сторам тоа по разумна цена. Може да ми го испратите на следната адреса:
  Г-дин Дон Блекберд
  Улицата Пиратас дел Карибе бр. 23 бис
  Пацифички каравел

  Во период од 15 дена ќе го добиете во совршена состојба и со доживотна гаранција.


 135.   тепкунп dijo

  Каков добар човек ... хахахахаха. Тоа е најдобриот lp што го прочитав со месеци.
  Ако направите нешто друго како ова, знаете, известете ни.
  salu2 хахахаха е што продолжувам да ја кршам кутијата


 136.   пантера dijo

  Здраво, сакам да ја вратам оваа нишка заради двата проблеми што ми се појавија како резултат на хакирање на мојата игра со методот опишан погоре и што ќе наведам:
  1.) Методот го опишува начинот на кој треба да се хакира претставата, но не пишува како да се воведат подоцнежните верзии (промена на фирмверот)
  2.) Да видите според кои филмови ќе ви треба посебен сет со лицето на anоан Лапорта, бидејќи не е достоен за било кој вид пиратерија, само со пирати од старо потекло.


 137.   Жозе dijo

  Ајде, да ... хахаха, смејте се! Сакам да го хакирам psp ... но маската е преголема и не знам од каде да ја најдам книгата што ми е ахахаха!


 138.   иванави.18 dijo

  хахахаха случајно го сторив истото и не ми оди, зошто ќе биде?
  хахахахахахахах вено


 139.   ферот dijo

  хаха искрено на почетокот многу ми пречеше но потоа се забавував веќе бев возбуден ова треба да биде на тв затоа што е многу добро хахаха


 140.   Felix dijo

  Мислам дека ќе мора да издадете нова верзија бидејќи моменталната верзија има прилично голем проблем, а тоа е поради гумата што ја спојува маската со PS3 кога ќе ја отворите фиоката за да вметнете CD / DVD / BLU-RAY, станува блиски поради еластичниот ефект на гумата.

  Wouldе мора да отстраните нова верзија со промена на позиционирањето на гумата, така што тоа да не се случи бидејќи долгорочно може да ги оштети шините на послужавникот.

  За сè друго е басна, поминете ми го вашиот телефон и со она што го зачував во пиратството ве поканувам на вечера.


 141.   номадски dijo

  ХАХА!
  тоа шише, таа пластика и од сè ... xD


 142.   3uk3n dijo

  Оваа чингона шега доцна кога ја купив и јас влегов тука со илузија дека можам да ја хакирам и јас го скршив алофо лол про, добив кикотења попладне


 143.   lesttt dijo

  Јас навистина помислив дека е да се пробие вистинскиот, а не да се стави слика.

  Хаха ми се смее ico muxa grvias k


 144.   RAYOSSS dijo

  И ПОБЕДИ МУКСО ПИРАТА ВРЕДНОСТ ?????


 145.   Иван dijo

  Хаха, јас бев возбуден што го пробив, и го наоѓам ова. Вистината е дека сум се смеел на себеси. Извинете за црвенокосите кои се збркаа со авторот на упатството, затоа што тој мора да е Крак


 146.   dj_alicante dijo

  Вистината е дека му го сторив тоа на мојот син и тој беше воодушевен, исто така, му ставив чип на капетанот и работи сите игри што ги изнајмувам без проблеми, благодарам за помошта


 147.   јују dijo

  треба да ја знаеме цената на сè за да можеме да го пробиеме PS3 благодарение на поздрав


 148.   чиволоко dijo

  Ниту МекГивер се здружува со Тимот А, тоа го прави пиратски подобро, каков човек, каков смеа му честитам на XD.


 149.   Малагуиста ултра dijo

  Парче маска, = Д.


 150.   alex dijo

  Оној што бара нешто сериозно и наидува на овој ...

  Патем, ако мислите дека идејата е ваша, на Јутјуб има такви видеа ...


 151.   Мој dijo

  Не ми е јасно како да го пресечам увото, може некој да ми објасни? Благодарам


 152.   џуанџо dijo

  хахаха, добро, тоа ми беше толку смешно хахаха


 153.   Човек-Blaster dijo

  Пробав со psp но ме чинеше пот, крв и солзи.
  Морав да направам маска што ќе се смести во задниот дел и беше многу комплицирана.
  Морав да го направам помалку од 4,3 инчи (тоа е дека јас сум 1 разбрана во овие работи) и со Паркинсон и остеоартритис со артритис беше тешко. но еве ме со 1 psp хакиран како што има намера Бог
  XDDDDDDDDDDDDD


 154.   osозеу од гибриш dijo

  Еј, го пробав со неколку и не работи, не ги чита снимените игри, пробав 3 различни маски и не работи, некој да ми помогне. Ви благодарам


 155.   пипон dijo

  фууааах к ијо кучка x'DD


 156.   Жабри dijo

  Па, не го разбирам, ги следев сите чекори еден по еден и пиратските игри не започнуваат.
  Можеби е пиратот што го ставив, ќе пробам уште еден.
  Со почит


 157.   јас! dijo

  хахахахаха овој метод е многу добар ... и точно е дека не губи гаранција ... тоа е лесен и домашен метод ло


 158.   орел2 dijo

  Добар метод, иако донекаде неуспешен и вистината е, не знам зошто со тоа колку е детално детален.
  Вие сте го разработиле иако има некој друг кој вели дека го намирисале ... Јас исто така го почувствував мирисот откако почнав да го читам!
  Нема кој да ми ...


 159.   reneluis1100 dijo

  добро ... добро, но едно мислам дека е глупост во свинско месо ако екивикас нешто заебавте хахаха =) =) =)


 160.   luis1004 dijo

  СМЕЕЊЕ НА ГЛАС…
  помош, јас веќе ја пиратирав мојата, но не сум фанки, тоа ќе биде затоа што немав пиратска маска и ставив една од двете вкрстени коски и череп ...
  lol


 161.   вегетамарцел dijo

  да секако јаснооооооооооооооооооооогу. што пушиш перео?


 162.   пепе бенавенте dijo

  Чичко, ти си трска, мислев дека е реално, но еј, неколку смеа не се лоши, ти си господар и поминува од горките како нурио7 и кажи им дека одат да допрат сламки пред да дадат свое мислење , ќе заминеш, јас сум од Тенерифе


 163.   пепе бенавенте dijo

  jajajajajjajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajers човекот од трска и другите к не веруваат дека тоа се некои вафли и некои примослари


 164.   ТИГРЕЧИКИЛИН dijo

  Ако има некој што се налутил на овој начин на хакирање, заебајте го, супер е.
  оцет си фигура


 165.   Хуан Карлос dijo

  пријателе навистина работи ???? да или не?


 166.   DAVID dijo

  РАБОТИ СО СЕКОЈ ?????????????? »КЕ МАКИНА ТИ СИ J .JEJEJEJEJEJEJWEJE. ПОЗДРАВИ ОД ИБИЗА 2008


 167.   ХуанФрај dijo

  Каде е благодатта?
  Да живее англискиот хумор ...


 168.   Хоакин Рејес dijo

  ајаџајаџајајајајајахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахха размислував за ѓаволите да користам ножици и еластична лента ахаха xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


 169.   PsX3 dijo

  Хахаха, еј, не работи за мене ... може да биде xk, мојата маска не е iwal? XD
  Одличен прирачник!


 170.   PsX3 dijo

  Каде можев да ја однесам да го стори тоа? Не верувам во себе да го сторам тоа o .xD


 171.   султансиру dijo

  Бидејќи не ми е јасна гумата (дебелината) што ми ја објаснува, приватно ми ја пренесуваш ок


 172.   Андрес dijo

  Па добро, го сторив тоа чекор по чекор, со ножиците што ги кажува упатството и сè, маската беше многу кул, но кога станува збор за играње, немам копии, кој ми кажува што погрешив?
  Можеби го чувам едното уво поголемо од другото, или ќе биде дека не и ставив карвана ... Не знам предлози?

  Jajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajaja


 173.   пепишу dijo

  Не ми оди добро, сигурно нешто згрешив, видете дали правите друг туторијал за несмасен, што е прв пат да хакирам конзола.


 174.   тепитеñо мекс dijo

  Луксузен луксузен брат на пазарот на тепито (mex df) тие целосно ќе ви се заблагодарат


 175.   РАКУЕЛ dijo

  Ми работеше и со Spек Спароу


 176.   Дејвид dijo

  хахаха многу добро хаха


 177.   Ксилон dijo

  Па добро, сиромав да пиратувам со лицето со црна брада и сиромашен да ставам пиратска игра и ако одам и го ставам, би го пиратирал со друго лице и не би одел .. Дали некој знае зошто е тоа? ¿? ¿?

  Мислам дека тоа е затоа што мојата игра, бидејќи е црна, повеќе тежнее кон црна брада отколку кон друга ...

  ПС: Многу добар поздрав ^^ ...


 178.   Хомер dijo

  аук! ах метод за хакирање на плеј3

  многу добар човек


 179.   XDDD dijo

  XDDDDD MU WENO TRUNK !!!!


 180.   PABLO dijo

  ХОЈГАН КАКО ПЕСЕТР СЕ ПИРАТИРА СО ЕР ГАГЛИ, К Л Л ЈОЛИ ЛА СЕ КУПИ ПС3, АМА ПРЕД ПОЛИТАЦИЈАТА ОД ПОЛИТИКАЦИЈАТА, СО ФИКСИРА ДЕКА Е ГРЕШКА ОД СОНИ КИЕН КИЕРА АЛУДИРАЈ МЕ ИСПРАТИ ИМЕЈЛ НА МОЈАТА ПОСЕТА


 181.   луд dijo

  Мора да научите да се шегувате, но многу подобро затоа што вистината не е дури ниту некој нов човек би го сторил тоа толку лошо отколку да цица бонбона, а другите се грижат за вашите правописни грешки не толку конзола и повеќе училиште, вие давате смеа


 182.   мамење dijo

  Јуер, она што започна како едноставна шега мора да ви овозможи илјадници посети на страницата, многу тешко.


 183.   ¬¬ dijo

  издувам .. во денешно време гарнашите што ги ставаат на нет хахаха, ме боли да влегувам на вакви страници што лигавење


 184.   име dijo

  Јас го завршив, но не работи за мене
  Willе биде затоа што не користам ножици со кружни врвови XD

  ПД: тука би отишло ПД, но не ми се допаѓа да го ставам хахаха
  PD2: овде оди исто како и PD од горе
  salu2


 185.   Ал лента dijo

  Сите пукнатина


 186.   ИСМАЕЛ dijo

  ЗАТОА што не знам што да кажам, бидејќи не сум го сторил тоа повеќе не гледам теле 5
  И ТОА КОЈ ГО СРЕДАВ ИСТЕ ИСТО КАКО ГИ КААШ
  ШТО ПОГРЕШНАВ.
  ......
  ПОВТОРНО ГО НАПРАВИВ И СЕГА АКО ГЛЕДАМ ТЕЛЕ 5 НО ВРАТАТА НЕ INGВОВА
  МОЈОТ СОВЕТ Е КОЈ ГО ОБЈАСНУВАШ ПОДЕТАЛНО


 187.   албаро dijo

  Не можете да ја хакирате играта 3 pringados, можете да добиете мал трик од друг, но засега не е тенџере.


 188.   ИСМАЕЛ dijo

  оние без смисла за хумор не се мачат да ставаат ништо. Давам 10 на оцет убиец

  БАРАМ ЗА ПОТПИСИ ПА К ДАВАМ 10


 189.   isa dijo

  Конечно! После години не разбирање на ниту еден „непогрешлив и многу лесен трик за Х“ (заменете го Х со ништо, од не плаќање за плус до отворање на картонски пакувања без да се валкате). Хакирање по моја мерка! Ова да, ова да што ќе знам да направам (ако не го заебам кога ќе ги дупнам дупките, се разбира). Би сакал да го видам Мистер Бин како поминува низ овој деликатен хакерски процес ...


 190.   .. :: лоренцо ::. 32x dijo

  добро ми беше досадно и започнав со блогирање ...
  и налетав на овој ...
  добро.,.,
  ЧЕСТИТАЛИ !! xD
  многу добро!
  Чао!
  продолжи така!


 191.   .. :: лоренцо ::. 32x dijo

  хахаха


 192.   lol dijo

  хахаха
  многу вена

  Керијан го пробие PS3
  ВАЈВАЈВЈАЈААЈАЈА
  значајни


 193.   МАРТ Н. dijo

  Страшно = Д.


 194.   Хавиер dijo

  Јас веќе го сторив тоа, ми требаше време, но нема да потрошам до 15 евра на плоча и нема да ве молам да ми помогнете


 195.   угосаксохе dijo

  тоа е исто така за psp хаха


 196.   календе dijo

  Совет за оние кои не работат хакирање, не заборавајте ги дупките за очи на маската или во спротивно нема да ги чита податоците, може да се ажурира со промена на маската и оние кои не го сакаат упатството, исто така, можат да се ажурираат со друг оцет маска си еден а. феномен


 197.   календе dijo

  Оцет сте номиниран, но мислам дека публиката ќе ве спаси


 198.   Цигано-светло dijo

  уаууу !! Како си?
  Вие сте легално момче, ми се допаѓаат такви како вас
  толку оптимистички xD xD xD xD xD

  БОГ ВИ ИСТРАEУВА СИТЕ И СЕКОЈ ОД СЕ АМИН!


 199.   elYedai dijo

  остија !!!!!! многу ти благодарам, секогаш сакав да знам
  како некој бил хакиран. Милион благодарам.


 200.   Цигано-светло dijo

  Како е циганот PS3?
  xD


 201.   Циган-Марано dijo

  на циганот пс3 му ставаш слика на ракчиња xD
  јас да ја колумбијанизирам ќе ставиш лара де дон омар xD
  јас да ја јамајканизирам ја ставаш фотографијата на Боб Марли xD


 202.   Delorean dijo

  Не разбирам како може да има луѓе кои имаат таков тажен и здодевен живот и кои треба да го трошат своето време на тој начин. Интернетот е место каде луѓето треба да си помагаат едни на други. За жал има вакви луѓе, кои не само што не помагаат, туку го трошат и времето на другите. На кратко, гледајќи го индивидуалистичкото и себично општество во кое живееме, не е чудно да се сретнеме со вакви поединци.

  П.С. НЕ ја имам претставата, ако влегов во овој блог, тоа беше затоа што еден пријател ми кажа за тоа, но не верувајќи во него, решив да ја видам со свои очи.


 203.   Рен dijo

  маскала ЦТМ, тие веќе го дадоа во уметнички напад


 204.   работи dijo

  Сигурно ова е најдобриот начин за хакирање на конзола што сум ја видел во мојот живот!
  Не е погодно за неверојатна !!!


 205.   JoSeViLLa dijo

  Јебига, се збркав во чекор 2 ...


 206.   Каква ФАРСА dijo

  Не разбирам како може да има луѓе кои имаат таков тажен и здодевен живот и кои треба да го трошат своето време на тој начин. Интернетот е место каде луѓето треба да си помагаат едни на други. За жал има вакви луѓе, кои не само што не помагаат, туку го трошат и времето на другите. На кратко, гледајќи го индивидуалистичкото и себично општество во кое живееме, не е чудно да се сретнеме со вакви поединци.

  П.С. НЕ ја имам претставата, ако влегов во овој блог, тоа беше затоа што еден пријател ми кажа за тоа, но не верувајќи во него, решив да ја видам со свои очи.

  НЕ МОLDЕ ДА СЕ согласувам ПОВЕЕ. СОВРШЕНО ОБЈАСНИ


 207.   ps3 не може да биде хакиран dijo

  хаха може да ја видите сликата каде што е залепена фотографијата на PS3 е точна по нарачка ...

  тоа е лага што не можете да ја хакирате


 208.   нео dijo

  Кул е, но може да носите и шлем на мотор, нели? Навистина многу сакам мотори до друг


 209.   пс3манија dijo

  Си играл со моите илузии Харе к не вредеше.


 210.   Што ме нервира dijo

  Она што навистина ме нервира е што овој оцет е ставен прв во резултатите од Google. Така е, кога барате „хак игра 3“, првата страница што излегува е вашиот блог. Со други зборови, без да потроши ниту едно евро за рекламирање, со лага, тоа беше прво во резултатите благодарение на сите луѓе што влегоа тука. Ова е иронично што доаѓа од момче кое би требало да се смее на пиратерија.
  Не би бил изненаден ако блогот наскоро се наполни со рекламирање, искористувајќи го огромниот прилив што ќе го има, особено пред Божиќ.


 211.   смеење на глас dijo

  Еден пријател ми рече: еј! сакате да ја хакирате вашата игра 3
  јас: ооооох!

  кликнете и експлодирајте од смеа, ми премина низ умот дека тоа ќе биде лице на пират затоа што двајцата сакаме едно парче xDDDDDDD. Многу се смеев, ми го израдувавте попладнето ^^ благодарам !!!

  Можете ли да го хакирате со лицето на Лафи ?? или мора да биде тежок пират: О?


 212.   калај dijo

  Јас сум измамен цело време читајќи и.

  Па вистината е дека одлична шега хахаха.

  И, кажете ни што е на врвот на Google


 213.   калај dijo

  и сигурен сум дека работи со сите конзоли


 214.   уно dijo

  Западниот удар на смешниот човек. Најдобар коментар е
  Хуансимов. за шеги на овој човек.


 215.   Бакети dijo

  Уште се смеам !!!

  Ова се нарекува да има добар хумор, да, господине, и како што вели еден мој пријател, подобро е да имате добар хумор отколку тумор во јајцата.
  Честитки за чекор по чекор, вистината е дека за момент помислив дека може да биде лек за хакирање, сè додека не стигнам до чекор 4 и не можев да ја задржам смеата (и на што работам).

  Навистина, благодарам што ми поминав убаво.

  Поздрав пиратилас !!!


 216.   нели? dijo

  LOL често пука, ќе го пробам твојот метод


 217.   Пана dijo

  ¡¡CIDADO¡¡¡¡
  Јас го пробав и работи, но проблемот што го создава е загревањето на мојот задебелен врв за да го избегнам овој проблем.


 218.   мој dijo

  Ебате како го правиш тоа?…. Не ми работи… ..и го пробав дури и од позади… .ВАХХХХХ


 219.   Циркус dijo

  Па, немам ps3 T_T


 220.   Циркус dijo

  но ќе го добијам ò.ó


 221.   Циркус dijo

  УАЈАЈАЈАЈАЈАЈАЈАЈА


 222.   Силвија dijo

  ШТО МАМИН !!!


 223.   Мепартомемондо dijo

  jo colegui, вие сте врвни џвакања кул * 100% уништувачки 4ever.
  треба да се посветиш на овој хк, смешен си задник


 224.   ЈАУ dijo

  ХОЈГАН СЕ ОБРАБОТУВА ...


 225.   Роџер Роман dijo

  Хахахаха… .. Јас веќе замислив. тоа ж. D.E.P