Како лесно да преземате плејлисти на YouTube

преземете видеа на YouTube

Во претходната статија ја презентиравме формата на моќ преземете видеа на YouTube без потреба од апликација од трети страни, нешто што звучеше исклучително за сите оние луѓе кои можеби се заинтересирани да имаат специфично видео од порталот на нивниот персонален компјутер.

Ако ова беше можно Што е со оние видеа на YouTube што се дел од плејлиста? Има многу материјал што е нареден на таков начин, нешто што можеби исто така сакаме да го имаме во нашите соодветни тимови; Поради оваа причина, сега ќе го споменеме начинот на кој секое од видеата што се дел од оваа плејлиста, може да ги преземете сите на многу лесен начин и без да направите одредени грешки што се премногу вообичаени за правење.

Директен симнувач на видео за преземање на плејлисти на YouTube

За разлика од методот што беше предложен во претходната статија, овој пат ќе се потпреме на интересна бесплатна апликација која има име «Директен симнувач на видео«; И покрај фактот дека оваа гратиција е предложена од нејзиниот развивач, вие мора да бидете внимателни при инсталирање, бидејќи има голем број спонзорски елементи кои подоцна можат да се мешаат во правилното функционирање на нашиот персонален компјутер.

Директно преземање на видео 01

Сликата што ја сместивме во горниот дел ја претставува првата задача што треба да ја извршиме, односно дека во рамките на инсталацијата треба да избереме „обичај“; со ова само ќе треба деактивирајте ги полињата што сугерираат да инсталирате неколку додатоци и помага во прелистувачот на Интернет. И покрај нашето одбивање да ги инсталираме овие дополнителни елементи, Direct Video Downloader ќе продолжи да инсистира на тоа со други видови пловечки прозорци, на кои ќе мора даопаѓање»За неговото инсистирање.

Низа дополнителни прозорци ќе продолжат да сугерираат да инсталирате одредени додатоци, на кои (ве советуваме да обрнете посебно внимание на нив) треба да одбијте ја вашата интеграција на нашиот оперативен систем со копчето што вели «Скајп»Да ја прескокнете речената инсталација.

Кога ќе заврши со инсталирање «Директен симнувач на видео»И кога ќе ја активираме оваа алатка, таа ќе започне да презема неколку компоненти што се потребни за нејзино правилно функционирање.

Директно преземање на видео 02

Интерфејсот на оваа апликација е еден од најцелосните што би можеле да го најдеме кога станува збор преземете плејлисти на YouTube; Екранот за добредојде ни кажува сè што оваа алатка може да направи во наша корист, што е на пример можноста за:

Директно преземање на видео 03

 1. Преземете единствено видео за кое сме заинтересирани.
 2. Преземете ги сите видеа што се дел од плејлистата на YouTube.
 3. Преземете ги сите јавни видеа на кој било корисник на YouTube.

Директно преземање на видео 04

Препорачуваме да кликнете на тркалата на менувачот (4-та икона од горниот десен агол) за да можете конфигурирајте го местото каде што ќе ги преземате видеата како и јазикот на интерфејсот на оваа алатка.

Директно преземање на видео 05

Што не треба да направите за да преземете плејлиста на YouTube

Ако пронајдовте листа за репродукција на видеа на YouTube, она што не треба да го правите е следново:

 • Лоцирајте ја плејлистата со видеа на YouTube.
 • Кликнете на табулаторот (или опцијата) на кој пишува «удел".
 • Изберете, копирајте и залепете ја URL-адресата на плејлистата прикажана таму, во интерфејсот Direct Video Downloader.

Директно преземање на видео 06

Ако ги извршите чекорите што ги предложивме погоре, може да го забележите тоа алатката воопшто не вчитува ниту едно видео на оние кои се дел од оваа плејлиста; Ова се должи на фактот дека постапката е погрешна, нешто со кое се пронајдени голем број луѓе, кои подоцна сметаат дека алатката „не го прави она што го ветува“.

Директно преземање на видео 07

Ако одите во областа каде што се наоѓаат сите видеа на корисникот и нивните соодветни листи за репродукција (како сликата што ја предлагаме подолу), не треба да кликнувате на сликичката на овие списоци за подоцна да мора да ја копираме нејзината URL-адреса.

Директно преземање на видео 08

Што мора да сториме за да преземеме плејлисти на YouTube

Па, сакавме да споменеме што не треба да правите со оваа апликација за да се обидете да ги преземете овие плејлисти на YouTube, бидејќи тоа едноставно нема да ви донесе добри резултати. Негативно е она што ќе го споменеме подолу:

 • Пронајдете ги плејлистите на YouTube што ве интересираат да ги преземете.
 • Десен-клик на името на плејлистата.
 • Од контекстуалното мени изберете ја опцијата што вели «Копирајте ја URL-адресата".

Директно преземање на видео 09

Тоа е единственото нешто што би требало да го направите во моментот, нешто што ќе се рефлектира во URL-просторот на Direct Video Downloader; Сликата што ја ставаме на дното може да ви даде мал пример за тоа што го предложивме со споменатите последователни чекори.

Директно преземање на видео 10

Сега треба само да го изберете копчето што вели „Вчитај“ за да се појават сите видеа во таа плејлиста; Во секоја од нив ќе имате можност да видите копче што може да биде од интерес да се активира, на кое пишува «претвори".

Директно преземање на видео 11

Ако изберете, ќе скокнете на друг прозорец каде што можете дефинирајте го квалитетот на добиеното преземено видео, Има добар број на профили што треба да се користат како што е предодредено од страна на развивачот на оваа алатка.

Директно преземање на видео 12

Конечно, само ќе треба да кликнете на копчето што вели „преземање“, така што секое од видеата што се дел од оваа плејлиста на YouTube, започне да се зачувува на локацијата што претходно сте ја дефинирале.

Како што можете да му се восхитувате, постапката е многу лесна за следење, сакаме повторно да нагласиме дека во процесот на инсталација мора да tмногу се грижи, така што некои дополнителни предмети тие не се интегрирани во вашиот интернет прелистувач или оперативниот систем Виндоус, бидејќи тие (според искуството на многу луѓе) ја нарушуваат приватноста и безбедноста на вашето работно опкружување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.