Office 2019 доаѓа следната година да го замени Office 2016

Smartphones

Редовните корисници на пакетот канцелариски Microsoft живеат не само на Office 365. И покрај фактот дека повеќето напори на „Мајкрософт“ се насочени кон онлајн верзијата на „Офис“, момците од „Мајкрософт“ продолжуваат да работат на доживотна верзија, односно верзија што може да се купи и не е потребна претплата. Месечно или годишно да се земе предност на сите негови функции. Во моментов последната верзија на конвенционален Office без зависност од облакот е 2016 година, но следната година ќе биде заменета со Office 2019, како што објави Мајкрософт на конференцијата Игнитет што се одржа во Орландо.

Канцеларијата 2016

Оваа следна верзија ќе ни ги понуди сите новости што се исто така достапни во верзијата Office 365, во зависност од верзијата што ја купивме и обратно, па без оглед на верзијата што ја користиме, нема да изгубиме никаква функција без разлика дали користиме една верзија или друг, нешто за што треба да бидеме благодарни од „Мајкрософт“. Office 2019 ќе пристигне со Word, Excel, PowerPoint и Outlook рака под рака, но тие нема да бидат единствените, бидејќи Skype за бизнис, размена и SharePoint исто така ќе бидат достапни во ова издание.

Објавување на следната верзија на Office е закажана за во средината на следната година. За неколку месеци, Мајкрософт ќе започне да ги лансира Инсајдер верзиите на оваа нова верзија на Office, па доколку сте дел од Програма Office Insider, различно од Виндоус, ќе добиеме известување кога првата бета верзија е достапна за преземање.

Ако сè уште не сте дел од оваа програма, само треба да поминете низ следниот линк и да се регистрирате. Тие не треба да имаат лиценца за Office, така што секој што има компјутер компатибилен со следната верзија на Office може да се регистрира, што е практично секој што во моментов се управувани од Виндоус 10. Она што не знаеме е дали Microsoft Office ќе бара минимална верзија на Виндоус за инсталирање, потег што не би ме изненадил, но би помогнал да се подобри уделот на пазарот на Виндоус 10, иако може да му наштети и кога станува збор за продажбата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Раул Авилс dijo

  Начо, се повикуваш на линк, кој барем не ми се појавува ... дали можеш да го провериш?

  Дали мислите дека можам да ажурирам од канцеларијата 2007 година? (Намигнување)

  однос на

  1.    Игнасио Сала dijo

   во брзање не го ставив. Сега го додавам.

   1.    Раул Авилс dijo

    Ви благодариме за врската !!

    Со почит

   2.    Раул Авилс dijo

    Ви благодариме за врската !!

    Со почит