Зошто касетите со Nintendo Switch имаат лош вкус?

Нинтендо

Продолжуваме да зборуваме скоро секојдневно за Nintendo Switch, последното одлично лансирање на јапонската компанија која има намера да се врати на пазарот преку голема врата, а тоа е дека вчера, 3 март, Nintendo Switch официјално пристигна во продавниците и многумина се корисници кои биле во можност да видат сами дали Легендата за Зелда: Див див Добро е како што вели специјализираниот печат. Сепак, она што денес нè носи до оваа точка е фактот дека Касетите со Nintendo Switch имаат необичен вкус, всушност се чини дека предизвикува мал замолк кога се цица.

И тоа е дека колегите на IGN во Соединетите држави, сфатија дека има нешто чудно во вкусот на касетите Nintendo Switch, не само што не беа невкусни, нешто што може да се очекува во пластичен производ, но тие исто така навистина знаеше лошо, толку многу што можеше да се замолчиш, како што му се случи на директорот на Работ, Дитер Бон. На крајот, се отвори цел круг гласини за тоа зошто касетите Nintendo Switch имале толку лош вкус, и ништо подобро од тоа да ги прашаат директно нивните производители, тие го сторија тоа од Котаку.

„За да се избегне можноста за случајно голтање, препорачливо е да ги чувате касетите подалеку од дофат на деца. Ние исто така нанесовме горчлива материја (денатониум бензоат) на касетите. Оваа супстанца не е токсична “.

Тоа е одговорот на тимот Nintendo America даде за чудниот вкус во касетите Nintendo SwitchФакт е дека јапонската компанија знае дека младите се нејзината главна публика и кој е подобар начин да ги заштити и да ги увери родителите со овој вид на мерка. Така беше, Nintendo го стори тоа повторно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Рафа dijo

  „Оваа супстанца можеби не е токсична. Се надевам дека е грешка во преводот, бидејќи не е многу смирувачка.

  1.    Мигел Хернандез dijo

   Грешка при поправање. Ви благодариме за известувањето Рафа, поздрав!