SMARTMIKE корица 2

Преглед на SmartMike + од Sabinetek

SmartMike + е безжичен микрофон на Sabinetek со Bluetooth 5.0, TWS технологија и професионален квалитет со големина на USB меморија

iPhone 11 Pro Max vs Galaxy S20 Ultra

Galaxy 20 Ultra vs iPhone 11 Pro Max

Највисокиот опсег на пазарот во светот на телефонијата денес го сочинуваат iPhone 11 Pro Max и Galaxy S20 Ultra, модели што ги споредуваме со најмалите детали

Навлака на Arbily G9

Преглед на слушалки Arbily G9

Неколку дена ги тестиравме безжичните слушалки Arbily G9. Моќен, квалитетен звук, елегантен дизајн и специјално намалена препорачана цена.

Навлака HolyHigh HV-368

Преглед на слушалки HolyHigh HV-368

Ги тестиравме HolyHigh HV-368, слушалки со квалитет на звук и полнење на батеријата, така што никогаш нема да останете без музика

HBO

Како да се отпишете од HBO

Ако еднаш заврши „Игра на тронови“, мислите дека дојде време да ја откажете претплатата на „HBO“, во оваа статија ќе ви ги покажеме сите чекори што треба да ги следите.

Предна телевизија

Како да изберете ТВ

Ние ви помагаме да изберете телевизор за вашата дневна соба со некои од главните карактеристики што треба да ги процените пред да купите паметен телевизор.

Капак на Deezloader

Што е и за што служи Deezloader

Дознајте повеќе за тоа што е Deezloader и за што служи, што можете да го преземете на сите типови уреди и неговата врска со Deezer.

Назад на училиште доаѓа во Амазон

Амазон стана за многу луѓе, главниот начин при купување практично на кој било производ, благодарение не само на предностите. Ние ви ги покажуваме најдобрите понуди на Амазон за враќање на училиште.

Insta360 Pro

Прегледајте Insta360 Pro

Анализа на Insta360 Pro, камера од 360 степени што снима во 8K за да го подобри искуството со VR. Ние ви ги кажуваме неговите карактеристики, добрите и лошите страни на овој тим проценет на 4.000 евра. Вреди?

Гармин камери од 360 степени

5-те најдобри камери од 360 степени

Во моментов 5-те најдобри камери со 360 степени. Дознајте повеќе за овој избор на камери 360º со кои може да се добијат најдобрите VR слики или да се емитуваат во живо.

Spotify има 75 милиони претплатници

Стриминг музичкиот сервис Spotify, објави дека веќе има 75 милиони претплатници, додека бројот на корисници на бесплатната верзија достигнува 99 милиони.

Spotify

Spotify ја лансира својата нова бесплатна верзија: Повеќе бесплатна музика и збогум на случаен режим

Spotify ја ажурира својата бесплатна верзија со разни подобрувања. Дознајте повеќе за промените што доаѓаат со крајот на Случајниот режим и режимот што троши 75% помалку податоци.

Шпанската серија La casa de papel станува најгледана на неанглиски јазик на Нетфликс

За време на конференцијата за економски резултати што одговара на првиот квартал од 2018 година, Нетфликс потврди дека шпанската серија Ла каса де папел стана најгледаната серија во историјата на Нетфликс на неанглиски јазик.

Тие ја хакираат сметката на ЈуТјуб на ВЕВО и го бришат видеото со најмногу прегледи во историјата: Деспасито

Видеото со најмногу прегледи на Јутјуб, Деспасито од Луис Фонси е отстрането од сметката на ВЕВО на ЈуТјуб, но пред тоа тие го сменија името на неговиот имиџ на еден од серијата La casa de papel.

Olympus Pen E-PL9

Olympus PEN E-PL9 официјално пристигнува во САД

Конечно, по одложување од неколку недели, Olympus PEN E-PL9 официјално пристигнува во САД. Корисниците во земјава веќе можат да сторат со оваа камера која се издвојува по својот ретро дизајн и има функции како што е 4K снимање.

Sonos One vs HomePod

Sonos им го отежнува Apple и неговиот HomePod

Sonos сака да се натпреварува директно со HomePod на Apple. И тоа го прави нудејќи многу добра понуда за да добиете два Sonos One по иста цена како и звучникот на Apple.

Најдобрите слушалки за 2017 година

Ако планирате да ги обновите слушалките, во оваа статија ќе ви покажеме кои биле и продолжуваат да бидат најдобри во текот на 2017 година

Spotify

Преземете музика од Spotify

Дали сакате да преземате музика од Spotify? Ние ви ги покажуваме чекорите што треба да ги следите за да можете да ги слушате песните офлајн на вашиот мобилен iPhone или Android.

Уредници на фотографии преку Интернет

Ако сакаме да ги уредиме нашите фотографии, можеме да најдеме многу услуги на Интернет. Ние ви покажуваме кои се најдобрите онлајн уредници на фотографии.

бесплатен уредник за видео на Интернет

Исечете видеа на Интернет

Пред да споделувате видеа, можеби ќе треба да ги исечете за да ги направите помали. Ние ви ги покажуваме најдобрите услуги за намалување на видеа на Интернет

Поврзете мобилен телефон со ТВ

Поврзете мобилен телефон со ТВ

Постојат различни методи за поврзување на мобилниот со ТВ. Ние ви ги покажуваме сите достапни опции за да можете да изберете која ви се допаѓа најмногу.

Најдобри видео-страници за деца

Ако ги барате најдобрите веб-страници и апликации за најмалите да уживаат во нивните омилени видеа, тука ќе го најдете најдоброто во моментот.

Најдобри телевизори за 2016 година

Најдобри телевизори за 2016 година

Ако размислувате да го реновирате стариот телевизор, но не сакате да потрошите премногу пари, проверете ги најдобрите телевизори за 2017 година и ќе заштедите многу

Најдобри бесплатни уредници за видео

Бесплатен уредник на видеа

Не пропуштајте ги најдобрите бесплатни уредници за видео што можете да ги преземете за Windows, Mac или Linux. Ако ви треба видео едитор, ќе го најдете овде.

најдобра ТВ серија

Најдобри препораки за ТВ серии

Постојат многу ТВ серии што се емитуваат во моментов, но не вреди сите. Ние ви го покажуваме најдоброто од секоја категорија.