Nintendo прекинувач онлајн

Nintendo Switch Online ќе има складирање во облак

Nintendo Switch Online ќе ја започне својата активност во септември. Дознајте повеќе за лансирањето на онлајн услугата за конзолата и видовите на претплати што ги наоѓаме.

Ги анализираме Huawei P20 сите карактеристики на висока технологија по најдобра цена

Huawei P20, еден од врвните терминали што ги нуди најдобрите карактеристики, ограничувајќи ја цената далеку под 600 евра. Ние ви ги донесуваме неговите карактеристики и перформанси во оваа анализа.

Spotify има 75 милиони претплатници

Стриминг музичкиот сервис Spotify, објави дека веќе има 75 милиони претплатници, додека бројот на корисници на бесплатната верзија достигнува 99 милиони.

Успех на Твитер во 2009 година

Како да ја смените лозинката на Твитер

Промената на вашата лозинка на Твитер е многу едноставен процес што ќе трае само неколку минути. Во оваа статија ви покажуваме како можеме да ја смениме лозинката на Твитер

Анализа на автоматскиот лет на ВР дрон

Откријте го автоматскиот лет VR Drone, дрон за иницијација со широк агол HD камера, очила FPV и 15-минутна летна батерија за само 199 €. Исто така, има копче за автоматско слетување и полетување, апсолутна контрола, 2 брзини на летање и режим на акробација. Тука имате целосен преглед со нашата анализа.

Cambridge Analytica

Кембриџ Аналитика трајно се затвора

Кембриџ Аналитика трајно ја затвора и прекинува својата активност. Дознајте повеќе за конечното затворање на компанијата по нејзиниот скандал со Фејсбук.

нуклеарна централа

Вака изгледа првата пловечка нуклеарна централа направена од човекот

Русија беше првата земја што изгради пловечка нуклеарна централа, нова пресвртница во историјата на човештвото што ќе и овозможи на земјата да снабдува електрична енергија и топлинска енергија до индустриските градови северно од огромната земја.

Nokia

Nokia X ќе биде претставен на 16 мај

Nokia официјално ќе го претстави Nokia X на 16 мај. Дознајте повеќе за првиот телефон на марката што го користи изрезот што ќе пристигне за неколку недели.

NVIDIA

Благодарение на NVIDIA повеќе не треба да бидете експерт за PhotoShop за да модифицирате слика како професионалец

NVIDIA ни ги покажува првите резултати од својот софтвер, способен целосно да менува слики, нешто што ќе направи да не треба да знаете како да се справувате со PhotoShop како професионалец.

Spotify

Spotify ја лансира својата нова бесплатна верзија: Повеќе бесплатна музика и збогум на случаен режим

Spotify ја ажурира својата бесплатна верзија со разни подобрувања. Дознајте повеќе за промените што доаѓаат со крајот на Случајниот режим и режимот што троши 75% помалку податоци.

апликациите пристапуваат до податоците на Google

Како да знаете кои апликации имаат пристап до вашите податоци на Google

Дали сакате да знаете кои апликации од трети страни имаат пристап до вашите податоци на Google? Интернет компанијата ви нуди можност да ја знаете комплетната листа и да ги повлечете дозволите доколку сакате. Ние ви покажуваме како да го направите тоа

Coinbase

Coinbase ја блокира сметката на Викиликс

Викиликс повеќе нема да може да ја користи вашата сметка на Coinbase. Дознајте повеќе за оваа блокада што му штети на финансирањето на Викиликс и дека мора да најдете нови начини на финансирање.

Преземете копија од сите наши податоци од Google

Преземете копија од сите наши податоци од Google

Ако сте iousубопитни да знаете што Google знае за вас, во оваа статија ќе ви покажеме како можеме да ја преземеме целата содржина што сме ја споделиле и што продолжуваме да ја правиме додека ги користиме нивните услуги.

Ние ја анализираме Energy Party 6, алтернативата Energy Sistem за да ги организираме вашите забави

Со робустен и агресивен дизајн, придружен со добар број LED светла, ќе ја анализираме Energy Party 6 во многу детали, да останеме со нас и да откриеме што ја прави оваа звучна кула толку посебна, дизајнирана да биде разноврсна и пред сè анимирана , такво нешто одамна не сме виделе

Шпанската серија La casa de papel станува најгледана на неанглиски јазик на Нетфликс

За време на конференцијата за економски резултати што одговара на првиот квартал од 2018 година, Нетфликс потврди дека шпанската серија Ла каса де папел стана најгледаната серија во историјата на Нетфликс на неанглиски јазик.

Преземете копија од сите наши податоци на Фејсбук

По скандалот со Кембриџ Аналитика, треба да застанеме да размислиме што Фејсбук навистина знае за нас. Ако сè уште не знаете, тогаш ќе ви помогнам да го отстраните завезот за да можете да преземете копија од сите наши податоци на Фејсбук и да започнете да се тресете.

Xiaomi

Xiaomi би размислувал да купи GoPro

Xiaomi би размислувал да купи GoPro. Дознајте повеќе за плановите на кинеската компанија која сака да ја купи познатата марка на спортски камери.

Менаџери за лозинки

Најдобри менаџери за лозинки

Го барате најдобриот менаџер за лозинки? Внесете и откријте ги 5-те најдобри за да ги одржувате вашите лозинки безбедни и синхронизирани помеѓу уредите.

Лансирањето на PlayStation 5 е далеку од тоа да се случи

И покрај фактот дека некои гласини сугерираат дека Sony би можел да ја лансира петтата генерација на PlayStation следната година или на крајот на оваа година, се чини дека сè укажува на тоа дека сепак ќе треба да почекаме барем уште неколку години.

Марк Цукерберг е одговорен пред Конгресот, па можете да дознаете дали протекоа вашите податоци на Фејсбук

Време е да откриеме до каде е стигнато одекот на истекувањето на податоците и катастрофата во Кембриџ аналитика, па ние ќе ви покажеме како можете да откриете дали сте еден од погодените.

Ајзберг ЗТЕ

Iceberg ZTE ќе има двојно изрез на екранот

Дизајнот на ZTE Iceberg покажува двојно изрез на екранот. Дознајте повеќе за дизајнот на новиот модел на брендот што изненадува со обложување на двоен степен.

Twitter

Твитер сака да ја користиме нејзината апликација само за мобилни уреди и е на пат да стигнеме таму

Социјалната мрежа на Jackек Дорси, еден од основачите на Twitter, планира да го модифицира Twitter API со некои измени што ќе ги направат апликациите на трети лица за iOS и Android бескорисни.

Како да ја исчистите историјата на Google

Како да ја исчистите историјата на Google

Ако сте загрижени за приватноста на Google и сакате да ја избришете целата историја што Google ја има зачувано за вас, подолу ви ги покажуваме сите чекори што треба да ги следите за да можете да ја избришете историјата на Google. Елиминирајте ја секоја трага од вас на Интернет, локации, апликации и повеќе!

Олимп пенкало E-PL9

Olympus PEN E-PL9 официјално пристигнува во САД

Конечно, по одложување од неколку недели, Olympus PEN E-PL9 официјално пристигнува во САД. Корисниците во земјава веќе можат да сторат со оваа камера која се издвојува по својот ретро дизајн и има функции како што е 4K снимање.

Преземете датотеки со торент

Најдобар клиент за торент

Ако барате клиент за торент за преземање на овој вид датотеки, тогаш ќе ви покажеме кој е најдобриот клиент за торенти достапен на пазарот и дека тој е исто така мултиплатформа.

Вработените во Google формално протестираат во програма за развој на беспилотни летала во Пентагон

Вработените во Гугл формално протестираат за соработката на Гугл во врска со проектот Мавен, проект кој ќе им овозможи на луѓето и предметите да бидат препознаени во неподвижни и подвижни слики.

MacBook

Apple ќе користи свои процесори во Macs

Apple го отфрла Intel и ќе користи свои процесори во Macs. Дознајте повеќе за плановите на компанијата да започне да користи свои процесори во своите компјутери.

Tiangong-1

Конечно Tiangong-1 ќе падне следната недела

И покрај очекувањето што го предизвика фактот дека Тиангонг-1 е надвор од контрола, до денес не можевме да знаеме дека тој конечно ќе падне на Земјата следната недела, 1 април 2018 година.

Спречете Фејсбук да ве следи со оваа нова екстензија за Firefox

Благодарение на продолжувањето на Фејсбук контејнер на Firefox, можеме да го ограничиме пристапот што го има социјалната мрежа до сите наши податоци за прелистување, покрај тоа што ќе спречиме да не следи откако ќе ја напуштиме социјалната мрежа.

Дури и директори на Убер се ангажирани како да се хонорарни работници

Лиор Рон, коосновач на Ото, го напушта Uber

Коосновачот на Ото Лиор Рон официјално го напушта Uber. Дознајте повеќе за оваа оставка и проблемите со кои Uber моментално се соочува по кобната несреќа пред неколку недели.

Анализа на енергетска музичка кутија 9

Energy Music Box 9 е интересен звучник кој за само 90 € ни нуди 40 W моќност и интересна поврзаност преку Bluetooth, USB, microSD, FM радио или аудио-влез. Достапно во две бои (црна и бела) и со минималистички дизајн, тоа е одлична опција за вредност за парите. Квалитетен звук

Благодарение на Дуолинго лесно можеме да го научиме Клингон

Ако сте fanубител на сериите „Starвездени патеки“ и отсекогаш сте сакале да го научите Клингон, но ви недостасувала желба или да знаете како да го сторите тоа, благодарение на Дуолинго можеме да го направиме тоа лесно

Испратете големи датотеки

Како да испраќате големи датотеки

Ако се најдеме во потреба да испраќаме големи датотеки, во оваа статија ќе ви покажеме голем број на достапни опции за да го направите тоа брзо и лесно.

Потрошени мобилни податоци

Како да знаете колку мобилни податоци троши секоја апликација

Загрижени сте за трошоците за податоци направени од вашите мобилни апликации? Дали сакате да знаете колку апликации за податоци, како што се Spotify, Netflix, YouTube, Facebook или други, трошат? Внесете и откријте како да ја знаете потрошувачката на податоци на секоја апликација на вашиот паметен телефон.

BlackBerry Mercury

Компанија специјализирана за продажба на BlackBerrys дизајнирана за организиран криминал се затвора

Компанијата Phantom Secure беше задолжена за модификација на BlackBerry така што тие беа неоткриени уреди како за локацијата, така и за разговорите што беа извршени преку апликации дизајнирани за оваа намена.

Слика на Gmail

Како да направите резервна копија на Gmail

Дали имате половина живот на вашата сметка на Gmail? Па, пред да се појави грешка и да исчезнат вашите пораки - и прилозите, направете резервна копија. Ние објаснуваме како да го направиме тоа

Facebook Messenger Lite

Facebook Messenger Lite воведува видео повици

Видео повиците доаѓаат на Facebook Messenger Lite. Дознајте повеќе за одликата што ја вклучува лесната апликација за разговор, што се чини дека нема многу смисла.

Преземете видеа и GIF-ови од Твитер

Како да преземате GIF и видеа од Твитер

Преземањето на оние видеа или GIF-ови што обично ги гледате на сметките на Твитер што ги следите е многу едноставен процес и во оваа статија ви прикажуваме мал водич за тоа како да преземате видеа и GIF-слики од Твитер.

Добитници на Оскари 2018 година

Подолу ви покажуваме кои биле добитници на Оскарите во 2018 година, некои награди кои биле широко дистрибуирани и немало поголеми добитници

LG G7 беше претставен на MWC, но во тајност

Некои информации се надминати за еден вид презентација за неколку среќни, каде што LG им дозволи да ги видат прототипите за тоа кои ќе бидат нејзините следни телефони.

Најдоброто од MWC 2018

Ако сте биле малку исклучени од MWC, во оваа статија ќе ви покажеме кои беа најдобрите смартфони што беа презентирани за време на изданието во 2018 година.