Компилација од 10-те најдобри фрлачи за Андроид

најдобар-андроид-фрлач1

Дали имате нов мобилен уред? тогаш сигурно се обидувате имаат „ново лице“ на работната површина на истиот, ситуација што ќе ве поттикне да се обидете да пронајдете специјализирана апликација во продавницата на Google Play; без да мора да прави долги бесплодни пребарувањаВо оваа статија ќе ги споменеме оние кои се сметаат за најдобри фрлачи за Android.

Пред да започнете да спомнувате кои се тие се сметаат за топ 10 лансери за Андроид, Е се обидеме да дефинираме што претставува овој мал збор. Стартувачот станува англосаксонски термин што значи „фрлач“ и дејствува како апликација која го модифицира (за некои го подобрува) интерфејсот на работната површина на мобилниот оперативен систем. Поради големата разновидност и разновидност на Лансирачите што постојат денес, корисникот треба да се обиде да избере оној што одговара на нивниот вкус (според изгледот) и функциите со кои е развиен.

1. Почнувач за аукција

Како прво, мора да споменеме дека овој фрлач треба да плати (колку што ќе споменеме подолу), можеби ова е мало ограничување за оние кои се обидуваат да имаат персонализиран екран на работната површина Андроид бесплатно; Најважните погодности (според развивачот) се фокусираат на агилноста за пребарување на нашите датотеки, можноста да ги прилагодуваме нашите најважни додатоци на дното како лента со алатки, а исто така да конфигурираме мала мрежа со специфични мерки за уредување на секоја од овие икони.

Лансирач на аукција

2. Апекс фрлач

Меѓу сите карактеристики на овој фрлач, можеби најважниот е начинот на дистрибуција на секој додаток благодарение на прилагодувањето на големината на мрежата; корисникот ќе може да дефинира дали ги сака овие додатоци во хоризонтални шипки или, доколку тоа не се случи, во вертикални шипки кон едната страна од екранот.

Apex Launcher

3. Фрлач Нова

Нова веќе има прилично широка репутација на ова поле, кои веќе некое време доаѓаат да нудат различни алтернативи. Nova Launcher помага при прилагодување на позадината на работната површина, дизајнот на некои графички контроли, можноста за прегледување на апликациите во посебни прозорци (како нашата е-пошта на Gmail), преминот од еден на друг екран со 3Д стил, меѓу некои други алтернативи плус.

Нова проектил

4. Активирач на зуи

Надвор од стартување, програмерите споменуваат дека тоа е услуга што ќе се купи преку Google Play; Ова се должи на фактот дека корисникот може да преземе каков било дизајн на образец што одговара на нивниот вкус и потреба, има повеќе од 100.000 на неговите сервери и ќе се применат веднаш откако ќе биде избран, сето тоа преку услугата HomePack Buzz

Buzz-фрлач

5. Одете Лансирач EX

Go Launcher EX станува еден вид варијација на фрлачот што го спомнавме погоре, бидејќи во оваа исто така можете да изберете помеѓу 100.000 различни теми за да можат да се инсталираат веднаш како почетен екран на работната површина Андроид.

Go-Launcher-EX

6. Соло фрлач

Најважната карактеристика на овој фрлач е во известувањата; корисникот ќе биде свесен за секоја од е-пораките што стигнале до нивното сандаче, или за пораките од нивните социјални мрежи, но на поелегантен начин од конвенционалниот.

Соло-фрлач

7. Следен фрлач

Овој фрлач е подготвен од истите програмери како и споменатиот погоре; нејзината најважна карактеристика е 3D аспект како дел од почетниот екран; секое од лицата што се дел од овој тродимензионален дизајн може да содржи различни апликации извршени во тој момент.

Следно-фрлач-3д

8. Фрлач 7

За многумина, овој фрлач се заснова на она што може да се восхитува на Windows Phone 8, бидејќи постои дизајн што вклучува плочки како што се оние што ги предлага Microsoft во неговиот мобилен оперативен систем.

Фрлач-7

9 Вистински фрлач

За оние кои сакаат своите Андроид апликации да бидат подобро организирани и уредени, овој фрлач ќе им помогне да ги имаат сите многу добро категоризирани, благодарение на различните етикети со кои беа споменати во Google Play и коишто Стартерот ги користи за да ги подреди .

Вистински фрлач

10 Јандекс Шел

Тука, од друга страна, можеме да се восхитуваме на еден вид 3Д рингишпил, каде што секое од лицата што се дел од него, корисникот ќе го персонализира со книгата за контакти, истиот почетен екран, новостите за времето или сообраќајот меѓу многумина други опции.

Јандекс-Шел

За повеќето луѓе, овие фрлачи влегуваат во топ 10, но секогаш може да има едно или друго изненадување да се знае, па ако го знаете, секој ќе сака да го оцени.

Повеќе информации - Андроид: како да избегнете купувања во апликации со Google Play

Преземања - Стартер за аукција, Apex Launcher, Нова проектил, Подигнувач на, Одете на лансирачот EX, Соло проектил, Следен фрлач, фрлач 7, вистински фрлач, јандекс школка


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.