Конечно Samsung Galaxy Note 7 ќе се продава рециклиран

Samsung

Самата компанија е задолжена да ја официјализира на својата веб-страница и со А. соопштение за медиумите, враќање на пазарот на обновениот Samsung Galaxy Note 7. Само вчера беше објавена веста за вкупно деактивирање на уредите што остануваат на пазарот од далечина и ден подоцна се знае дека плановите на Јужна Кореја за сите илјадници Note 7 што ги имаат во нивните фабрики повторно ќе бидат пласирани на пазарот во некои земји. Пред извесно време се шушкаше со оваа вест, а подоцна беше речено дека не, Но, сега се чини официјално и целиот Galaxy Note 7 што може повторно да се искористи ќе се појави на пазарот

Не се сомневаме дека одлуката на брендот е цврста и ќе биде потребно да се видат земјите во кои се продаваат уредите кои ги поминуваат сите релевантни контроли пред повторно да бидат ставени на продажба. Она што е јасно е дека со блиската лансирање на новите Samsung Galaxy S8 и S8 + компанијата би можела да ја намали цената на Note 7 и да го искористи рекламниот влез за да има што повеќе уреди, толку подобро. Секако, бидејќи една од овие единици има проблем, сигурни сме дека ќе дознаеме.

Во секој случај, одлуката за некои е вистинска, а за други погрешна, но на крајот, самата компанија треба да одлучи што да прави. Уредите ќе се продаваат како реновирани модели и се очекува самиот Самсунг да ги специфицира и разјасни во блиска иднина деталите за ова движење, каде ќе бидат пласирани Galaxy Note 7 кои се функционални. по строг процес на контрола и нејзината крајна продажна цена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.