Wallapop ќе го лансира Wallapay, нова услуга за плаќање за своите корисници

Wallapop

Една од апликациите што добива повеќе корисници во однос на апликациите за купување и продажба помеѓу корисниците е Wallapop. Оваа апликација која има малку време меѓу многуте апликации и страници кои се исклучиво посветени на операции за купување и продажба помеѓу корисници, но постигна многу добра репутација и покрај фактот што зделката ја прават исклучиво корисници. Па, сега апликацијата е подготвена да отиде чекор понатаму во однос на плаќањата за овие трансакции и да се вклучи малку повеќе во операциите извршени меѓу нејзините корисници благодарение на услугата Валапеј.

Wallapay, ќе пристигне наскоро како услуга за плаќање помеѓу корисниците и тоа ќе овозможи плаќање на операциите директно од моментот на затворање на зделката, на овој начин продавачот ќе ги добие парите директно од апликацијата во замена за мала провизија што ќе варира во зависност од цената на производот, од 0,99, 6,99 евра до XNUMX за услугата. Во последното ажурирање на апликацијата за корисниците на iOS тие веќе предупредија дека подготвуваат нешто одлично и се чини јасно дека ова ќе биде оваа услуга Wallapay.

Друг важен детал е да ги видите условите на услугата, покрај провизиите за користење. Клучни точки, како што се задржување пари во продажните операции за да се потврди дека сè е правилно или можни поврати на производи што понекогаш може да се појават, потребни се некои основни правила и не ни е јасно дали тие ќе бидат произволни како некои слични услуги и може да одлучат што да направете во прилики кога операцијата не се оствари. Во секој случај, ова ќе биде целосно опционален метод и корисникот може да избере дали ќе го користи или не., така што ова е целосна предност отколку неповолност. Сега треба да го видиме датумот на издавање кој не изгледа премногу далечен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.