Ultimate Ears Blast и Megablast официјално додаваат компатибилност на Spotify

И тоа е дека звучникот на фирмата Ultimate Ears, која станува бренд на добро познатата Logitech, штотуку објави дека моделите Blast и Megablast (последниот има на располагање Alexa) станува компатибилен со Spotify и на овој начин корисникот повеќе не мора да пристапува до нивните музички листи од паметниот телефон.

Сега секој од овие моќни звучници ќе може да работи независно од мобилниот уред и благодарение на ова корисникот ќе може да пристапува до музиката со својот глас. Тие исто така додаваат Spotify Connect конечно и сега ќе можеме лесно да пуштаме песни од Spotify кога звучниците се поврзани на WiFi, без потреба да го поврзувате телефонот преку Bluetooth.

Имајќи Алекса и не можејќи да ја користам за Spotify ...

Потребно беше нешто повеќе од половина година да се започне со говорна контрола на Spotify за овие два спектакуларни звучници. UE Blast и Megablast се звучници од висока класа и со многу интересни опции за поврзување, но им недостасуваше оваа компатибилност со еден од најдобрите музички услуги за стриминг во светот и сега веќе ја имаат.

Вистината е дека кога ќе видиме дека има Алекса, ни се чини изненадувачки што немаше контрола врз музичкиот сервис, бидејќи Alexa е компатибилна со Deezer, TuneIn, Pandora, iHeartRadio, SiriusXM и секако Amazon Music, па сигурно не им било премногу тешко да го вклучат Spotify.

Ако на сето ова додадеме дека овие Ultimate Ears овозможуваат поврзување помеѓу неколку звучници од ист модел, ние навистина имаме спектакуларна моќ на звук. Штета што Alexa не е достапна во нашата земја, бидејќи би било многу интересно за многу корисници кои сакаат да пробаат ваков тип асистенти, покрај тоа додаден на добар звучник како Blast или Megablast Би било спектакуларно.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.