Шефот на летачките такси на Убер ја напушта својата функција

Дури и директори на Убер се ангажирани како да се хонорарни работници

Uber продолжува да живее неколку месеци најнапнато во својата организација. Од минатата година новиот извршен директор пристигна во компанијата со цел да го подобри нејзиниот имиџ, ситуацијата продолжува да биде полна со подеми и падови. Особено од кобната несреќа годинава. Компанијата неодамна го претстави својот нов и амбициозен проект, летачки такси.

Компанијата работи на овој проект подолго време, и неодамна ги претстави овие летачки такси на настанот Uber Elevate. Настан со кој фирмата имаше намера да го покаже својот проект за во иднина. Иако сега, водачот на овој проект ја губи својата позиција.

Дејв Кларк и Сал Јо се некои од имињата што го напуштија „Убер“ од доаѓањето на новиот извршен директор на компанијата. Сега, на овие имиња се додава и онаа на ffеф Холден, кој iousубопитно беше задолжен да ги презентира овие летачки такси возила на печатот неодамна.

Ништо не е јасно за причините за неговото заминување или оставка. Иако се чини дека продолжува со линијата за обновување на компанијата што е можно повеќе, со цел да се врати позитивната слика. Што се чини комплицирано по несреќата и многуте правни проблеми на фирмата.

Ерик Алисон станува замената во оваа летачка такси поделба на „Убер“. Амбициозен и напреднат проект за компанијата, но кој предизвикува многу сомнежи. Особено во однос на изводливоста. Значи, ќе биде потребно да се види дали фирмата успева да покаже напредок или да ја убеди јавноста.

Сигурно не е последната оставка или разрешување што ја гледаме во Uber во овие месеци. Компанијата продолжува радикално да се менува и се обидува да ги остави скандалите зад себе. Иако последното изгледа донекаде комплицирано. Значи, ќе мора да видиме какви нови промени пристигнуваат во наредните месеци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.