Фејсбук ја претставува локалната, својата нова апликација за настани

Foursquare и TripAdvisor се апликации кои ни помагаат подолго време да управуваме со нашето слободно време кога сме во непозната област или едноставно не знаеме каде да одиме и сакаме да пробаме нови работи. Фејсбук е компанија која знае како да го искористи влечењето работи веќе измислени и пред сè да ги искористи во целост.

Вака вчера презентирав во текот на целиот ден Локалните, нејзината нова апликација што ќе ни овозможи да ги откриеме најдобрите места за посета околу нас. Ако сте во Мадрид и не знаете што да правите денес можеби Локалните бидете интересна алтернатива за слободно време, ајде да видиме од што се состои новата апликација со која Facebook сака да продолжи да ја троши нашата батерија и брзината на податоци

Настани од Фејсбук

Тоа всушност не е ништо повеќе од големо реновирање на настани, апликација веќе присутна веќе подолго време на Фејсбук. Намерата е, наводно, да ни понуди забавни планови да ги правиме со нашите пријатели, нашите партнери или сами во големиот град. И, тоа е онаму каде што апликацијата има најголема смисла е во големиот град, бидејќи ајде да се соочиме со тоа, во мал град тешко Локалните ќе ни понуди содржина што навистина вреди. Она што Фејсбук не го откри е точно каде ќе ги добие информациите, бидејќи се чини дека нема потпишано каков било договор со Google, затоа замислуваме дека компаниите 

Накратко, повеќе од 70 милиони деловни страници ќе понудат понуди и привлечни настани до Локалните, не се сомневаме. Засега, апликацијата нема рекламирање, но не се сомневаме дека Фејсбук ќе сака да го искористи повлекувањето и порано или подоцна ќе завршиме да гледаме повеќе од било што содржина што очигледно минала низ кутијата. Како и да е, да се надеваме дека ќе имплементираат систем што ќе ни овозможи да поминеме низ најмодерните туристички настани и атракции без никакви компликации.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.