Маноло Лама бега во живо, ќе го имаме Светскиот куп на ФИФА 2018 година

ФИФА, и покрај она во што можат да веруваат гејмерите од новите училишта, е игра што ја имаше вистинската причина на Светското првенство. Сепак, потребата за ажурирање на шаблоните, како и loveубовта на корисниците кон своите клубови го направија неговото годишно издание, како и FIFA Ultimate тим.

Реалноста е дека никој од нас не се сомневаше во лансирањето на изданието на Светското првенство во Русија FIFA 2018 од страна на Electronic Arts, сепак, Она што не знаевме е дека Маноло Лама, популарен водител и коментатор на изданијата скоро дваесет години, ќе избега толку рано

Во интервјуто можеме да видиме како Ману Карењо почнува да го отпушта претставникот на Електронска уметност во Шпанија откако го направи класичното публицитетно интервју за вестите, тоа е моментот во кој Ману избега прашањето дали ќе има Светско издание на ФИФА, и иако не му треба еден момент на Маноло Лама да коментира дека во декември ќе започне со снимање на коментарите за нивното последователно ослободување во текот на месец февруари, претставникот на ЕА буквално ги фрла рацете на главата (заборавајќи дека тој навистина бил на радио, но има и камери) и се обидува да го надмине ова прашање најдобро што може.

Не е баш толку драматично, сите ние знаеме совршено добро дека ЕА дефинитивно ќе го започне изданието Светско првенство во Русија 2018 ФИФА, но замислуваме дека последното нешто што ЕА го сака е да започне да зборува за таа игра и да влијае на продажбата на ФИФА 18, во што навистина се сомневаме. Дефинитивно, веста е целосно потврдена, благодарам многу на Маноло Лама за неговите информацииСепак, препорачуваме да го промените каталогот за коментари на FIFA 18.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.