Мапите ТУКА сега се нарекуваат ТУКА WeGo

еве-одиме

Една од ретките услуги што беше поштедена од продажбата на Нокиа на Мајкрософт беа мапите на финската компанија. Оваа услуга за мапи, која сè уште не е толку популарна како „Гугл мапс“ денес, постепено прави јаз меѓу корисниците со додавање на нови функции. Момците од Nokia сакаат повторно да ја стартуваат нивната апликација за мапи и тоа подобро време да го сторите тоа во време од годината во кои многумина се луѓето кои одат на одмор со автомобил, или одат на возење велосипед, да шетаат низ градот што го посетуваат ...

Апликацијата Андроид HERE Maps штотуку е ажурирана, додавајќи неколку одлики за да ги направи нејзините услуги поконкурентни Ако сакате да се измерите од вас до вас со семоќниот Google Maps. Но, она што е највпечатливо во врска со оваа надградба е промената на името што ја доби. Сега е преименувано ОВДЕ WeGo.

После новото ажурирање, првото нешто што мора да го избереме е превозното средство што сакаме да го користиме за движење. Како општо правило, ние ќе користиме возило, па откако ќе ја внесеме новата адреса, апликацијата ќе ни ја покаже апликацијата побрзо и без патарина, но исто така ќе ни покаже и други маршрути што вклучуваат патарина заедно со цената на истото и приближното време на патување за да можеме да го споредиме со првиот пат што ни го понуди.

Исто така, ова ажурирање ни овозможува да избереме како превозно средство велосипед или заеднички автомобил, во местата каде што е достапен, нудејќи ни приближна цена на патувањето. За тоа постигна договор со BlaBlaCar и Car2Go, две услуги што ни овозможуваат да го споделиме возилото за да извршуваме заеднички патувања во исто возило. Но, ако сакаме да патуваме со јавен превоз, апликацијата ќе ни ја понуди и цената на билетите според превозните средства што ги избираме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.