Ние се исплашивме со Нетрпеливиот во психијатрискиот ПСВР

PlayStation сеуште е во Мадрид и прави промовирање на PS VR, за ова тој искористи многу интересен метод пред датумите на Ноќта на вештерките што неодамна ги поминавме. Покрај тоа, ние сме пријатно изненадени со тестирање на интерактивната игра на Странци работи 2 за ПС ВР. Ова утро ние бевме во Психијатрискиот PlayStation VR да тестираме Нетрпеливите, насловот на психолошки хорор за PS VR и бевме пријатно изненадени.

Покрај тоа, PlayStation Plus најави двојни попусти кои ќе останат на овој начин до средината на ноември., ајде да ги разгледаме главните вести што Сони ги подготви за нас.

Како и секогаш, поставката беше фантастична, во секое време од влезот на настанот, тимот актери направија за да бидете будни и тотално нурнати во психијатриската болница, преправајќи се дека се ликовите што подоцна ќе ги видиме во Нетрпеливите. Откако влеговме во PS VR, успеавме да го тестираме демо-от на оваа фантастична видео игра што ќе ги алармира сите наши сетила, психолошкиот терор и добро разработените дијалози, судбината ќе зависи од нашите одлуки, не е игра со затворена линија според она што можевме да го потврдиме. Првиот контакт со оваа видео игра е фантастичен, несомнено може да стане добра замена за Resident Evil 7 за PSVR.

Двојни попусти на PlayStation Store

Покрај тоа, Сони најави двојни попусти на PlayStation, на пример, ќе можеме да добиеме PES 2018 со вкупен попуст од 20% што нè остава на вкупно 47,99 евра. Исто така, придружува две верзии на Kingdom Hearts, 1.5 + 2.5 ремикс и 2.8 во HD за 39,99 и 47,99 евра, соодветно, две добри можности. Grand Theft Auto V исто така добива значителен попуст од 30%, интересна понуда за ваква успешна игра. Најдоброто нешто е што ќе застанете покрај ПС продавницата и ќе се уверите сами.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)