Темниот режим сега е достапен во Outlook. Ние ви покажуваме како да го активирате

Во зависност од тоа како го користите вашиот компјутер, или преку ден или во текот на ноќта, заедно со околните услови на осветлување, веројатно ќе претпочитате да користите апликации или веб-услуги со активиран темен режим, темен режим што значително ја намалува осветленоста на екранот, така што на долг рок, очите се помалку заморни.

Да, не е истиот ефект како синиот светлосен ефект што мониторите произведуваат за нашиот сон, но во голема мера го решава овој проблем. Последната веб-услуга што скокна на опсегот и веќе ни нуди, дури и во бета фаза, мрачниот режим, е поштата на Microsoft, Outlook, мрачен режим што ја заменува светлата и светла позадина со целосно темна.

Outlook мрачен режим

Откако ќе го активираме темниот режим, бојата на позадината и менито станува a темно сива со различна нијанса за да можеме да ги разликуваме во секое време, областа за конфигурација, сандачето и што е телото на пораките. На сликата што е предмет на овој напис, можете да ја видите разликата помеѓу активниот и темниот режим.

Ако сакате да пробате сами, како е активиран темниот режим, тогаш ќе ви ги покажеме чекорите што треба да ги следите.

  • Прво, пристапуваме до мрежата на Outlook и ги внесуваме ингеренциите.
  • Следно, одиме на манжетник се наоѓа горе десно од екранот, веднаш до копчето Skype.
  • Со кликнување на брзината, ќе се прикаже менито за брза конфигурација. Во овој дел, ние мора да го активираме прекинувачот Темен режим. Токму во тој момент, бојата на позадината ќе се промени.

Иако на прв поглед можеби не сме многу смешни, ако му дадеме шанса, повеќе од веројатно е дека овој режим е секогаш активиран, особено ако го користиме нашиот компјутер во услови на слаба осветленост. Нашите очи ќе ни се заблагодарат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.