Мрежата на Водафон се прекинува, оставајќи илјадници клиенти без интернет

Водафон

Ако сте од Водафон, можеби ќе бидете без мрежа HFC кабел, така што сме без интернет. Компанијата ја забележува грешката и тврди дека работат на тоа да го поправат дефектот со кој илјадници нивни клиенти може да бидат под проблеми со кабелската мрежа.

Едно од решенијата со кои се обидуваат да ги смират духовите на лутите маси без интернет-врска е неограничено бесплатно прелистување денес цел ден. Компанијата го најавува тоа во официјално соопштение од својот официјален профил на Твитер.

Ова е твитот во кој тие нудат привремено „решение“ на проблемот со дозволување неограничено сурфање од мрежата мобилен додека не се реши проблемот:

Она за што не сме толку јасни е дека мрежата поддржува толку голем број врски за време на процесот на поправка или решавање на проблеми. Гранада, Севилја, Барселона, Сантандер, Марбеlaа, Сарагоса, Ваladадолид, Валенсија или Мотрил Овие би биле некои од градовите во кои се испратени извештаи за падот на услугата, но има повеќе градови и се чини дека илјадници клиенти се погодени од овој пад во мрежата на Водафон.

Во секој случај, операторот нема да го помине својот најдобар момент со премногу големи бројки за веројатност во споредба со останатите оператори што ги имаме во нашата земја. Се очекува дека во следните неколку часа Водафон ќе го реши овој проблем, но во секој случај запомнете дека можете уживајте во неограничени податоци за споделување на Интернет од вашите мобилни уреди потполно бесплатни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.