Amazon Music Unlimited пристигнува во Шпанија за да се натпреварува со Spotify

Amazon Music Unlimited пристигнува во Шпанија

Не можеме да се сомневаме дека Спотифај е неоспорен крал на музиката во стриминг. Сепак, со текот на годините, беа додадени конкуренти. Некои од најистакнатите се Google Music или Apple Music. Сепак, влегувањето на еден од најголемите играчи на мрежата, Амазон, беше во очекување. И иако неговата музичка служба во стриминг веќе работеше во САД, Велика Британија и Германија, другите пазари чекаа. Amazon Music Unlimited пристигнува во Шпанија (Франција и Италија се вклучени во истиот пакет) со месечни, годишни, семејни хонорари. И со широк каталог на музика.

Amazon Music Unlimited во веб-верзија на Шпанија

Работењето на оваа услуга за музика на барање нема мистерија. Amazon Music Unlimited е посветен на широк каталог на песни (50 милиони поточно) и со меѓународни и со национални уметници. Меѓу имињата што ги откри Амазон Дејвид, Боуви, Елвис Пристли, Лос Планетас, Алјаска и Динарама, Мекано, Шакира, Ед Ширан или Тејлор Свифт, Меѓу другите.

Амазон обезбедува услуга без прекини и каде што корисникот може да избере песни, да комплетира албуми или да открива нови дневни наслови благодарение на препораките на Amazon Music Unlimited. Исто така, исто така ви овозможува да ги преземате насловите на различни компјутери. Тоа ќе биде начин да ја слушате нашата омилена музика кога немате интернет-врска.

Но, која ќе биде цената на Amazon Music Unlimited во Шпанија? Па, според компанијата, цената ќе биде иста за корисниците на Prime како и оние кои не се. Тоа е да се каже, ќе има месечна цена од 9,99 евра. Сега, точно е дека компанијата сакаше да има корист од своите корисници на Prime и дека тие имаат корист од понудата за лансирање што се состои од заштеда од 20 евра годишно. Со други зборови, тие би платиле годишна такса од 99 евра, што е еквивалентно на 8,25 евра месечно.

Амазон исто така смета дека има семејства на кои им требаат повеќе од една сметка. И праведна работа е што овие случаи исто така имаат корист - Spotify го прави истото. Во овој случај, цената на семејната сметка е 14,99 евра месечно. До 6 члена можат да се претплатат на неа. Како и во индивидуалниот случај, корисниците на Prime ќе имаат и поволности за лансирање: годишен надоместок од 149 евра со заштеда од 30 евра годишно и тоа се претвора во месечна претплата од 12,42 евра.

Конечно, Amazon Music Unlimited ќе има веб апликација, како и за iOS, Android, компјутер, Mac и Fire OS. Покрај тоа, тоа ќе биде многу интуитивно и привлечно; намерата е да им се даде значење на кориците на албумите и фотографиите на уметниците.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)