За кратко време ќе можете да испраќате видеа и на Тиндер

Тратот

Лично, морам да признаам дека не сум корисник на Тратот Иако особено го привлече моето внимание, извори блиски до компанијата најавуваат дека за многу кратко време корисниците на оваа чудна социјална мрежа ќе можат да си испраќаат видеа во најчистиот стил на Snapchat, функционалност што може да изгледа незаменлива, но тоа, во конкретниот случај на Тиндер, тоа би било револуција бидејќи, барем до денес, во моментот не можете да испраќате фотографии.

Несомнено, како што веќе се дискутира на форумите и мрежите, оваа нова функционалност ќе му даде на Тиндер многу поголем интерес од неговите корисници, додека сигурно многу луѓе ќе дојдат до него привлечени од неговите карактеристики. Како детал, ако не знаете многу добро што можете да најдете на Тиндер, само кажете ви дека станува збор за една социјалната мрежа е ориентирана скоро исклучиво, така што нејзините корисници можат да се поврзат и да се запознаваат едни со други на многу едноставен начин.

Пред да бидат испратени видеа помеѓу корисниците, Тиндер мора да ја подобри својата соба за разговор.

Пред да продолжите, кажете ви дека очигледно и засега можноста за испраќање видеа помеѓу корисниците на Тиндер е сè уште би требало време да се стигне бидејќи тоа е само план за иднината кој сè уште се цени меѓу раководните лица на компанијата кои, како што веќе објавија, нивните опции за пораки во апликацијата допрва ќе созреваат многу повеќе, бидејќи обично корисниците, поради Колку што е ограничено, тие имаат тенденција да се префрлат на други како WhatsApp веднаш штом ќе се сретнат.

Без сомнение, се соочуваме со нова многу јасна опција за тоа како се обидува Тиндер обложувајте се на иднината на апликацијата, не залудно, тоа е многу точно и препознаено денес, огромна количина на напор што ја покажуваат нејзините креатори за да ја направат оваа услуга многу посоцијална и интересна за целата нивна заедница.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.