Наскоро, исто така, ќе можете да проследувате видео на WhatsApp

WhatsApp

Ако само пред неколку дена развивачите на WhatsApp ја ажурираше добро познатата апликација за да им ја понуди на сите корисници долгоочекуваната функција што овозможува видео повици, сега, демонстрирајќи уште еднаш дека видеото стана претпочитан формат на целата заедница, тие најавуваат дека многу скоро ќе имаме можност за консумирајте видео за стриминг.

Несомнено, ова е повеќе од интересна вест бидејќи, благодарение на оваа нова функционалност, сите корисници кои користат WhatsApp ќе можат да пуштаат секакви видео содржини без претходно да ја преземаат, како што треба да правиме досега. Благодарение на ова можеме заштедете многу простор за складирање на нашиот паметен телефон.


стриминг на WhatsApp

WhatsApp ја тестира опцијата за репродукција на видео во најновата бета верзија.

Оваа вест е објавена од неколку доста релевантни медиуми во Индија каде што, очигледно, апликацијата во вашиот регион е во фаза на тестирање за да се оптимизира оваа нова функционалност. Како детал, кажете ви дека е достапен само во бета верзија 2.16.365 на апликацијата WhatsApp за Андроид. Во моментов не е познато кога ќе започне да работи и на iOS.

Како што можете да видите на сликата на почетокот на проширениот пост, со оваа нова функционалност, покрај тоа што се појавува копче за преземање, најдовме и икона Игра во центарот на видеото за пристап до репродукција на стриминг. Додека ја гледаме содржината, во долната лента системот ни покажува колку е вчитано видеото, а кога ќе заврши визуелизацијата, може повторно да се репродуцира.

Повеќе информации: Андроид душата


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.