Националната полиција лансира водич за безбедно користење на Покемон Го

Оди Покемон

Покемон Го продолжува да ги зголемува своите успеси ширум светот и се повеќе и повеќе корисници започнуваат да ги ловат сите Покемони на улиците, исто така во Шпанија, каде националниот корпус на шпанската национална полиција одлучи да напише водич за добро искористување на игрите за проширена реалност.

Националната полиција не сакаше да се фокусира единствено на играта Nintendo, но гледајќи ја сликата со која го објавија водичот за добра употреба на овој вид игри и што можете да ја видите на врвот на овој напис, се чини сосема јасно дека нивниот страв е центриран главно во Покемон Го.

Во овој водич можеме да најдеме неколку препораки за преземање на овој вид игри на вистинските места, без да се изложуваме на опасности и исто така неколку предупредувања меѓу кои се издвојуваат на пример дека Строго е забрането да се игра Покемон Го додека возите или возите велосипед.

Повеќето работи што ги наоѓаме во овој прирачник изгледаат сосема логични, но веќе видовме во вестите некои сообраќајни несреќи од лов на Покемони, неочекувани падови и тотални апсурдни несреќи што треба да се избегнат по совет на Националната полиција.

Подолу ви ги покажуваме сите совети и предупредувања што Националната полиција ни ги даде преку својот официјален профил на Твитер;

Предупредувања за национална полиција

Дали ги следите сите совети и предупредувања дадени од Националната полиција во врска со Покемон Гоу и другите игри со проширена реалност?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.