Пронајдете луѓе како вас на Google Plus со: GooglePluseros

Во последно време не наоѓам многу луѓе кои личат на мене на Гугл плус, тоа не ми се случува на Твитер секој ден да сретнувам развивач или графички дизајнер или зошто не и блогер.

Но, на крајот Го најдов решението за проблемите што, како мене, ги имаат многу луѓе. Решението за нашиот проблем е многу едноставна веб-страница каде што луѓето како нас се претплаќаат на вашата страница за да можат другите да ве додаваат во нивните кругови.

Јас веќе Јас го користев и многу е корисен Ако сакате да запознаете нови луѓе или да споделите идеи со луѓе од вашата област на работа, како моето: блогер или развивач.

Многу е едноставно само ќе треба да внесете страница и кликнете на која било област што ве интересира.

Ние ве учиме по скокот:

Упатство за GooglePlusero

Многу е лесно да најдете луѓе со иста професија или професии што ве интересираат, како што се блогери.

Првото нешто што треба да направиме е да одиме на: googlepluseros.com или со кликнување овде.

Следно, ќе треба да избереме помеѓу која било од категориите што ќе ни се појават, ова ќе се појави:

Упатство за Googlepluseros

Потоа, Peopleе се појават луѓето што сте ги избрале во полето и можете да ги додадете во вашите кругови со кликнување тука и отворање на сметката на Google Plus или со најавување кога ќе ве прашаат.

 

Упатство за Google Pluseros

Но, не можете само да барате луѓе слични на вас. Сепак, можете да се регистрирате на Интернет, така што луѓето како вас ќе ве најдат и да ве додадат во нивните кругови.

Ние ви покажуваме како тука:

Првото нешто што треба да направите е да влезете во страницата GooglePluseros.com, тука.

Потоа, во горното мени кликнете на Пријави се.

Потоа пополнете ги податоците што ве прашува мрежата и од тој момент луѓето како вас ќе можат да ве следат и да ве додаваат во нивните кругови. Толку лесно.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   сузана dijo

  Thereе има некој како мене?

 2.   Петра Гуера Јобачо dijo

  Thereе има некој како мене?

 3.   Пати dijo

  Би сакал да најдам личност и гуалита сум ..