Ова се едни од најдобрите серии што веќе можете да ги видите и уживате на HBO Spain

Mad Men

Само вчера пристигнувањето на HBO до Шпанија, нешто што сите loversубители на серии и филмови го сакаат веќе подолго време. И не е дека имаме малку содржина за избор, но никогаш на која било платформа од овој тип. Сега на пример сега можеме да бираме помеѓу Нетфликс и ХБО, или останете со двајцата за да уживате практично без ограничувања.

Каталогот на HBO Spain е најобемен и можеме да се најдеме од некои митски серии што не смееме да ги пропуштиме и некои што сега се во полн ек, за кои не треба да ги заборавиме ниту едните ниту другите. Ако сè уште не сте нурнале во каталогот на HBO, не грижете се, како Во оваа статија ќе ви покажеме некои од најдобрите серии што веќе можете да ги видите и уживате на HBO Шпанија.

Митска серија на HBO Шпанија што не треба да ја пропуштате

Подолу ви прикажуваме некои од најмитските и најценетите серии во кои можеме целосно да уживаме на HBO Шпанија;

Mad Men

АМЦ е производител и креатор на Mad Men и тоа што HBO го нуди во својот каталог, е една од најатрактивните и најпопуларните серии што ги нуди во моментот. Во него можеме да уживаме 7 сезони во ремек-дело на човечки односи, раскажувајќи како било од ден на ден во 60-тите и каде се случиле нештата и настаните, многу природни што сега го привлекуваат нашето внимание.

Сопранови

Сопранови

Пред Наркос, каде детално се раскажува животот на Пабло Ескобар, многумина од нас веќе можеа да уживаат во Лос Сопранос, каде што е раскажан животот на еден мафијаш, со сите негови проблеми во работата, но исто така мора да се соочува со секојдневни проблеми со кои секој се соочува секој ден.

Без сомнение, Лос Сопранос е една од суштинските серии што сите треба да ги видат на ХБО Шпанија.

The Wire

Барак Обама, сè уште претседател на Соединетите држави, во повеќе од една пригода изјави дека „Wireица“ е неговата омилена серија и која многумина ја нарекоа најдобрата серија во историјата. Ние нема да бидеме тие што се спротивставуваат на никого и ќе кажеме дека тоа е полициска серија, која мора да ја оцените и да видите дали споделувате мислење со Обама или, напротив, се поставувате пред омаловажувачите кои исто така постојат

Во HBO Шпанија веќе имате на располагање да ги гледате и уживате во 5-те сезони на „thatица“, кои доколку ги сакате, ќе ви траат многу кратко.

Два метри под земја

Два метри под земја

Нефункционалното семејство кое преживува благодарение на погребната куќа се доволни состојки за да се добие една од одличните телевизиски серии како на пр Два метри под земја, што исто така се смета за еден од најдобрите завршетоци, што секако нема да ви го откриеме.

Секако, можам да ви кажам дека мислам дека ретко сум уживал во серија во која се раскажува како што е, како живееме и умираме.

Точно Детективска

Две сезони, две различни приказни, со А. Метју McConaughey сензационално испакнатост што го воздигна како еден од најдобрите актери во Холивуд. Во двете сезони што се веќе достапни на HBO Шпанија, можете да уживате и да го анализирате најсуровиот живот длабоко во САД.

Најдобра тековна серија што можеме да ја видиме на HBO Шпанија

Сега е време да ви покажеме некои од најдобрите сегашни серии што веќе можеме да ги видиме, од вчера, на HBO Spain;

Игра на тронови

Песна од мраз и оган е една од најуспешните книжевни саги во светот и врз која се заснова ХБО Игра на тронови. Во моментов на располагање се 6 сезони каде што можеме да уживаме во приказната создадена од Џорџ Р.Р. Мартин, што прави сериозно објавување на преостанатите книги и ги става креаторите на HBO во сериозни проблеми.

Ако сакате митологија, змејовите и пренесувањето во поинаков свет, да бидете серија, засега без крај, треба да биде од суштинско значење за вас.

Westworld

Westworld

HBO продолжува решително да се обложува на сопствената содржина, а едно од најновите обложувалници е оваа серија, со наслов Westworld, која со својата прва сезона освои легија на следбеници.

Вештачката интелигенција е голем протагонист на производството и што нè тера да се прашуваме многу пати што ни нуди и како тоа влијае врз нас во нашиот секојдневен живот. Без сомнение, една од суштинските серии во моментот.

Ноќ на

Друга од основните серии на HBO Шпанија е Ноќ на, што воодушеви огромен број на луѓе со својата прва сезона, и ги натера многумина да сакаат пристигнување на втора рата.

Тоа е полициска серија каде што еден единствен случај, многу добро работен, ни е претставен од повеќе агли и од визијата на различни карактери. Во оваа прва сезона има критика кон судскиот и затворскиот систем на Соединетите држави, кои според мое скромно мислење не треба да ги пропуштате под никакви околности.

И тоа не е сè

Овие што ви ги покажавме се едни од најдобрите серии што можеме да ги видиме и уживаме во моментов на HBO Spain, но каталогот не завршува со нив и сериите, филмовите и другите видови на содржини се многу поголеми. Може да видите некои како Newsroom, Bang of Brothers, Super Girl, Boardwalk Empire, девојки, Роми, Сексот и градот или Силикон Валеј.

HBO Шпанија веќе влезе во нашите животи и од вчера има многумина кои уживаат во неговиот огромен каталог, од кој ќе даваме повеќе препораки во наредните денови и недели.

Која серија од обемниот каталог на HBO Шпанија ја препорачувате?. Кажете ни ги вашите препораки во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку една од социјалните мрежи каде сме присутни и каде со нетрпение очекуваме да разговараме за серии и филмови од ХБО Шпанија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)