Најдобри апликации за групни видео повици

апликации за групно видео повикување

Продолжуваме да спроведуваме препораки за апликации што можат да не направат поподносливи овие денови на присилно затворање во домот. Благодарение на еволуцијата на технологијата и социјалните мрежи, од секоја од нашите куќи можеме да остваруваме видео повици и да одржуваме контакт со нашата. WhatsApp и другите апликации за пораки го направија многу лесно да се следи она што се случува со семејството и пријателите.

Но, за да го направиме контактот уште пореален, со видео повици можеме да се видиме и слушнеме. Нешто што прави да се чувствуваме малку поблиску. Од почетокот на вонредната состојба и карантинот дома, има многу состаноци со пријателите и семејството што престанавме да ги правиме. Затоа, групен видео повик е одлично решение за да се израмни, видете се едни со други и поминете убаво.

Групни видео повици за дружење

Денес ние ви донесеме бесплатни апликации за да можете да комуницирате со оние луѓе што ви недостасуваат. Направивме мал избор од оние што ги најдовме најинтересни, поради можностите што ги нудат или едноставноста на нивното ракување. Сега нема да имате изговор за тоа, од дома, можете да поминете време со семејството или пријателите.

Покрај тоа што добро се забавуваат, апликациите за групни видео повици, тие исто така можат да имаат професионална употреба. Состанок со работниот тим, за да може да се продолжи со теле-работа, на пример. И уште една од употребите што овие апликации се даваат од почетокот на затворањето е да продолжиме да ги посетуваме (од дома) нашите групни часови за спорт.

WhatsApp

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Развивач: WhatsApp ДОО
цена: слободен
 • Снимка на екранот од WhatsApp Messenger
 • Снимка на екранот од WhatsApp Messenger
 • Снимка на екранот од WhatsApp Messenger
 • Снимка на екранот од WhatsApp Messenger
 • Снимка на екранот од WhatsApp Messenger
 • Снимка на екранот од WhatsApp Messenger
 • Снимка на екранот од WhatsApp Messenger
 • Снимка на екранот од WhatsApp Messenger
 • Снимка на екранот од WhatsApp Messenger

Оваа листа на препораки мора да ја започнеме со апликацијата што ја користат сите. Како што знаеме, WhatsApp еволуираше со текот на времето, и веќе подолго време ни нуди можност за остварување видео повици. Апликација со која сите сме запознаени благодарение на секојдневната употреба што ја правиме во неа, и со која, во случај да не сте знаеле, можете да остварите и групни повици.

Точно е тоа групните повици преку WhatsApp се прилично ограничени во однос на бројот на учесници активни во исто време. Можеме да користиме само заеднички повик со уште тројца корисници истовремено. Значи, ако станува збор за повик со три или четири лица, неговата употреба е удобна, ние лесно ќе знаеме како да го направиме тоа и нема да треба да инсталираме друга апликација.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Развивач: WhatsApp Inc.
цена: слободен

Google Hangouts

Hangouts
Hangouts
Развивач: Google LLC
цена: слободен
 • Снимка на екранот за Hangouts
 • Снимка на екранот за Hangouts
 • Снимка на екранот за Hangouts
 • Снимка на екранот за Hangouts
 • Снимка на екранот за Hangouts

Тоа е сопствена апликација на Google. Сигурно многу сметаат на тоа инсталирано на нивните телефони не знаејќи во рамките на Апликациите на претходно инсталираниот пакет Google. Замислена како апликација за пораки слика што срамежливо сакаше да изгледа како WhatsApp, но очигледно не успеа. И иако никогаш не го постигна очекуваниот успех, Google продолжи да го чува меѓу своите апликации.

Овој пат, не зборуваме за Hangouts како апликација за пораки, очигледно. Една од најдобрите одлики што ја имаше, и продолжува да ја прави, е видео повик. Со оваа апликација и Користејќи ги нашите сметки на Google, можеме да споделуваме видео повик со до 10 лица истовремено. Да се ​​биде во можност да се прошири до 25 лица ако имаме професионална корисничка сметка.

Друга препорака дека можете да користите без да инсталирате никаква апликација. И во кој Вие нема да мора да се регистрирате или да креирате сметка на која било нова веб-страница. Вашата сметка на Google е ваш идентитет и од самата веб-работна површина можете да започнете да зборувате директно. Понатаму, Благодарение на инфраструктурата на серверите што ги има, ни нуди одличен квалитет на звукот и сликата во врските.

FaceTime

Фајктајм
Фајктајм
Развивач: Јаболко
цена: слободен
 • Снимка на екранот на FaceTime
 • Снимка на екранот на FaceTime
 • Снимка на екранот на FaceTime
 • Снимка на екранот на FaceTime
 • Снимка на екранот на FaceTime
 • Снимка на екранот на FaceTime
 • Снимка на екранот на FaceTime
 • Снимка на екранот на FaceTime
 • Снимка на екранот на FaceTime
 • Снимка на екранот на FaceTime

Сега одиме со апликација од сопствената Apple. Апликација што во овој случај е претходно инсталирана на сите уреди на Apple. Затоа, ако користиме iPhone, iPad или MacBook нема да мора да инсталираме ниту една апликација дополнително, или преземете која било програма. Исто така, како и со Google и Hangouts, можеме да го користиме FaceTime со нашиот Apple ID без да креирате сметка.

Во овој случај, како и со многу други апликации на Apple, Може да го користите само на уреди од екосистемот iOS. Нешто што во голема мера ја ограничува неговата употребливост во зависност од видот на уредот и / или оперативниот систем што го имаме. Но, што ако сите имаат производи од јаболка, до 32 учесници можат да се приклучат во еден разговор истовремено.

зум

Тука наоѓаме апликација што ја купувате многу и многу добра слава во последните месеци. Кој значително експлодираше во овие неколку недели домашно затворање. Бесплатна апликација која во овој случај има платена верзија што ги проширува нејзините можности. Со бесплатната верзија можеме да оствариме видео повици со до 100 учесници, само тоа во зависност од случајот ќе имаме ограничување на времето.

Во платената верзија нема ограничување во однос на времето на употреба, а максималниот број на учесници останува ист. Да го користам потребно е, покрај преземањето и инсталирањето на апликацијата, создадете сметка да можеме да се идентификуваме на кој било уред. Најдовме новина во врска со останатите апликации и тоа е тоа можеме да се приклучиме во говорен режим преку телефонски повик.

GoToMeeting

GoToMeeting
GoToMeeting
Развивач: LogMeIn Inc.
цена: слободен
 • Снимка на екранот GoToMeeting
 • Снимка на екранот GoToMeeting
 • Снимка на екранот GoToMeeting
 • Снимка на екранот GoToMeeting
 • Снимка на екранот GoToMeeting
 • Снимка на екранот GoToMeeting
 • Снимка на екранот GoToMeeting
 • Снимка на екранот GoToMeeting
 • Снимка на екранот GoToMeeting

Друга алатка за комуникација за видео повици. Во овој случај, GoToMeeting е роден од компјутерска програма што подоцна направи скок во продавниците за апликации. Раѓање во спротивна насока од останатите апликации што ви ги кажувавме, а кои први беа дизајнирани за мобилни уреди, а сега се на нашите работни површини. GoToMeeting, од неговото основање, е јасно фокусиран на професионални и деловни состаноци, иако како и сите тие можат да се користат за секаков вид видео повик.

Има „бесплатна“ верзија со некои ограничувања, а бројот на корисници што можат да бидат дел од секој разговор ќе зависи од сметката што ја договорил организаторот на состанокот. Со едноставен интерфејс Во однос на неговата употреба, многу е поудобно да се користи на компјутер или таблет отколку на паметен телефон. За да се приклучите на GoToMeeting од работната површина, исто така ќе треба да креирате кориснички профил. Иако Од мобилната апликација, додавајќи ја ID на состанокот на кој сте поканети, ќе можете да го користите без регистрација претходниот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.