Најдобри игри со мотоцикл за компјутер

Моторните видео игри се несомнено најпопуларните меѓу најфанатичните за брзина и адреналин, меѓу најиграните се видеоигри со автомобилска состојба, но што ако она што го сакаме е да ја растовариме целата напнатост на задниот дел на мотоциклот? Имаме широк спектар на опции при изборот со која игра да играме, но јасно е инфериорен во однос на каталогот што го наоѓаме во однос на видеоигрите со трки со автомобили.

Имаме разновидност меѓу неколкуте примери што постојат, бидејќи имаме од симулатори на светскиот шампионат на мотоцикли, до мотокрос, каде што се издвојуваат големи скокови и лизгалки на калта. Во овој случај, периферниот избран за играње е далечинскиот управувач, бидејќи воланот не би бил најсоодветен за управување со мотор, и тешко е да се добие копија од мотор со замав за домашна употреба. Во оваа статија ќе детализираме кои се најдобрите игри со мотор за компјутер.

Мото ГП 21

Ова е симулатор за мотоцикли базиран на Светскиот шампионат во Мото ГП, со идентични реплики на монтирањата што ги гледаме во реалното првенство и истите возачи, бидејќи се работи за годишна сага која е доста континуирана помеѓу верзиите, па затоа ја избираме верзијата што ја изберете игра ќе биде многу слична. Се разбира, тоа покажува дека студиото ги слуша своите обожаватели, така ќе видиме исправени многу грешки што се гледаат на претходните рати, покрај обновениот графички изглед.

Иако е евидентно, најголемата придобивка на оваа видео игра е тоа што апсолутно целата нејзина визуелна содржина е официјална, благодарение на лиценцата за Светското првенство, ќе ги имаме сите вистински тимови, пилоти, мотоцикли и кола. Ова не е само за светот прва класа, ние исто така имаме сè што можеме да видиме во Moto2, Moto3 и 500 cc двотактен и историскиот MotoGP четиритактен или новиот режим на MotoE.

Исто така, потенцираме целосен режим на кариера што ни овозможува да потпишеме за вистински тим или да создадеме свој. Наместо да бидеме сукцесии на трки без стимулации, покрај натпреварувањето, ние мора да управуваме со различни аспекти од нашата професионална кариера како пилоти, вклучително и спонзори, потпишување персонал или развој на нашата планина.

Режим на Интернет

Имаме режим на Интернет за дванаесет играчи што е интегриран и може да се ужива со различни режими, како на пр оспорувајте и јавни и приватни натпревари или дури и да изберете да се натпреварувате во новата сезона на еСпорт. Сето ова со наменски сервери кои гарантираат оптимална диспозиција за играње без заостанување. Оваа игра постепено се ажурира од нејзините развивачи, така што се подобрува со секоја од закрпите.

MXGP 2020 година

Игра со мотокрос што конечно ја виде светлината и покрај пандемијата, играта ги задржува сите доблести на претходникот, но значително се подобрува во графичкиот дел. Тоа е првата игра во која можеме да играме како Хорхе Прадо, галициски пилот кој ја претставува Шпанија во играта. Амбиенталниот звук оди чекор понапред и го пресоздава бучавата на моторите како никогаш порано како гласовите и охрабрувањето на јавноста до пилотите.

Како би можело да биде поинаку, оваа игра вклучува 19 кола што ја сочинуваат сезоната 2020 откако ги вклучија Ломел и Ксанаду во многу детали. Имаме на располагање на 68 возачи од различни категории, од 250 кубика до 450 кубика како и повеќе од 10.000 официјални предмети за персонализирање на целата естетика и изведба на нашиот мотоцикл.

Не заостанува во однос на режимите на игра, вклучувајќи го и класичниот Кариера, гран при, хронометар и првенство. Во режимот на траекторија, нашата цел ќе биде да започнеме од најниските со нашиот сопствен пилот, кого ќе го прилагодиме по наш вкус и ќе добиеме искуство и спонзори да се искачат на врвот.

Режим на Интернет

Режимот со повеќе играчи не може да недостасува, што значително го подобрува овој дел, вклучително и конечно посветени сервери. Ова овозможува повеќе флуидни игри без страшно заостанување што ја уништува трката. Имаме и режим на Тркачки директор за да создадеме свои турнири и да ги пренесуваме во живо со доделување камери.

Возење 4

Сага за креаторите на MotoGP која нуди поинаква визија за тоа што е трки со мотоцикли, влечејќи за помалку сериозна визија. Да речеме дека тоа е големото обиколување на мотори, обложувајќи се на симулација користејќи скоро секој уличен мотор што можеме да го замислиме.

Во четвртата рата наоѓаме а ремоделиран графички изглед што доаѓа да ги пополни следните генерации PS5 и Series X конзоли, како и најмоќните компјутери. За прв пат ќе бидеме сведоци на очекуваното динамично време, што ќе ни овозможи да започнеме игра со облачно небо и да завршиме со силен дожд. Вклучен е и ноќниот и дневниот циклус за да можеме да започнеме трки попладне и да ги завршиме во самрак.

Режимите на игра не се разликуваат многу од неговиот претходник и тоа е дека започнуваме во режим на кариера каде што нашиот прв избор е регионалната лига во која имаме намера да дебитираме како професионалец. Во зависност од тоа што ќе избереме, ќе се тркаме во едно или во други кола во кои ќе треба да поминеме различни тестови за да се искачиме. Играта е тешка во однос на играта и нуди многу реализам, но и прилично голема тешкотија доколку сакаме да се справиме со монтирање со полна брзина.

Имаме гаража и пари што можеме да ги заработиме додека напредуваме во играта, нашата цел ќе биде да ја наполниме оваа гаража со мотоцикли од сите раселени места и да ги подобриме максимално. Како напредуваме во играта, ќе се прославиме и ова ќе ни даде можност да скокнеме во светската лига и светските Супербајци.

Каталогот на мотоцикли достигнува бројка од 175 официјални маври од 22 различни производители, од 1966 година до денес. Од друга страна наоѓаме неверојатен 30 вистински кола, пресоздаден до исцрпеност. За графичкиот дел е згрижено многу внимателно, сметајќи на 3Д ласерско скенирање и за монтирање и за пилоти. Анимациите на возачите и мотоциклите во движење се хипер реални, што го прави јасно времето и грижата што се посветува на визуелниот дел.

Режим на Интернет

Играта има прилично едноставен режим на Интернет со малку режими на игра, но тие ќе бидат тежок лакмусов тест за да се покаже кој е најдобриот возач на мрежата во трки со до 12 играчи на меѓународно ниво. Недостасува поголем број режими, како и локален режим на мултиплеер за разделен екран.

Она што треба да се цени е дека имаме посветени сервери, така што флуидноста и квалитетот на игрите ќе бидат оптимални. Во принцип, мултиплеерот е добар и работи правилно, иако остануваме со горчлив сладок вкус ако го земеме предвид обемот на насловот и грижата што им е укажана на останатите делови.

Енергија на чудовиштето Суперкрос

Квинтесенцијалната игра со мотокрос спонзорирана од брендот пијалоци Monster во која наоѓаме возачи, кола и официјални тимови на американскиот шампионат. Нешто што се издвојува меѓу сè друго е високото ниво на прилагодување што го наоѓаме во овој наслов. Можеме да избереме помеѓу различни дизајни, брендови, бои на шлемови, очила, чизми, заштитници, налепници ... Откако ќе заврши серијата cattails, ќе започнеме да работиме на нашата цел да го достигнеме врвот.

Се соочуваме со игра која без да биде чист симулатор, не е целосна аркада, затоа внимателно следење на упатствата ќе ни помогне многу при возење. Нема режим на тешкотија, па кривата на тешкотија ќе биде прогресивна, од самиот почеток не е лесно да се победи на трката, но работите ќе се влошуваат како што одиме напред. Ниту ќе биде лесно да се држи велосипедот исправен, па затоа ќе биде многу вообичаено да удриме во земјата со најмала погрешна пресметка.

Имаме режим наречен Комплекс, каде наоѓаме пејзажи базирани на островите Мејн, во кој ќе уживаме во километри бесплатно возење за да ги тестираме своите вештини. Имаме и неколку кола SuperCross и едно од MotoCross каде што можете да учествувате со пријателите.

Графичкиот дел зависи од компјутерот што го имаме, но ако имаме добра машина, ќе уживаме во флуидни трки со прилично пристојна графика, текстурите и времето на вчитување се подобрени. Посебно споменување на физиката на моторите и особено на патеката. Некои кола имаат калливи површини, каде што нашите велосипеди ќе ги напуштат своите патеки и ќе се лизгаат со прскање на калта. Графиката е придружена со добра саундтрак, која ја истакнува карпата и заглушувачката бучава на издувните цевки.

Режим на Интернет

Ова е местото каде што можеме да најдеме помалку вести, бидејќи овој режим за повеќе играчи не се менува многу во споредба со неговиот претходник, но можеме да уживаме во трки со најмногу 22 играчи. Играта има посветени сервери кои ќе избегнат да претрпат неочекувано заостанување или испади се додека нашата врска ни го дозволува тоа. Можеме да организираме првенства меѓу заедницата со режимот на тркачки директор, каде што ќе бидеме организатори и ќе можеме да го пренесуваме првенството со висок квалитет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.