Најдобрите понуди за овој Божиќ од Банггуд

Божиќ во Банггуд Доаѓа Божиќ, оние датуми за кои, иако многумина велат дека ги мразат, ги прават среќни повеќето од нас. Дури и оние „гринч“ кои велат дека го мразат Божиќ, го оставаат настрана лошото расположение кога ќе им дадеме подарок, иако исто така е точно дека нивното лошо расположение може да се појави повторно ако она што го откриваат не е нешто што многу им се допаѓа. Што и да планираме да подариме, она што е јасно е дека сите сакаме да наоѓаме предмети со намалена цена, а во овој пост ќе зборуваме за најдобри Banggood понуди за овој Божиќ.

Она што ќе го најдете на овој пост ќе биде еден вид филтер што ќе ви го обезбеди серверот од сите понуди што се достапни во нивната веб-страница. Логично, ќе има некои статии поинтересни од другите, но Е се обидам да додадам сите видови понуди Дека тие можат да ги искористат предностите од најмалото семејство, до најситни корисници. Ако ве интересира да знаете за колкав процент станува збор, попустите може да надминат 50%, што ќе се каже наскоро. Следно го имате овој избор.

Телефони и таблети од најдобрите брендови

Дали сакате да купите нов мобилен или таблет со попуст цена? Не пропуштајте го понуди од најдобрите брендови.

Телефони на Xiaomi

Денес и подолго време, гаџетот кој има најголем успех е мобилниот телефон или паметниот телефон. Со дозвола од брендови како Самсунг и Епл, паметните телефони кои најмногу се шират се оние од најважните кинески брендови, како на пр. Xiaomi. Погледнувајќи во делот на понудите за паметни телефони што Banggood ни ги става на располагање во моментот, ме воодушеви гледајќи неколку мобилни телефони на Xiaomi со значителни попусти, како што е следново:

Xiaomi Mi4C

Xiaomi Mi4C

 • Xiaomi Mi4C, телефон со 5-инчен екран, 2 GB RAM меморија, 16 GB хард диск и хекса-јадрен процесор што во моментов можеме да го купиме со 72% попуст, што ќе ни овозможи да купиме еден од достапните модели од нешто повеќе од 108 € . До оваа понуда можете да пристапите до 17 декември од овој линк.
 • Xiaomi mi5s, телефон со 5.15 инчен екран, 3 GB RAM меморија, читач на отпечатоци, 64 GB тврд диск и четири-јадрен процесор што можеме да ги купиме, од овој линк, со попуст од 24% за цена од околу 271,44 € со примена на купонот со попуст од 13%.
 • Xiaomi Mi5, малку повеќе дискретна верзија на 5s чија главна разлика е отсуството на читач на отпечатоци и која има 32 GB меморија за складирање. Mi5 е моментално со попуст од 55%, така што можеме да го купиме овој телефон со високи перформанси за цена од околу 209,65 евра ако примениме попуст од 7%. Можеме да пристапиме до оваа понуда од овој линк.
 • Xiaomi Redmi 3s, паметен телефон со 5-инчен екран, читач на отпечатоци, 3 GB RAM и 32 GB меморија за складирање што, од овој линк и додека не заврши понудата, можеме да купиме за 131 € благодарение на нејзиниот попуст од 44%.
 • Xiaomi Redmi Забелешка 4, телефон со читач на отпечатоци, 5.5-инчен екран, 2 GB RAM и 10-јадрен процесор што можеме да го купиме овој Божиќ за цена од 150.26 €, благодарение на сегашниот попуст од 36%. Willе пристапиме до оваа понуда од овде.

Леново ЗУК З2

Леново Zuk Z2

 

Продолжувајќи со мобилните телефони, за време на овој Божиќ Banggood ни нуди на Lenovo Zuk Z2 за цена од 181.38 €. Lenovo Zuk Z2 е терминал со 5-инчен екран, 4 GB RAM, 64 GB простор и четири-јадрен процесор. Надвор од промоција, овој терминал на Леново има цена од повеќе од 400 евра, па доколку сте заинтересирани затоа што барате добар телефон од среден опсег, вреди да ја искористите оваа понуда.

Леново Зук З2 | Comprar.

VR BOX 2.0

VR кутија 2.0

Можеби не е една од оние зделки со кои ќе заштедиме многу пари, но јас реков дека ќе се обидам да додадам сите видови артикли на оваа листа. Ако сте редовни читатели на Гаџет Актуалидад, сигурно знаете што а Картон: еден вид поддршка креирана од Google што ќе ни овозможи да креираме очила за виртуелна реалност каде што нашиот паметен телефон ќе биде оној што ги нуди сликите. VR BOX 2.0 ќе биде со попуст од 11% за време на овој Божиќ, кој ќе има конечна цена од 18.77 €.

VR BOX 2.0 | Comprar.

X96 Amlogic S905X

Ако бараме а поставете го горното поле, не треба да потрошите цело богатство плаќајќи за Apple TV 4 или уред за голема марка Android TV. Постојат и други кои можат да ни служат совршено, иако можеби не се толку лесни за употреба. Затоа, мислам дека оваа понуда на X96 Amlogic S905X е посоодветна за необичните луѓе отколку за оние што се надеваат дека ќе користат приклучок „n“ уред за репродукција. Всушност, убеден сум дека многу корисници нема да знаат за што се работи во врска со „Коди“ што се појавува како избрана опција. Ако ја искористиме моменталната понуда, можеме да ја купиме оваа мала гарнитура за 40.45 €, понуда толку вкусна што морам да се спречам да ја искористам (и веќе имам сет топ бокс).

X96 Amlogic S905X | Comprar.

Xiaomi MiJia

Иако се продаваат се помалку десктоп компјутери (куларни компјутери), многумина од нас сепак претпочитаат кула компјутер како нивна главна опрема. Лаптопите се во ред, вистинити, но тие го нудат истото за повеќе пари или помалку за иста цена. Десктоп компјутер нуди поголема моќност, но нема периферни уреди како овој веб камера Xiaomi MiJia. Во овој момент, можеме да ја купиме оваа чудесна камера за цена од 53,26 € со примена на купонот за попуст од 20% што се појавува на Интернет.

Xiaomi MiJia | Comprar.

Производи за електроника

Доколку вашата е електроника и сакате да заштедите пари на уреди како RaspBerry и други компоненти, тука можете да најдете колекција од многу интересни понуди за овие производи.

Малина Пи 3 Модел Б.

За жал, најдобрите артикли обично никогаш не се намалуваат или, ако ги прават, не се многу важни. Во секој случај, беше невозможно да не вметнам во оваа листа уред кој секогаш предизвикувал голема aубопитност кај мене. Станува збор за Малина Пи 3 таблаВо овој случај, моделот Б, кој можеме да го купиме овој Божиќ во Банггуд за цена од 37.56 €. Тоа е попуст од само 7 проценти, но, еј, помалку е ништо.

Малина Пи 3 Модел Б | Comprar.

Orange Pi One H3

Портокал Пи

Не е толку позната како претходната плоча, но тоа не е секогаш лошо. Orange Pi One H3 поддржува Ubuntu и Android, што веќе го привлече моето внимание за првиот од споменатите оперативни системи. На хартија, тоа е матична плоча или мини компјутер помоќен од Raspberry Pi и за време на овие датуми можеме да го набавиме за цена од 13.76 €.

Orange Pi One H3 | Comprar.

MXQ Pro 4K Ultimate

MXQ Pro 4k Еве уште еден доказ дека не мора да потрошите цело богатство за да имате добар сет топ бокс. Како и оној што го ставивме погоре, MXQ Pro 4K е сет топ-кутија што Сеопфатен и мултимедијален плеер Коди е стандарден. Оперативниот систем што го управува овој мал уред е Android 5.1, но она што е можеби неговата најинтересна карактеристика е нешто што го вклучува во своето име: тој е способен да управува со 4K содржина. Додека не заврши понудата, можеме да го купиме овој врвен бокс во Banggood за цена од 30.82 €.

MXQ Pro 4K Ultimate | Comprar.

Беспилотни летала кои се продаваат на Банггуд овој Божиќ

Ниту една листа на зделки со гаџети не може да се смета за комплетна ако не вклучува некои беспилотни летала. Не пропуштајте ја оваа продажба на беспилотни летала и други RC уреди.

Секоја турбина QX70

Секоја турбина qx70 Ако барате мал дрон со кој ќе се забавувате или, зошто да не, да ја извршите својата работа со шпион, треба да ја цените набавката на Everyine Turbine QX70. Се базира на F3 EVO Brushed Flight Controller и, како што можете да видите на претходната слика, го има ваша сопствена камера. Иако, добро, не очекувајте да снимате филмови со Оскар со неа. Во овој момент можеме да го купиме овој мал и лесен дрон за цена од 54.90 €.

Секоја турбина QX70 | Comprar.

Everyine Tiny QX95

Everyine Tiny QX95

Таа е од иста марка како и претходната и се базира на F3 Evo Brushed, но тие не личат на ништо друго освен што двајцата летаат и имаат своја камера. Ова е малку поскапо од Turbine QX70, но исто така е и помоќно, што ќе обезбеди постабилен лет, меѓу другото. Можеме да го купиме за цена од 61.64 €.

Everyine Tiny QX95 | Comprar.

Секоја тркач 250 FPV

Секоја тркач 250 FPV

Што? Дека двата претходни беспилотни летала ви изгледаат како две ситници? Па, земете многу помоќен. Тоа е Echine Racer 250 FPV и единственото заедничко нешто со претходните е неговиот бренд. Па, тој исто така лета и има камера, но ние зборуваме за дрон што има многу поголем далечински управувач, толку многу што има свој екран, и многу поголема големина од претходните две, што ќе ни овозможи да извршиме многу посложени маневри, сето тоа со многу поголема брзина. Цената кажува сè, околу 269.71 € што покажува дека внатре има многу повеќе отколку што може да изгледа за неговите 7 ″. Ако ви се чини скапо, имајте на ум дека оваа цена вклучува 44% попуст. Нејзината непромотивна цена е 481.63 €. Дали си заинтересиран? Искористете ја понудата што ја имате на следниот линк.

Секоја тркач 250 FPV | Comprar.

SJ8000

И, ако сакате другите производи да уживаат на отворено, како што е светла или акција камери, исто така имате добра колекција на попусти.

Други интересни понуди

Ако сте сакале повеќе, задолжително посетете ги следниве делови со повеќе понуди:

 • Паметни уреди: нараквици за активности, звучници за Bluetooth, адаптери од сите видови ...
 • Модни додатоци: тука ќе најдете часовници, куфери, чанти, обетки и многу повеќе.
 • Домашни гаџети: Bluetooth сијалици, ЛЕД ленти, комплети керамички ножеви се неколку примери за тоа што ќе најдете овде.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.