Најдобрите понуди за црниот петок 2019 на Амазон

Црн петок

Денес, 29 ноември, официјално започнува Црниот петок, еден од најочекуваните денови за многумина од нас и кој ни овозможува заштедете многу пари за божиќен шопинг. Веќе неколку дена објавуваме некои од најдобрите зделки. Денес е последен ден да ги искористите сите понуди што ни ги нуди Amazon.

Амазон, главниот промотор на црниот петок надвор од САД, не сака да ја пропушти можноста и веќе започна да ни нуди голем број понуди, понуди што можеме да ги најдеме на паметни телефони, телевизии, лаптопи, компјутери ... на најдобри зделки на Црниот петок 2019 година.

[Ажурирано: 29-11-2019 15:30]

Амазон црн петок

Амазон ни дозволува плаќаат за набавки на 4 месечни рати, што ќе ни овозможи да извршиме набавки од поголема сума и да можеме удобно да ги плаќаме на четири месечни рати.

Овој вид на финансирање е достапен за износи од 75 до 1000 евра и е предмет на одобрување од Кофидис. Ако производот е достапен за финансирање, ова ќе биде прикажано веднаш до крајната цена на производот.

Поврзана статија:
Најдобрите договори за домашна автоматизација на Црниот петок

Амазон Музика Неограничено

Amazon Music Unlimited пристигнува во Шпанија

Момците во Амазон ни нудат 4 месеци стриминг музички сервис Amazon Music Unlimited за само 0,99 евра, промоција што не можеме да ја пропуштиме. Стриминг музичката услуга на Амазон ни го нуди истиот каталог како оној што можеме да го најдеме и на Spotify и на Apple Music.

Поттикне Неограничено

Поттикне Неограничено

Но, ако нашата работа не е музика, туку читање, можеме да се обидеме за само 0 евра и за три месеци, услугата книга Amazon Kindle Unlimited, услуга што ни става на располагање повеќе од 1 милион наслови што можеме да ги преземеме и читаме кога и како сакаме.

Поврзана статија:
Нашите здрави препораки за овој црн петок 2019 година

Паметни звучници на Амазон

 • Звучник 3-та генерација на Amazon Echo Dot е достапна само за 22 евра. Неговата вообичаена цена е 59,99 евра.
 • Ехо Покажи 5, паметен звучник со црн екран е достапен за 49,99 евра. Неговата вообичаена цена е 89,99 евра.
 • Оган стап ТВ, да го претвориме нашиот стар телевизор во паметен, е достапен за 24,99 евра, тоа е нејзината вообичаена цена од 39,99 евра.
 • Верзијата на Fire Stick 4K Ultra HD, има вообичаена цена од 59,99 евра, но за неколку дена можеме да ја набавиме за само 39,99 евра.
 • Амазон ехо 3-ти генерал достапно само за 64,99 евра. Неговата вообичаена цена е 99,99 евра.
 • Звучникот Ехо што се вклучува во штекер, Ехо Флекс, е достапен за 19,99 евра, кога нејзината вообичаена цена е поскапа за 10 евра.
 • Далечинскиот управувач со Алекса за Fire TV Има вообичаена цена од 29,99 евра, но ако ги искористиме овие денови, можеме да ја купиме за 23,99 евра.

Зделки на паметни телефони

iPhone XR

iPhone

 • iPhone 11 со 64 GB складирање, можеме да го најдеме на Амазон за 763,62 евра. Неговата вообичаена цена во App Store е 809 евра.
 • iPhone 11 со 128 GB меморија за складирање, тоа е исто така на продажба само за 827,67 806 евра, 45 евра под цената што е достапна во Apple Store.
 • iPhone 11 Pro 64 GB, достапно за само 1111 евра, 80 евра поевтино отколку во продавницата на Apple.
 • iPhone 11 Pro 256 GB, достапно за само 1233 евра, 60 евра поевтино отколку во продавницата на Apple.
 • iPhone XR со 64 GB простор за складирање на располагање за 699 евра. Неговата цена во Apple Store е 709 евра.

Samsung

 • Samsung Галакси S10, 6,1-инчен модел достапен за 649 евра.
 • Samsung Galaxy S10 + 6,4 инчи и 128 GB простор за складирање на располагање за 729 евра
 • Samsung Galaxy M30s, Фантастичен терминал со 6,4-инчен екран, 4 GB RAM, 64 GB простор и тројна камера е достапен за 219 евра.
 • El Samsung Galaxy M20, со 4 GB RAM и 64 GB внатрешна меморија, со 6,3-инчен екран, достапен за 189 евра.

Xiaomi

 • El Xiaomi Mi 9T Има 6,39 инчен AMOLED екран без никаков вид изрез на предната страна, бидејќи камерата се наоѓа на горниот дел од уредот во форма на pop-up. Зад нас, имаме 3 камери од 48, 13 и 8 mpx, соодветно. Има чип NFC, батерија од 4000 mAh, 6 GB RAM и 64 GB простор. Цена: 291 евра.
 • El Xiaomi Black Shark 2 Pro, е достапна на Амазон за 699 649 евра, паметен телефон со 12 GB RAM меморија, 256 GB простор, процесор Snapdragon 855 Plus, двојна SIM и 6,39 инчен екран.
 • Не се пронајдени производи, терминал со 5,99 инчен екран, 6 GB RAM и 64 GB простор, со сите управувани од Snapdragon 845 на Qualcomm. Достапно е само за 299 евра.

Моторола

 • Моторола еден зум, ни стои на располагање 6,4-инчен екран, 4 GB RAM и 128 GB простор за складирање, двојна SIM и систем со 4 камери на задната страна. Достапно е за 349 евра.
 • Моторола Е6 Плус, со 32 GB простор и 2 GB RAM меморија за 109 евра.
 • Не се пронајдени производи, 5,7-инчен екран, двојна SIM за 119 евра.

OnePlus

 • OnePlus 6, паметен телефон со 6,28 инчи AMOLED екран, со 8 GB RAM и Qualcomm Snapdragon 845 процесор достапен за 349 329 309 евра.
 • OnePlus 6T, придвижуван од Snapdragon 845 на Qualcomm и придружен со 8 GB RAM и 128 GB простор, е достапен на Амазон за 419 409 евра.

Otros

 • Realme X2 Pro - 6,5-инчен SuperAMOLED смартфон со 12 GB RAM и 256 GB простор, 8-јадрен процесор и гигантска батерија од 4.000 mAh. Достапно за 499 449 евра.

Конзоли

Поддршка за тастатура и глувче на Xbox One X

 • Безжичен контролер Xbox One од 41,99 евра.
 • Xbox One S + 1 контролер + Gear 5 игра по 189,90 евра. Практично по иста цена, можеме да го купиме Xbox One S наместо Gear 5 со PUBG, Star Wars Jedi: Fallen Order, Battefield V или Division 2.
 • Уште една интересна понуда за купување на Xbox One S За помалку пари, го наоѓаме во пакетот што вклучува Fortnite, Sea of ​​the Thieves и Minecaft, сите во дигитален формат. Цената: 129 евра.
 • Xbox One X 1 ТБ + 1 контролер + Metro Exodus колекција за 320 евра. Како и Xbox One S, можеме да најдеме различни пакети кои наместо во играта Metro Exodus Collection, тие ни нудат други наслови како што се PUBG, Division 2, Star Wars Jedi: Fallen Order или Gears 5.

Додека Амазон е идеален за купување конзоли на Microsoft Xbox, Воопшто не е да се купи PlayStation 4 во неговите две верзии или конзолите Nintendo.

Договори за таблети

iPad воздух

 • iPad 2019 Со 128 GB простор и 9,7-инчен екран, тој е достапен за 472 евра Амазон.
 • El Не се пронајдени производи е достапен за 74,99 евра со 4 GB простор. Неговата вообичаена цена е 89,99 евра.
 • La Таблета Amazon Fire 7, со 7-инчен екран и 16 GB простор, достапен е со попуст од 20 евра од вообичаената цена, 49,99 евра.
 • El Не се пронајдени производи 6-инчен е достапен со попуст од 30 евра, со крајна цена од 99,99 евра.
 • iPad Air (2019) со 10,5-инчен екран и 64 GB простор, достапен е во Wi-Fi верзија за 510 евра.

Слика и звук

Airpods

 • AirPods втора генерација со случај безжично полнење од 179 евра. Неговата цена во App Store е 229 евра.
 • ТВ-сет Samsung 4KUHD 49-инчен со HDR и компатибилен со Alexa. Модел од 2019 година од 599 569 евра.
 • ТВ-сет 4-инчен Samsung 65K UHD со HDR и компатибилен со Alexa од 819 евра.
 • ТВ-сет LG 65-инчен 4K UHD, HDR компатибилен со Alexa и Google Assistant од 779 749 евра.
 • ТВ-сет LG 55-инчен 4K UHD, HDR компатибилен со Alexa и Google Assistant од 579 569 539 евра.
 • ТВ-сет Остро 55-инчно 4K UHD од 499 евра.

Компјутери и лаптопи

 • Лаптоп MSI Prestige 15,6 инчи, Intel Core i7, 16 GB RAM меморија, 1 TB SSD меморија, графика GTX 1650 4GB без оперативен систем од 1.275 евра.
 • Лаптоп Acer Nitro 5 15,6 инчи, со процесор Intel Core i7, 8 GB RAM, 1 TB HHD и 128 GB SSD, Nvidia GTX 1650 4 GB графика со оперативен систем Windows 10 Home од 849 евра.
 • HP Omen, 15,6 инчен лаптоп, со процесор Intel i7, 16 GB RAM, 1TBB + 256 GB SSD, NVIDIA RTX 2070 8GB без оперативен систем од 1.299 евра.
 • Microsoft Surface Pro 6, 12,3-инчен кабриолет со процесор Intel i5, 8 GB RAM и 128 GB простор може да го најдеме на Amazon само за 822,95 евра.
 • Работна површина HP OMEN Обелиск со процесор Intel Core i5, 16 GB RAM, 1 TB HHD и 256 GB SSD, графика GTX 1060 без оперативен систем од 879 евра.
 • Преносен 15,6-инчен Lenovo Idepad, со процесор Intel Core i7 со 8 GB RAM меморија, 256 GB SSD, графика интегрирана од 499 евра.
 • Преносен 14-инчен HP Pavilion, Intel Core i5, 8 GB RAM, 256 GB SSD, со интегрирана графика со Windows 10 од 649 евра.

Компјутерски монитори и додатоци

Logitech G933

паметни часовници

 • Apple Watch Series 4, еден од најдобрите часовници на пазарот денес, во претходната генерација до сегашната, е достапен во својот Верзија од 40 мм од 339 евра.
 • El Apple Watch Series 4 во верзија од 44мм е достапен за 369 евра.
 • Huawei Watch GT Sport, со GPS, мониторот за отчукување на срцето е достапен на Амазон за 109 евра.
 • Фосил Q грант, мери физичка активност, поминато растојание, согорени калории, следи спиење и е компатибилен и со iOS и со Android. Достапно за 120,33 евра.
 • Samsung Galaxy Watch активен, во различни бои и завршува од 199 евра.
 • Samsung Galaxy Watch, 46 mm, со екран од 1,3 инчи, 4 GB простор, вграден GPS и водоотпорен е достапен за 232 евра.
 • samsunggear sport, идеално за да се измери нашата спортска активност е достапна на Амазон за 149 евра.

Производи за домашна и автоматизација на домот

iRobot Roomba 960

 • Бела и LED боја лента на Philips Hue компатибилен со сите асистенти на пазарот од страна на 79,95 евра.
 • Паметна сијалица Osram, со приклучок E27 за 24,94 евра.
 • Елеител од Xiaomi, 9W сијалица во боја и 600 лумени на 23,56 евра.
 • Робот за правосмукалка Roomba 671 Правосмукалка за подови, чистење со 3 фрази и компатибилна со Алекса е достапна за само 179,99 евра.
 • Робот за правосмукалка iRobot Roomba 960Идеална, правосмукалка чиста за миленичиња со 5 пати поголема моќ на вшмукување, компатибилна со Alexa by 389 евра.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.