Најдобри страници за преземање бесплатни книги

Дигитално читање

Пандемијата не мирува, но не можеме да пропаднеме. За ова можеме да користиме многу хобија и да го направиме ова затворање нешто профитабилно, или да ги завршиме тие серии што ги чекавме, оние видео игри без да започнеме или збогати се со неколку прекрасни дигитални книги. Никогаш не е лошо време за култура и за ова имаме многу бесплатни опции.

Ако имаме Таблет или паметен телефон Со дијагонала на голем екран, можеме да искористиме широк спектар на интернет-страници за да преземеме илјадници бесплатни наслови. Тоа е голема предност со оглед на тоа што купувањето физичка книга во моментот е многу комплицираноДури и да ги купите во онлајн продавница, може да има проблеми со залиха или дистрибуција. За ова ќе ви ги дадеме подобри опции да ги имате од дома и потполно бесплатни.

Уреднички промоции за затворање

Некои од најмоќните издавачи нудат асортиман на бесплатни наслови за да покажат солидарност со населението. Добар гест е да се промовира културата во вакви тешки времиња.

Планетата

Овој голем издавач нуди А. пакет од 11 книги за оваа промоција. Во прилог на ова, ќе најдете а календар каде што можеме внимателно да следиме некои достапни дополнителни активности за читање. На овој начин, остануваме активни за внимателно следење на еволуцијата на понудата. ТУКА можеме да пристапиме.

Анаграм

Тука се среќаваме 5 дела од автори ја доделија наградата Хералда, за пристап до вашето преземање преку платформите на кои дигитално ги дистрибуирате вашите книги, како на пр iBooks, Амазон, Google Play и некои други. ТУКА можеме да пристапиме.

Норма

Над дваесет дела на младинска литература Тие се дел од широката понуда што овој издавач ја нуди целосно бесплатно. За сите оние млади луѓе кои сакаат да се исклучат малку од YouTube и Netflix. Не е лесно да се најдат врските за пристап, можете да ги најдете со пристап до дел „други ресурси“ дел „ресурси“, достапно во табулаторот на секој наслов. ТУКА можеме да пристапиме.

Книги Рока

Овој издавач нуди во овој случај 14 наслови од голема литературна разновидностОвие се доста важни наслови и ќе бидат достапни на најмногу 7 дистрибутивни платформи. ТУКА можеме да пристапиме.

Ерата Натура

Дваесет се книгите што го сочинуваат овој избор се нуди бесплатно за преземање во формат PDF на официјалната веб-страница на издавачот. Од дистописки приказни или текстови за да се олесни критичкото расудување, па дури и некои детски наслови се дел од категориите достапни за оваа промоција. ТУКА можеме да пристапиме.

Книги од Амазон

Други начини за пристап до книги бесплатно и легално

Овде ќе детализираме најважните платформи за дистрибуција на литературни дела, дека покрај тоа што има бесконечна понуда за плаќање, тие имаат огромен каталог на бесплатни опции. Иако ова не е промоција поради моменталната состојба, сепак е нешто што можеме да го најдеме цела година.

Амазон

La продавница пар екселанс во областа на дигиталната литература, каде што можеме да најдеме одлична понуда на бесплатни Kindle е-книги. Класици на литературата на нашиот јазик, како што се дела од Сервантес, Лорка или Мигел Хернандез… Итн. Ние исто така можеме да најдеме преведени странски дела на нашиот јазик, иако ако знаете неколку јазици, можете да ги преземете и на други јазици. ТУКА можеме да пристапиме.

Амазон, покрај тоа што има одлична понуда за бесплатни книги, нуди уште повеќе наслови ако сте клиент на Амазон премиер, па дури и ќе имате попуст за да купите Kindle Paperwhite веќе спроведовме преглед ТУКА, да уживате во сите ваши дигитални книги.

Архива.org

На оваа веб-страница можеме да најдеме повеќе од 18.000 XNUMX книги на шпански јазик  за да можеме да ги консултираме од Интернет. Имаат книги на различни јазици, за вкупно 1,4 милиони книги. Тие го прекинаа процесот на чекање на заемот за време на карантин. Ние можеме преземете лесно многу содржина, и во PDF како ePUB, оние наслови што најмногу ве привлекуваат, тоа е еден од најшироките извори на пишаната култура што можеме да го најдеме. ТУКА можеме да пристапиме.

Да читаме

Во овој случај, тоа е услуга за плаќање под месечна претплата, иако можеме да пристапиме до 30-дневно бесплатен пробен период. Можеме да најдеме повеќе од 1000 напишани наслови, како и аудио книги, нешто што е многу пријатно ако не сакаме да ги оптеретуваме очите навечер. Овие се групирани помеѓу бестселери, класици и новини. Имаме апликација и за iOS како Андроид. Ние имаме ТУКА пристап до вашата веб-страница.

Упатства за реклами

Тука можеме да најдеме илјадници класици кои циркулираат слободно благодарение на јавен домен, имаме широк спектар на наслови. Тие се групирани во категории. Тие се поделени меѓу оние кои припаѓаат на фикција или не, имајќи од хорор наслови до помош и образование. ТУКА можеме да пристапиме.

Нубиќ

Друга услуга за плаќање заснована на претплата за дистрибуција на книги, списанија и водичи за патувања. Сепак, има 30-дневно бесплатен пробен период. Има апликација за iOS y Андроид така што ќе ни олесни пристапот од уредите со овие оперативни системи. Е имаме пристап и од таблети, читачи на е-книги и компјутери. ТУКА можеме да пристапиме до вашата веб-страница.

Поттикне хартија бела 2019 година

 

 

Будок

Овој пат тоа е услуга во која наоѓаме пазар на независни автори кои ги уредуваат сопствените наслови. Има специфичен дел во кој се групираат сите оние што имаат опција за бесплатно преземање во дигитален формат. Бидејќи скоро сите се поделени во категории, меѓу кои можеме да најдеме од биографија, хуманистички науки и историја, до поезија или психологија. ТУКА можеме да пристапиме до вашата веб-страница.

Инфолиброс.org

Читајте, учете и растејте е нивната фраза. Поделен е на 3 дела, «препорачани книги "," книги и текстови во PDF "и" ресурси за подобрување на читањето ", теми од интерес со избор на книги, нудат бесплатни лиценцирани книги и материјали Криејтив комонс (Тоа е непрофитна организација посветена на промовирање пристап и размена на култура) кои се достапни на Интернет. ТУКА можеме да пристапиме до вашата веб-страница.

Препорачуваме да користите електронски книги кои не го користат синиот извор на светлина за негово осветлување ако сакаме ноќно читање, бидејќи тоа може да ни предизвика замор на очите и несоница. Ако немаме уред од ваков тип можеме да избереме да користиме филтер за сина светлина или режим на читање кои сега ги носат скоро сите уреди.

Амазон


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->