Најдобри апликации во стилот на екс-метро за Windows 8.1

апликации со поранешен стил на метро

Виндоус 8.1 продолжува да го одржува стилот на екс-метро што Мајкрософт првично го предложи, нешто што многумина им се допаѓа со оглед на леснотијата да можат да се движат низ голем број средини во секоја од неговите апликации, ситуација што е претставена преку хоризонтална поминете и поминете низ целиот екран.

Но Дали знаете кои апликации го чуваат овој екс-метро стил во секоја смисла на зборот? Ако сакате да бидете свесни за какви алатки и апликации би можеле да купувате од продавницата на „Мајкрософт“ со ваков стил Windows 8.1, тогаш мора да го разгледате овој напис за да можете да ги користите според ваша потреба.

1. Хипер за гледање видеа на YouTube во Windows 8.1

Hyper е една од апликациите што може да ја преземете целосно бесплатно продавницата на микрософт, исто што го задржува поранешниот метро стил на Windows 8.1; со апликацијата може да прегледате кое било видео на YouTube, со голема брзина навистина му аплаудирате, дури и ако сте имале бавна интернет-врска. Начинот на кој е прикажан интерфејсот во Hyper, го зачувува овој хоризонтален слајд што го спомнавме погоре, имајќи можност да пронајдете вертикална странична лента со опции како што се: историја, омилени, претплати, плејлисти и преземање на видеата што ги направивме.

хипер за Windows 8.1

2. Ред во Windows 8.1

Line има за цел да биде директен конкурент на WhatsApp во однос на услугата за пораки, која во моментов е многу популарна; Соодветната алатка можеме да ја преземеме од продавницата на Microsoft на Windows 8.1, каде неговиот интерфејс е поинтересен од конвенционалниот предлог или оној на кој би можеле да му се восхитуваме на таблетот Андроид, поради фактот што неговиот екс-метро дизајн ќе ни овозможи да избереме која било од неговите опции со помош на хоризонтален слајд на екранот.

Линија за Windows 8.1

3. Слушајте стриминг музика со вклучена SongZa Windows 8.1

Loversубителите на музиката би можеле да бидат задоволни со оваа апликација, која ќе ни овозможи да се поврземе преку стриминг за да ја извршуваме оваа задача; лесно е да се направи плејлиста со оваа апликација, која е класифицирана како интелигентна, бидејќи учи од вашите музички вкусови, со цел да пронајдете други што може да ве интересираат.

песна за Windows 8.1

4. Инсталирајте го FlipBoard на Windows 8.1

Ако сте од оние луѓе кои сакаат да уживаат во добро читање, тогаш FlipBoard за Windows 8.1 тоа мора да биде вашиот најдобар избор; тука исто така можете да му се восхитувате на стилот на екс-метро предложен од „Мајкрософт“, со тоа што можете лесно да лизгате по должината на екранот во режим на пејзаж за да барате повеќе и повеќе новини на кои се претплативме.

флипборд за Windows 8.1

5. 8трази за слушање музика на Windows 8.1

Она што најмногу ги фасцинира своите корисници околу 8-траките, е интерфејсот со кој е предложен; Некој би можел да ја користи оваа апликација за да слуша стриминг музика во дел од екранот додека работи со друга апликација, благодарение на функцијата предвремен преглед што овозможува споделување на повеќе од една алатка на истиот екран, а сите се извезуваат истовремено .

8 песни за Windows 8.1

6. Скајп до Windows 8.1

Очигледно не можеме да не го споменеме Skype како омилена услуга за пораки на Microsoft, која има хоризонтален лизгачки дизајн на екранот што го прави да изгледа прекрасно Windows 8.1; Различните функции на метро се совршено дизајнирани со кружните копчиња и стрелките што се типични за овој оперативен систем.

Скајп за Виндоус 8.1

7. Стриминг на видео со вклучен NetFlix Windows 8.1

Loversубителите на видеото сигурно ќе бидат задоволни со NetFlix за Windows 8.1, каде што е лесно да изберете филм, телевизиска серија или кој било друг вид на програмирање со употреба на предложените избори, кои се прикажани во црвена десна странична лента, додека хоризонтално може да се движите со лизгање низ секој од предлозите што припаѓаат на категориите.

netflix за Windows 8.1

8. MetroTwit за управување со нашите Twitts во Windows 8.1

По долго чекање, сите корисници на Твитер кои работат на Виндоус 8.1 од сега можат да ја користат оваа апликација (MetroTwit), со што се зачувува и екс-метро-дизајнот предложен од Мајкрософт. Десната странична лента го разгледува овој стил, додека корисникот може да се движи помеѓу различни колони (како што е претходно создадено) со лизгање хоризонтално за да се движи помеѓу нив.

метротвит за Windows 8.1

9. Уредување фотографии со Aviariy во Windows 8.1

Ако сакате да им дадете малку допир на некои од вашите слики и имате Windows 8.1 на вашиот компјутер, тогаш оваа апликација ќе ви помогне да обработите која било од нив на многу лесен начин; На дното има мала лента со различни стилови што може да се примени на сликата што сте ја внеле во оваа апликација.

птичарник за Windows 8.1

10. Генератор на меми за малку да се забавувате во Windows 8.1

Не згрешивме да споменеме дека ова е една од апликациите за Виндоус 8.1 со која ќе се забавуваме многу, бидејќи ќе имаме можност да генерираме неколку интересни меми кои ќе ги користиме за да можеме да дадеме порака на кој ние сакаме.

Генератор на меми за Windows 8.1

Како и да е, секоја од апликациите што ги прикажавме во овој напис има намера да може да ни помогне да извршуваме секаков вид разновидна задача во Windows 8.1, бидејќи напишавме неколку што можат да опфатат различни аспекти и аспекти на нашиот живот и секојдневие.

Повеќе информации - Како да ја отстраните Windows Store во Windows 8

Врски - хипер, Flipboard, Линија, Сонгза, 8 траки, Skype, Нетфликс, МетроТвит, Птица, Генератор на меми


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.