Ова се едни од најдобрите фрлачи за Андроид

Андроид

Повеќето корисници на уред со Android користат фрлач.. Иако многумина од нас веќе знаат што е ова, за оние кои сè уште не знаат, мора да им кажеме дека фрлач или преведен на шпански, фрлач, е одговорен за лансирање на апликациите на нашиот уред и покрај тоа што ќе обезбеди поинаков дизајн според она што можеме да го најдеме од фабриката на паметниот телефон или таблетот.

Еден фрлач од друг може да се разликува по многу нешта, меѓу кои може да го потенцираме генералниот дизајн на работната површина, дизајнот на иконите или нивната позиција, бројот на екраните што ни дозволуваат да ги имаме, однесувањето на графичките контроли или изгледот на фиоката.Апликации.

Официјалната продавница за апликации или што е исто Google Play е полн со различни фрлачи, кои ни нудат различни опции, дизајни и функции секој, но решивме да ги задржиме 7-те најдобри според нас и дека ќе ви понудиме денес во оваа интересна статија.

Ако имате уред со Android, подгответе се сега да ги дознаете 7-те најдобри фрлачи што се достапни за преземање токму сега од Google Play.

Нова проектил

Андроид стартувач

Nova Launcher е можеби најпознатиот фрлач од сите достапни на пазарот и исто така еден од најсимнуваните. Неговите главни карактеристики се одличните можности за прилагодување што ни ги нуди, чистиот Андроид што ни го нуди и исто така фрлач што не троши премногу ресурси, ниту пак подразбира прекумерна потрошувачка на батерија.

Благодарение на овој фрлач, ќе можеме да ја смениме големината и видот на иконите, скоро целосно да го модифицираме изгледот на пристаништето и преку можноста за додавање или отстранување на лентата за пребарување. Исто така, има многу ажурирања од време на време, што му овозможи, на пример, многу брзо да се прилагоди на новиот Android Lollipop 5.0 и неговиот дизајн на материјал.

Нова проектил Може да се преземе во две различни верзии, едната тотално бесплатна, а другата платена, што ќе ни понуди многу повеќе можности и опции. За цената во евра што ќе треба да ја платиме за платената верзија, несомнено е многу вредно да се купи.

Нова проектил
Нова проектил
Развивач: Софтвер TeslaCoil
цена: слободен

Стартувач на Google Now

Андроид фрлач

Многу од најважните компании во светот на технологијата го лансираа својот фрлач за Андроид и Гугл секако не може да биде исклучок. Од лансирањето на верзијата Android со име KitKat, гигантот за пребарување го лансираше фрлачот што го носат сите уреди на Nexus и кој многу им се допаѓа на сите корисници.

Овој фрлач се издвојува главно по тоа што ни нуди чист Андроид и дизајн, кој, како што рековме и претходно, е идентичен со оној на уредите произведени од Google, тоа е да се каже оние од семејството Nexus.

Јас и самиот сум корисник на овој фрлач долго време и ако требаше да истакнам нешто, тоа ќе беше неговата чистота, покрај можноста за искористување на истиот на директен начин. Се разбира, како и сите фрлачи, има свои негативни точки, меѓу кои мора да ја истакнеме малата прилагодување што ја дозволува и дека уште еднаш ќе бидеме подложени на тиранијата на Google.

Стартувач на Google Now
Стартувач на Google Now
Развивач: Google LLC
цена: слободен

Термер фрлач

Ако она што го барате во фрлач е само бидете во можност целосно да го прилагодите вашиот уред со Android по ваш вкус Themer Launcher треба да биде без сомнение ваш избор.

И, тоа е дека ова лансирање ќе ни овозможи не само да го прилагодиме нашиот терминал до максимум, туку и да создадеме свои теми, покрај пристапот до огромна колекција од нив, тотално бесплатни.

Андроид фрлач

Ако најдете нешто што ви се допаѓа меѓу бесплатните теми, можете преземете го и изменете го по ваш вкус за целосно да го прилагодите на вас, што е несомнено една од најголемите предности на овој фрлач. Исто така, ако тоа не беше доволно, оваа апликација учи малку по малку и со текот на времето што правите, и ќе ги постави апликациите во ред според фреквенцијата на употреба.

Themer Launcher може да се преземе бесплатно од Google од врската што ќе ја најдете веднаш подолу.

Темер: фрлач, HD позадина
Темер: фрлач, HD позадина
Развивач: МИКОЛОРСКРАН
цена: слободен

Yahoo aviate

Yahoo Aviate е еден од фрлачите што предизвика најголемо очекување во последно време по нејзиното пристигнување на пазарот. И тоа е дека дури и во фаза на тестирање имаше илјадници корисници од целиот свет, кои ја поздравуваа неговата одлична функционалност и интересни опции.

Сега со конечна верзија достапна на пазарот Овој фрлач на Yahoo продолжува да придобива голем број корисници благодарение на поедноставувањето направено од понекогаш преоптоварениот интерфејс со Android.

Овој фрлач има одлична компјутерска функција на нашите апликации по категории, а исто така во рамките на секоја од категориите ги покажува најкористените апликации, така што сè е полесно.

Покрај тоа, тој исто така ги регулира нашите телефонски контакти во зависност од фреквенцијата со која зборуваме со секој од нив.

Авионирај Јаху Несомнено е апликација која многу го поедноставува нашиот живот, но која става сè во ред. Ако сакате ред, тоа може да биде вашиот совршен фрлач, но ако не сакате некој да ги среди вашите работи, избегајте брзо затоа што овој софтвер не е за вас.

Yahoo Aviate проектил
Yahoo Aviate проектил
Развивач: Јаху
цена: слободен

Смарт проектил 3

Андроид фрлач

Ако твое е минималистички дизајн за вашиот паметен телефон или таблет, одлична опција може да биде ова Смарт проектил 3. И, тоа е дека со едноставен, различен дизајн и кој исто така троши многу малку ресурси, има тенденција да ги засака сите што ќе го пробаат за прв пат. Неговиот идентитетски знак би можеле да кажеме дека е познат како цвет од кој можеме да пристапиме до скоро секоја апликација.

Покрај тоа, секако ни нуди интересни функции и опции како што е панел за брз старт што се наоѓа на работната површина, фиока за апликации организирана по категории или можност за поставување анимирани позадини, кои сите сме склони да ги сакаме, дури и ако тие трошат една огромна количина батерија.

Нашата препорака е ако сè уште не сте го пробале Smart Launcher 3 на вашиот уред, обидете се сега, бидејќи иако ја нема славата на другите фрлачи, тоа е повеќе од интересна опција. Како и повеќето фрлачи на пазарот, може да се преземе бесплатно од Google Play. Исто така постои и друга платена верзија која ни нуди поголем број на опции од сите видови.

Смарт проектил 6
Смарт проектил 6
цена: слободен

Акционен фрлач 3

ова Лансирање на акција 3 е еден од многуте фрлачи што се достапни врз основа на таканаречената карактеристика на материјалниот дизајн на Android Lollipop 5.0. Сепак, опцијата или поточно функцијата што најмногу се истакнува и привлекува внимание кај корисниците е таканаречениот Quickdrawer, благодарение на што, странично лизгајќи се од лево од работната површина, сите наши компјутерски апликации ќе се појават по азбучен ред.

Оваа опција има тенденција да им се допаѓа на многу корисници бидејќи овозможува пристап до која било апликација брзо и без премногу компликации. Друга од најинтересните функции се нарекува Quicktheme што ќе ни овозможи да ги прилагодиме сите елементи со цврсти бои многу во стилот на дизајнот на материјалот.

Андроид фрлач

Action Launcher е фрлач што може да се преземе бесплатно од Google Play И ако сè уште не сте го пробале, не треба да чекате да го пробувате повеќе.

Лансирање на акција
Лансирање на акција
цена: слободен

Оди фрлач екс

Андроид фрлач

Овој фрлач, крстен како Go Launcher Ex и тоа за многу корисници на уред со оперативен систем Android е несомнено најдобриот достапен фрлач благодарение на огромните опции и функции од сите видови што ни ги нуди.

Една од неговите одлични атракции се огромните можности за прилагодување што ни ги нуди, што има тенденција да плени голем број на корисници.

Еден од неговите големи проблеми е тоа што има тенденција да троши премногу ресурси од нашиот терминал, што е уште позабележително кај уредите од среден опсег или од ниска класа. Покрај тоа, за да уживаме во комплетно искуство, мора да ја купиме верзијата Pro, за која мора да платиме нешто повеќе од 4 евра.

GO Launcher EX: Тема и позадина
GO Launcher EX: Тема и позадина
Развивач: GOMO во живо
цена: слободен

Како обично велиме во овие типови на списоци, Избравме само 7 фрлачи, но може да направиме список од 30, а можеби и сè уште да недостасува, во зависност од кого. Од оваа причина, ако мислите дека оставивме фрлач што за вас е меѓу најдобрите 7 од оние што се достапни на Google Play, би сакале да ни кажете, не само за да можеме да забележиме и да го пробаме, туку за сите што го читаат овој напис, исто така можат да уживаат. Можете да го користите просторот резервиран за коментари на овој запис или на една од социјалните мрежи во кои сме присутни, за да не известите, а исто така да коментирате и за лансирачите што ви ги предложивме денес.

Ние исто така сакаме да ви оставиме прашање; Дали сте редовен корисник на фрлач што го преземате сами или претпочитате да го користите оној што доаѓа природно на паметни телефони или таблети?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Адолфо Барбоса dijo

  Пропуштен Здраво фрлач, тоа е најдобрата вера од сите, побарајте ја во апликацијата Google

 2.   Едгар: Д. dijo

  За мене најдобро е 360 затоа што е многу прилагодлив од менување фонтови, транзиција при отворање апликација, има и многу теми и е слична на фрлачот „MIUI“ и не троши многу ресурси

 3.   Кили dijo

  Би било важно и интересно ако сите податоци од овие фрлачи се придружени со употреба на овен на компјутерот, бидејќи во многу случаи овие апликации се доста тешки и можат да го „забават“ компјутерот. спротивен пример за овие, мала потрошувачка на ресурси, добри апликации и изглед е апсус, кој има неколку апликации со мала потрошувачка и прилагодливи.