Најинтересните Amazon понуди за денес (18-01-2018)

Ние сме во јануари, месец на врвна продажба, попусти што можеме да ги најдеме и во традиционалните продавници, како во трговските центри и секако преку Интернет, Амазон е еден од нејзините главни протагонисти. Пред неколку дена ве известивме за понудите што Amazonеф Безос ни ги дава достапни преку Амазон за време и ограничени единици.

Уште еднаш потенцираме некои од најинтересните понуди што ги нуди гигантот за е-трговија Амазон за денес, понуди кои, како и во претходниот напис, можеме да најдеме со ограничени единици и време, бидејќи завршуваат во 12 часот навечер, по шпанско време. Подолу ви ги покажуваме најинтересните понуди од Амазон за денес.

Акција камера Ји 4k

Оваа акција камера ни нуди 2,19-инчен ЛЦД-екран на допир, со HD резолуција, бленда од f / 2,8 и широк агол на леќи од 155 степени. Тоа ни овозможува да снимаме видеа од секаков вид, не само акција, во резолуција од 4k на 30 fps, 2,5k на 30 fps, 1440p на 60 fps, 1080 на 120 fps, 960p на 120 fps и 720p на 240 fps, покрај дозволувајќи ни да изведуваме рафали на фотографии на 12 мин. мин.

Вообичаената цена на акционата камера Ји 4к е 179,99 евра, но за ограничено време можеме да ја набавиме за само 129,99 евра.

Купете акција камера YI 4K

Лаптоп Lenovo Ideapad Y520

Азиската фирма Леново, исто така, сакаше да се приклучи на продажните забави и ни нуди модел Ideapad Y520, лаптоп со 15,6-инчен екран со Full HD резолуција, процесор Intel Core i7, 8 GB DDR4 RAM меморија., 1 ТБ меморија плус 1 128 GB цврст хард диск (SSD) и NVidia GeForce GTX 1050 графика со 4 GB RAM меморија. Тастатурата е шпанска со распоред на QWERTY. Внатре ја наоѓаме верзијата за Windows 10 Home.

Вообичаената цена на Lenovo Ideapad Y520 е 1.199 евра, но до крајот на денешниот ден можеме купете го на Амазон за само 899 евра.

Купете го Lenovo Ideapad Y520

Ловна камера Enkeeo 1080p

Enkeeo камерата ни нуди резолуција од 12 mpx како додаток што ни овозможува снимајте видео со аудио во Full HD резолуција. Камерата ни нуди агол на гледање од 120 степени и благодарение на ноќното гледање што го интегрира, можеме да снимаме или фотографираме целосно во мракот на максимално растојание од 20 метри.

Ловечки камери, дури и ако имаат име што може да имплицира дека нивната единствена употреба е наменета за лов, Воопшто не е така. Овој тип на камера е идеален за следење во секое време кој поминал низ вратата од нашата куќа или нашата гаража, ако нашето куче влезе во просторијата каде што не сакаме да влезе, за да го контролира движењето на животните низ некои специфични области од село, за да открие кој оди секоја вечер во фрижидер и го јаде сладоледот ...

Камерата „Енкео“ има редовна цена од 59,99 евра, но за ограничено време можеме купете за само 44,99 евра.

Купете Enkeeo - 1080P HD ловна камера

Надворешни батерии IMuto

iMuto денес ни стои на располагање голем број надворешни батерии за нашиот паметен телефон или таблет, со различни капацитети и големини покријте ги сите потреби што можат да ги имаат корисниците. Овој тип на батерија е суштинско барање, ако однапред знаеме дека ќе имаме еден ден со интензивно користење на нашиот паметен телефон или таблет, особено ако ќе го користиме за да фотографираме и видео, па ако планирате да оставете патување, можеби е време да се фати за уред од овој тип сега кога тие се достапни со значителни попусти.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.