ТОП 5 најпродавани видео игри за 2015 година

најдобра-видео-игри-2015 година

Секој ден сме милиони луѓе кои седат на софата, во различно време во зависност од нашите обврски, да уживаат во игра. Денес на пазарот има стотици различни видео игри, од сите видови и кои ни овозможуваат да си поминеме добро без да се потиме да играме фудбал или да станеме вистински крадец, без да ризикуваме да поминеме добро време во затвор.

Оваа 2015 година, која скоро ја завршуваме, ни понуди одлични наслови, но за овој напис решивме да ги задржиме 5 најпродавани видео игри досега во оваа година, што сигурно може многу да ви помогне кога ќе побарате нешто оваа година од Тројцата кралеви; Кој не побарал непарна видео игра за Божиќ и покрај тоа што веќе ја чешал сивата коса?

Ако сакате видео игри, подгответе се затоа што ќе започнеме преглед кој сигурно ќе ве интересира и ќе ви се допадне во еднаква мерка. Тие се видеоигри што ги постигнаа соберете повеќе пари во продажбата.

Mortal Kombat X

Mortal Kombat X

Секој што тврди дека знае за конзолите за видео игри, ќе ја знае играта Mortal Kombat кој е на пазарот повеќе од 25 години, да бидат достапни за повеќето уреди што биле достапни. Сега, во својата главна верзија, оваа митска игра доби уште повеќе следбеници.

Mortal Kombat X е несомнено една од игрите за оваа 2015 година и ако бројките не лажат или променат многу од сега до крајот на годината, тоа ќе биде една од 5-те најпродавани игри без никакво сомневање. Не мислам дека треба да зборуваме премногу за оваа игра и тоа е дека само со гледање на видеото / фотографијата што е на чело на овој напис, ако не знаевте што требаше да се направи во неа, веќе ќе знаете.

ФИФА 2016

ФИФА 16

Практично од кога се сеќавам, од година во година уживам во различните верзии на ФИФА. Ова е можеби најпозната и најпродавана фудбалска игра на планетата, која успеа да се подобрува со текот на годините додека не стане она што е денес, спектакуларна игра со графики за завидни од сите и што нè тера да уживаме, а понекогаш дури и да не фрустрираме затоа што не сме во можност да ја постигнеме целта да постигнуваме голови до освојат дежурни шампиони.

Меси, Кристијано Роналдо, Сеск Фабрегас или Руни Тие се едни од најголемите протагонисти на оваа игра, иако основниот лик е несомнено топката. Дали сте подготвени да уживате во најдобриот фудбал контролирајќи ги најдобрите фудбалери во светот?

Grand Theft Auto V

GTA V

El Grand Theft Auto V или GTA V Припаѓа на друга од најпознатите серии на видео игри на пазарот и од 1996 година Rockstar Games ни нуди различни верзии на оваа популарна игра. Подобрувајќи ја графиката, нудејќи нови приказни и додавајќи различни карактери, тие успеаја да станат една од оние игри со стотици илјади следбеници кои ја прават секоја нова игра што излегува во оваа сага за да ја продаде продажбата.

Неговата механика е многу едноставна и тоа е во соседството на изгубен град мора да најдеме живот за да преживееме, со малку пари, многу среќа и крадење или позајмување на се што можеме без да бидеме ловени од полицијата. Покрај тоа, ние исто така мора да ги надминеме, колку што е можно, различните мисии што се јавуваат.

Друга голема предност на GTA V е тоа што е достапна за секоја конзола за игри или уред што можете да си ги замислите. Откако ќе го замислите, само треба да го купите и да започнете да уживате.

Call of Duty: Напредно војна

Напредно војување на Call of Duty

El Call of Duty е уште една од големите класици што не може да недостасува во оваа листа и со новиот наслов на сагата Advanced Warfare е ставен меѓу најпродаваните игри за оваа 2015 година, благодарение на лансирањето за главните конзоли за игри на пазарот, Xbox One и PlayStation 4. Како ова да не е доволно, оваа игра е достапна на Steam, за сите оние кои претпочитаат да играат компјутерот.

Оружјето, пукањето и стратегијата за преживување се одличните атракции на оваа игра која уште една година се етаблираше како игра на избор за многу корисници кои со часови уживаат да пукаат и убиваат непријатели.

НБА 2K15

НБА 2K15

И покрај фактот дека НБА 2K16, претходната верзија на оваа популарна игра успеа да влезе уште една година во списокот на најпродавани видео игри, благодарение на неговата игра и особено многу реалната графика што ни ја нуди.

Без да ја напуштите софата или да станете од кревет, можете со одреден напор да станете најдобриот играч во НБА. Исто така, ќе ви биде достапно да уживате во другите режими што ги вклучува играта и да се ставите под контрола на легендарните тимови, да создадете своја династија или да тренирате со други одлични играчи на урбаните полиња.

Ова се 5-те најпродавани игри за 2015 година, иако можеби од сега до крајот на годината можеме да забележиме некои промени бидејќи божиќната кампања е важно време на овој пазар и во која продажбата вртоглаво расте.

Дали уживавте во некоја од игрите што ја сочинуваат оваа листа?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.