Некои корисници веќе можат да го користат „OK Google“ во Android Auto

Андроид автомобили

Апликација како Android Auto и што друго немаат посебни говорни команди од Google Now, тоа е скоро убиство кога станува збор за софтвер. Па, не толку убиство, туку тешко дека може да се разбере, бидејќи на возачот му е полесно да биде фокусиран на патот, наместо да гледа на екранот на секои неколку минути.

Android Auto сега е достапен за секого неколку недели, а последните денови, за некои корисници, гласната команда „Ok Google“ се користи на изненадувачки начин и без Гугл не објави ништо официјално. Одлично пристигнување, кое останува само да се прошири на меѓународно ниво.

Кога Андроид Авто беше лансиран на меѓународно ниво пред 4 недели, се очекуваше да го стори тоа со пристигнувањето на поддршка за гласовната команда „ОК Гугл“, за да може да се користи како уред без раце. Големиот Г се очекува и само неколку корисници можат да користат говорни команди за да комуницираат со Android Auto.

Андроид автомобили

Не е дека зборуваме за нешто што тие лесно го кажаа, туку дека го имаме слика што сведочи пристигнување на оваа поддршка од такво значење за апликација од овој тип. Апликација што е одговорна за понуда на информации за патот, управување со музика или други видови на податоци што ни се корисни, освен што има интерфејс за да можеме да ја знаеме на прв поглед, од витално значење е гласовните команди да се интегрираат скоро од нејзините ослободување.

Вистината е тоа Тој е на Play Store веќе 2 години за некои региони, единственото нешто што отсекогаш давало чувство дека е во бета форма.

Ако сакате пробај среќа За да се обидете да добиете поддршка за говорни команди, обидете се да ја инсталирате верзијата 2.0.6427, бидејќи тоа е еден од чекорите што треба да се следат, а другиот е дека е активен од страната на серверот. Вкрстени прсти.

Преземете ја АПК на Android Auto во својата верзија 2.0.6427


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.