5 неопходни додатоци за вашиот паметен телефон или таблет компјутер

Smartphone

Паметните телефони и таблетите станаа неразделни уреди што сè повеќе ги користиме и кои понекогаш се апсолутно неопходни за нашиот ден на ден. Со оглед на важноста на овие уреди, околу нив има сè повеќе додатоци, секој поинтересен.

За да знаете како да разликувате важен додаток од друг што не е, во оваа статија сакаме да ви покажеме 5 неопходни додатоци за вашиот паметен телефон или таблет компјутер И тоа не само што ќе ве извлече од необичната неволја, туку и ќе ви го олесни денот-за-ден.

Како препорака, можеме да ви кажеме дека ако сè уште ги немате овие додатоци што ќе ви ги покажеме, ве охрабруваме да ги набавите повеќето од нив, така што употребата на вашиот паметен телефон или таблет е уште полесна и поудобна.

Полнач за автомобил

Полнач

Едно од најважните работи ако имате автомобил и особено ако возите, на пример, долго време за да стигнете на работа, е Не се пронајдени производи. Никогаш не знаете кога ќе останете без батерија и времето кое скоро сите ние за жал треба да го поминеме во автомобилот може да биде идеално место за полнење на нашиот мобилен уред или таблет.

Во моментов на пазарот можеме да најдеме огромен број полначи од овој тип, со дизајни од сите видови, но секогаш се свртуваат кон запалката за автомобили за да ги полнат нашите уреди. Во овој случај, по долго пребарување, се одлучивме за еден од најпродаваните на Амазон, кој ни нуди 4 порти за полнење преку УСБ и исто така вклучува систем за брзо полнење Брзи полнења 2.0.

Секако, пред да започнете да го купувате овој полнач или кој било друг, проверете дали запалката работи во вашиот автомобил и нема да ви се случи вам како мене, морав да го вратам полначот уште од запалката во мојот автомобил, што Никогаш не сум користел во која било прилика, не работи.

Полнач со 5 USB порти

  Полнач

Станува сè понормално да имате два мобилни уреди, едниот личен, а другиот работен, таблет за уживање во слободното време и исто така паметен часовник. Сите овие гаџети треба да се полнат скоро секојдневно за да може да се појави проблем при полнење, барем истовремено.

За да можеме да го направиме ова, можеме да прибегнеме кон еден од најинтересните уреди што сигурно ќе можете да го најдете. Станува збор за а полнач со 5 USB порти, кој може да биде опремен со брзо полнење и може да ви биде од голема помош.

Во мојот случај, ми здодеа да ја имам мојата маса полна со кабли и полначи за да можам да го полнам прекумерниот, очигледно, број на уреди што ги имам. Овој полнач дека ви овозможува да наплаќате до 5 гаџети истовремено, тоа ќе ве извлече од повеќе од еден проблем без да мора да потрошите премногу евра.

Меѓу многуте што можете да ги набавите преку Амазон, Не се пронајдени производи. Дури и без да го внесете кодот LUMSCOMP, можете да имате корист од 30% директен попуст на оригиналната цена. Покрај тоа, воопшто не е нормално да се види со некое друго важно намалување што ќе ни овозможи да го стекнеме на многу поевтин начин.

Преклоплива тастатура за таблет или паметен телефон

Преклопна тастатура

Секој корисник може да напише мал текст со виртуелна тастатура на неговиот таблет или паметен телефон, но ако сакаме да напишеме поголеми текстови мора да прибегнеме кон една од многуте тастатури кои брзо ќе станат наш неразделен придружник.

Едно од најудобните што можеме да го стекнеме е преклопна тастатура што можеме да ја зачуваме насекаде и што ни нуди bluetooh поврзување што ќе ни овозможи да го користиме без да мора да имаме единствен кабел помеѓу нив.

Ако Не се пронајдени производи што ние го предлагаме, што има цена од 23.50 евра на АмазонСекогаш можете да купите помал или нормален како оној што го користиме со нашиот компјутер. Секоја тастатура од ваков тип со Bluetooth конекција ни овозможува да ја користиме, на стабилен начин, на растојание од 8 метри.

USB адаптер од типот Ц до HDMI

USB тип C до HDMI

Има се повеќе и повеќе уреди на пазарот со USB конектор тип C, што на неколкумина им се допаѓа и на уште многу други не им се допаѓаат поради проблемите што се јавуваат при користење други кабли или полначи.

Предностите на овој тип на врска е тоа што ви овозможува да пренесувате податоци, енергија, па дури и да дејствувате како нормален дигитален излез и аудио поток за слушалки.

Меѓу оние што се жалат на овој тип на USB порти, ние сме оние кои имаме куќа полна со полначи со USB Type A, и кои секако не се соодветни за употреба со овие уреди. Да се ​​прилагодиме, нешто што ќе го сториме со текот на времето, затоа што нема да имаме друг избор, мораме привлечете многу адаптери што се достапни на пазарот.

Еден од нив е адаптерот USB тип C до HDMI, што е направено од Lumsing и тоа ќе ни овозможи да го удвоиме екранот на нашиот мобилен уред или таблет на нашата телевизија или на монитор.

Bluetooth играчка тастатура

Gamepad

Конечно во оваа листа не може да изостане една од одличните класици во однос на додатоците за паметни телефони или таблети, што не е ништо повеќе од Bluetooth играчка тастатура што ќе ни овозможи да уживаме во многу повеќе од која било игра што сме ја инсталирале на нашиот уред.

Кога користите гејмпад, секое искуство со која било игра многу се менува и значително се подобрува. И, тоа е дека не треба да користиме во никој случај контролните допири кои секогаш овозможуваат помала репродукција.

Оваа играчка игра што моќно го привлече нашето внимание, е компатибилна со уредите со Android и iOS, како и со кој било гаџет, без оглед колку е голем. Неговата цена е исто така уште еден од нејзините најдобри аспекти бидејќи можеме да ја купиме за 27.71 евра.

Дали веќе сте решиле да купите некој од додатоците што ви ги прикажавме денес?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.