Sharp AQUOS R Compact: не е важно дали не продавате многу, важно е да зборуваат за вас

Остри AQUOs R Compact

Јапонскиот Sharp веќе подолго време е ангажиран во секторот на паметни телефони. Сигурно сте потврдиле дека при секое лансирање, погледите се насочени кон нивните модели. Сега, можеби тоа е единственото нешто што го добиваат; по лансирањето, се постигнува мал пазар. Односно, важно е да зборуваат за вас. И тоа е она со што тој повторно добива Остро AQUOS R Compact.

Овој модел е најмал во серијата AQUOS. И, да, со најновата верзија на оперативниот систем Андроид ака Орео (Андроид 8.0). Точка многу во нејзина корист. Во меѓувреме, екранот што го нуди терминалот достигнува 4,9 инчи и нејзината резолуција е Full HD + (2.032 x 1.080 пиксели). Сега, во панелот ќе имаме уште една новина: добиј стапка на освежување од 120 Hz. Значи, флуидноста при користењето на екранот ќе биде многу поголема од онаа што сме навикнале да ја гледаме кај тековните мобилни телефони.

Од друга страна, внатре, овој Sharp AQUOS R Compact интегрира процесор Snapdragon 660 четири-јадрен и работи на фреквенција од 2,2 GHz. На чипот се додаваат 3 GB RAM меморија и 32 GB простор за зачувување датотеки. Да, има и слот за картичка microSD и ја зголемува таа бројка за складирање.

Што се однесува до неговата камера, задната и главната има a Сензор од 16,4 мегапиксели и технологија PDAF (фаза на откривање автоматски фокус). Со него ќе можеме да шутираме брзо без да изгубиме добар фокус. Во меѓувреме, на предната страна ќе имаме сензор од 8 мегапиксели што ќе создаде „остров“ во најчистиот стил на iPhone X. Овој Sharp AQUOS R Compact е исто така а паметен телефон без рамки.

Како додатоци можеме да ви кажеме дека има сензор за отпечатоци; има USB-C конектор за полнење и поврзување на надворешна опрема; Отпорен е на вода и прашина и неговата батерија има капацитет од 2.500 милиампери со технологија за брзо полнење 3.0. За жал, овој Sharp AQUOS R Compact ќе се најде во продажба во неговата родна земја следниот декември по приближна цена од 320 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.