Не трошете евро за брзо полнење на новиот iPhone

Одете напред, секој од нас може да направи што сака со своите пари, но не сметаме дека вреди да се вложат многу пари во овие официјални брзи полначи на Apple ние ги разгледуваме резултатите од тестовите од различни корисници и програмери како Ден Ловенхерц. 

Она што подразбираме под ова е дека брзото полнење што ни го нуди Apple не е најдоброто што можеме да го најдеме на пазарот и едноставно оние што имаат iPad и оригинален полнач или полнач кој нуди повеќе од 5W од полначот за iPhone, Willе ги постигне практично истите резултати како да потрошивме 80 евра на кабел и оригиналниот USB C полнач од фирмата Купертино.

 

iphone X екран

Брзото полнење е несомнено нешто што многу корисници на Apple ги чекаа своите iPhone-и и точно е дека им требаше премногу време за да го додадат, но конечно пристигна. Во сите случаи, ова брзо полнење треба да биде за исклучителни случаи во кои имаме малку време за полнење на iPhone и од оваа причина е важно обемот на товарот да биде најголем во најкус можен рок. Ова е нешто што можеме да го видиме на тестовите што веќе постојат на социјалните мрежи и видеа на YouTube или слично, но ако имате iPad полнач кој нуди 12W или дури и Mac полнач, не треба да вложувате во овој вид полначи бидејќи ќе ги добиете истите резултати како и купувањето нов од Apple.

Разликата меѓу едното и другото е мала, а пресметките со полнач за iPad на iPhone со USB-полнач од 29, па дури и 61W се само уште 5 минути за да се достигне 50% од полнењето. Ова значи дека времето на полнење е практично исто кај овие полначи и Bareе бидат потребни едвај уште 5 минути за да се достигне половина од полнењето на iPhone со полначот iPad тоа ако го сториме тоа со USB-C полначот и задниот адаптер или Lightning кабелот за да се поврземе со iPhone.

Што ако беше интересно е што Apple додаде нов полнач за полнење во новиот iPhone, и 8 и 8 Плус и новиот iPhone X. Во секој случај најдобро е секогаш да носите официјални полначи на Apple за да избегнете проблеми, но не и по секоја цена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Фернандо Мартин dijo

    Мануел стр