Nintendo Switch ќе ви овозможи наскоро да уживате во Netflix и YouTube

Nintendo Switch, како и останатите конзоли што се моментално достапни на пазарот, тоа не е совршено, бидејќи и покрај тоа што е пренослив уред за репродукција, тоа не е ништо повеќе од тоа, преносна конзола што може да се користи повеќе, земајќи ги предвид хардверските и софтверските можности.

Нинтендо има ограничено различни карактеристики од лансирањето, функции што многу корисници би сакале да можат да ги користат, како што е можноста за репродукција на секаков вид на содржина или преку Netflix или YouTube. Ова може да се случи наскоро ако се потврди најновиот протек на американскиот гигант за шопинг Бест куп.

нетфликс стапки Божиќ декември 2017 година

BestBuy привремено филтрираше список во кој можеме да видиме како некои од неговите карактеристики се можноста да уживаме во нашата омилена содржина од Нетфликс и Јутјуб. Всушност, Хулу, видеото по нарачка и телевизиски сервис во живо достапен во САД, е достапен за Nintendo Switch уште од ноември минатата година, така што уште еднаш, се покажа дека сè е прашање на постигнување договор меѓу различните страни , договор што може да дојде утре.

Имајќи предвид дека и Нетфликс и ЈуТјуб се попопуларни од ХулуНе наоѓаме смисла дека една година по нивното пуштање, двата услуги сè уште не се достапни. Штом заврши Е2 2018, јапонската компанија не објави никаква најава за тоа за време на Nintendo Direct, па ќе мора да почекаме на следниот состанок со компанијата за да видиме дали конечно и Нетфликс и Јутјуб постигнаа договор со Нинтендо да понудат нејзините апликации на преносната конзола на јапонската компанија „Прекини“.

Нинтендо никогаш не била компанија што се карактеризира да се донесе нови брзо, но секогаш размислувал за тоа неколку пати пред да го спроведе или дури и целосно да ја прескокне темата, како што е случај денес со Sony и функцијата крос-игра со други конзоли при уживање во Fortnite.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.