Сега е достапна новата генерација на апликацијата IKEA Place

Апликација ИКЕА Место

IKEA Place е апликација создадена во 2017 година, овозможувајќи им на луѓето да ставаат модели на производи на IKEA во своите размери во своите домови. Апликација која е многу популарна и што компанијата ја ажурира сега. Ажурирањето додава нови функции во која тие комбинираат вештачка интелигенција и зголемена реалност. Покрај тоа, исто така е можно да се добијат совети за опремување куќа врз основа на комбинација на податоци, контекст и однесување.

ИКЕА Место затоа воведува важни промени во апликацијата, кои ги зголемуваат можностите за употреба за сите видови корисници. Украсувањето на вашиот дом ќе биде можно, како и досега, но со нови функции кои обезбедуваат повеќе идеи и ги зголемуваат можностите на оваа апликација.

IKEA Place воведува идеи за внатрешен дизајн за да ги инспирира корисниците, или помогнете им да одговорат на прашања во врска со нивниот мебел, меѓу другите. Апликацијата ви овозможува да ги дефинирате областите што сакате да ги доставите и ќе ви даде персонализирани препораки засновани на вашите желби и знаење за мебелот на фирмата. Само со неколку допири можете опреми цела просторија. Можете исто така да ја користите камерата на вашиот уред за да фокусирате на кое било парче мебел на кое било место и веднаш да го откриете производот IKEA кој најмногу одговара на истиот.

Апликација ИКЕА Место

На овој начин, фирмата се обидува да ги инспирира луѓето со комбинација на технологија и знаење. за тоа како луѓето ги живеат своите животи. Едноставен начин да се има пристап до инспирација во секое време, и со тоа да можете да го преуредите вашиот дом на најдобар можен начин со оваа нова верзија.

Благодарение на овие функции, јасKEA Place ќе продолжи да нуди нови начини за живеење на искуството на IKEA. Технологијата е само дел од оваа приказна, како што велат од компанијата. Затоа што благодарение на неа можат да направат Знаењето за мебел на ИКЕА е подостапно. Како и да помогне полесно да се користи.

Ажурирањето на IKEA Place веќе е лансиран за iOS уреди, iPhone и iPad. Во случај на телефони со Android ќе мора да почекате уште малку, ажурирањето е веќе во тек. Но, во моментов немаме датуми.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.