Новиот OnePlus 3T е веќе реалност која има цена од 439 евра

OnePlus

За многу недели бевме во можност да прочитаме огромна количина гласини и неколку протекувања на OnePlus 3T, новиот паметен телефон на кинескиот производител што е ажурирање на OnePlus 3 кој веќе беше достапен веќе некое време на пазарот. Пред неколку часа беше официјално претставен, а пред да го анализираме во длабочина би можеле да кажеме дека не многу работи се сменија надворешно, иако внатре и во цената ќе најдеме разлика.

Еден од одличните експоненти на OnePlus 3T, кој беше 6 GB RAM меморија, сè уште е присутен, иако батеријата, која беше една од слабите точки на стариот предводник на OnePlus 3, е подобрена. За жал, цената е исто така ажурирана и веќе Ја пробивме бариерата од 400 евра, оставајќи ја крајната цена на терминалот на 439 евра.

Дизајн

OnePlus 3T

Дизајнот на новиот OnePlus 3T има многу малку новости во споредба со неговиот претходник. И, тоа е што се одржуваа металниот дизајн, мазните линии и заоблените агли, покрај домашното копче што сè уште се наоѓа во предниот дел заедно со сензорот за отпечатоци.

Новиот предводник на OnePlus малку се смени, но мора да признаеме дека тоа не беше потребно, бидејќи се соочувавме со премиум дизајн и продолжуваме на исто ниво. Можеби да, требаше да побараме од кинескиот производител да го реши проблемот со задната камера, која веќе многу се истакнуваше во OnePlus 3 и која ќе продолжи да се истакнува, очигледно премногу, во овој нов OnePlus 3T. Можеби со доаѓањето на OnePlus 4 на пазарот ќе видиме како дизајнот целосно се менува и овие проблеми со камерата се решени.

Карактеристики и спецификации на OnePlus 3T

Следно, ќе ги разгледаме главните карактеристики и спецификации на новиот OnePlus 3T за да дознаеме малку повеќе за овој паметен телефон;

 • Димензии: 152.7 x 74.7 x 7.35 mm
 • Тежина: 158 грама
 • Екран: 5.5 инчи Оптички AMOLED со резолуција од 1080p 1080 x 1920 пиксели и 401 dpi
 • Процесор: Qualcomm Snapdragon 821
 • RAM меморија: 6 GB
 • Внатрешно складирање: 64 или 128 GB без можност за нивно проширување преку microSD картичка
 • Задна камера: сензор од 16 мегапиксели со отвор на отворот f / 2.0 и механички стабилизатор на слика
 • Предна камера: сензор од 16 мегапиксели
 • Поврзување: LTE, NFC, Bluetooth 4.2, Wi? Fi ac и GPS
 • Батерија: 3.400 mAh со брзо полнење DASH
 • Софтвер: оперативен систем Android Marshmallow со сопствен слој за прилагодување на OnePlus, наречен OxygenOS
 • Други: Прекинувач за статус, USB тип C, читач на отпечатоци на копчето Home
 • Цена: 439 евра за најосновниот модел со 64 GB простор

Карактеристики и спецификации на OnePlus 3

Сега ќе ги разгледаме главните карактеристики и спецификации на OnePlus 3;

 • Димензии: 152.7 x 74.7 x 7.4 mm
 • Тежина: 158 грама
 • Екран: 5.5 инчи Оптички AMOLED со резолуција од 1080p 1080 x 1920 пиксели и 401 dpi
 • Процесор: Qualcomm Snapdragon 820
 • RAM меморија: 6 GB
 • Внатрешно складирање: 64 GB без можност за проширување преку картички microSD
 • Задна камера: сензор од 16 мегапиксели со отвор на отворот f / 2.0 и механички стабилизатор на слика
 • Предна камера: сензор од 8 мегапиксели
 • Поврзување: LTE, NFC, Bluetooth 4.2, Wi? Fi ac и GPS
 • Батерија: 3.000 mAh со брзо полнење DASH
 • Софтвер: оперативен систем Android Marshmallow со сопствен слој за прилагодување на OnePlus, наречен OxygenOS
 • Други: Прекинувач за статус, USB тип C, читач на отпечатоци на копчето Home
 • Цена: 399 евра за единствената верзија достапна на пазарот

По прегледот на главните карактеристики и спецификации на OnePlus 3 и PnePlus 3T, навистина е тешко да се најдат разликите, иако во некои случаи, како што е процесорот, видовме како е ажуриран новиот смартфон во деновите во кои се наоѓаме. Батеријата што премина од 3.000 mAh на 3.400 mAh и предната и задната камера кои се подобрија на многу начини, се други новини што можеме да ги видиме во новиот мобилен уред на кинескиот производител што денес е претставен од официјална форма по многу гласини и протекување.

Цена и достапност

Пристап до официјалната веб-страница на OnePlus веќе можеме да го видиме OnePlus 3T, иако во моментот не е достапен за купување, што е случај со OnePlus 3. Како што потврди кинескиот производител неговиот нов предводник нема да биде достапна до 28 ноември, датум на кој можете да започнете со купување.

Цената, како што веќе коментиравме, беше во 439 евра за најосновниот модел со внатрешна меморија од 64 GB. Оваа цена е малку повисока од онаа на OnePlus 3, која застана на 399 евра под психолошката бариера од 439 евра. Моделот со 128 GB внатрешна меморија ќе има цена од 479 евра, што не изгледа премногу претерано ако земеме предвид дека за само 40 евра повеќе можеме да имаме двојно повеќе меморија во споредба со најосновниот модел.

Дали вреди да се замени OnePlus 3 за новиот OnePlus 3T?

OnePlus 3

Ова може да биде прашање од милион долари и тоа е дека секој што денес има OnePlus 3 би можел да размисли за промената. Покрај тоа, многу корисници од денес исто така ќе имаат сомнеж за кој терминал треба да купат.

Како што веќе рековме, разликите се многу малку, иако Може на пример да ги подобрите моќноста и перформансите на вашиот терминал OnePlus, покрај подобрувањето на фотоапаратот што ја користите во моментов и исто така го проширувате просторот за складирање што може да се движи од 64 GB до 128 GB.

Ако го немате OnePlus 3 и барате терминал на таканаречениот пазар на висока класа, опцијата за OnePlus 3T може да вреди многу, а тоа е за 439 евра, прилично ниска цена за карактеристики на уредот, ќе имаме одличен уред, кој нема да можете да го стекнете до следниот 28 ноември.

Што мислите за новиот OnePlus 3T?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку социјалните мрежи каде сме присутни. Исто така, кажете ни дали мислите дека вреди да се купи овој нов мобилен уред, особено ако го имате „стариот“ OnePlus 3.

Повеќе информации - oneplus.net/en/3t


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)