Нови протекувања поврзани со Xiaomi Mi6

Xiaomi

И покрај фактот дека формата на продажба на која се навикнаа кинеските граѓани е променета, оставајќи ги настрана продавниците за телефони и обложувалниците на терминалите што ги нудат операторите, со последица штета на кинеската компанија Xiaomi, фирмата продолжува да работи напорно за да врати дел од пазарот што го пропушти бидејќи конкуренцијата во земјата со нови фирми стана жестока. Едно од движењата што најмногу привлече внимание во врска со ова беше лансирањето на Xiaomi Mi Mix, терминал што ги воодушеви локалното население и странците, и покрај фактот што најавените рендери немаа многу врска со презентираниот финален модел.

Следниот терминал што ќе стигне до пазарот на кинеската фирма ќе биде Xiaomi Mi6, терминал од кој штотуку протекоа голем број спецификации. Овој терминал, кој Becomeе стане starвезден терминал на компанијата сè додека не пристигне наследникот на Xiaomi Mi MixUsе ни понуди 5,2 инчен екран, но повторно, тој ќе се појави на пазарот со две различни верзии. Првиот ќе ни понуди Full HD резолуција (1.920, 1.080) додека вториот ќе се определи за QHD резолуција (2.560 x 1.400).

Повторно керамиката ќе биде основен дел од терминалот со најголеми перформанси. Овој терминал ќе ни понуди 64 GB основно складирање и 6 GB RAM меморија. Најевтиниот модел, со Full HD резолуција, ќе ни понуди 32 GB простор и 4 GB RAM меморија. Што ако ќе сподели ќе биде сензорот на камерата напред и назад, 8 и 12 mpx, соодветно, и двете произведени од јапонската компанија Sony. Во моментов не знаеме конкретни датуми за неговото претставување, но не би биле изненадени ако кинеската фирма направи тоа да се совпадне со лансирањето на Galaxy S8, за да се добие медиумско внимание слично на она што ќе го добие следниот предводник на Samsung.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.