Вести од HBO и Movistar + за јуни 2018 година

Летото доаѓа и иако времето не поканува на тоа Излезете навечер Наместо да останеме дома, ова не значи дека видео услугите за пренос престануваат да ја шират содржината што ни ја нудат секој месец. Вчера ве информиравме за сите вести кои доаѓаат на Нетфликс во јуни.

Сега на ред се HBO и Movistar +. И покрај фактот дека многу корисници сметаат дека HBO е само „Игра на тронови“, оваа услуга за видео, како што е „Мовистар +“, исто така, ни нуди разновидна содржина во серии и филмови, не толку широка како онаа на „Нетфликс“, но доста избалансирана. Подолу ви го нудиме Новости за HBO и Movistar + за јуни 2018 година.

Вести на ХБО за јуни 2018 година во серија

Ако сакате стрипови, а знаете дека не живеете само на Марвел, HBO ни ја прави серијата достапна Проповедник, серија заснована на истоимениот стрип објавена од Вертиго (стрипови ДЦ). Третата сезона од оваа серија е достапна на HBO од 25 јуни.

Гомора, една од најпознатите серии во последните неколку години, пристигнува со своите први 3 сезони на HBO на 1 јуни. Оваа серија се занимава со проблемот на насилство на северот на Неапол од страна на Камора, покажувајќи ни ја конфронтацијата помеѓу клановите Савастано и Конте.

Но, големи облози на HBO за овој месец се Pose and Succession. претставуваат е сместена во 80-тите години и ни ја покажува мешавината на њујоршкото општество во тоа време, раѓањето на ерата на Трамп, социјалната сцена ... Оваа серија создадена од Рајан Марфи има Најголема екипа на ЛГБТК актери кои учествувале во измислена серија. Достапно на 4 јуни.

СукцесијаОд своја страна, тој нè запознава со семејството Рој и нивните четири деца. Оваа серија истражува политички заговори, пари, моќ, семејство ... и заплетите што ќе се создадат за да се види кој ќе биде наследник на семејниот човек. Достапно на 11 јуни.

Вести на ХБО за јуни 2018 година во филмови

 • Пријателство. Достапно од 1 јуни.
 • Утре. Достапно од 8 јуни.
 • Диктаторот. Достапно од 1 јуни.
 • Насликаниот превез. Достапно од 11 јуни.
 • Во темница. Достапно од 1 јуни.
 • Еуротрип. Достапно од 1 јуни.
 • Досие 39. Достапно од 1 јуни.
 • Досието Ворен: Случајот Енфилд. Достапно од 17 јуни.
 • Херои надвор од орбитата. Достапно од 1 јуни.
 • Theунгла 4.0. Достапно од 22 јуни.
 • Терминалот. Достапно од 1 јуни.
 • Компулсивен брак. Достапно од 1 јуни.
 • Филип Морис те сакам! Достапно од 1 јуни.
 • Поскрипт Те сакам. Достапно од 1 јуни.
 • Чудни присуства. Достапно од 1 јуни.
 • Гордоста. Достапно од 1 јуни.
 • Доверливи односи. Достапно од 1 јуни.
 • Прекрасните коски. Достапно од 1 јуни.
 • Млад возрасен. Достапно од 1 јуни.
 • Zoolander. Достапно од 1 јуни.
 • Добра година. Достапно од 1 јуни.

Вести на ХБО за јуни 2018 година во детска содржина

 • Бен и Холи. Сезона 1 достапна 1 јуни
 • Бубачки, минијатурна авантура. Достапно од 1 јуни
 • Обратно. Достапно на 15 јуни
 • Ледено доба 3: потеклото на диносаурусите. Достапно на 15 јуни
 • Универзитет на Чудовишта. Достапно од 1 јуни
 • ПJ маски. Сезона 1 достапна 15 јуни
 • Тинејџерска плажа 2. Достапно од 1 јуни
 • Филм за плажа на тинејџери. Достапно од 1 јуни
 • Супер тежок кенгур. Достапно од 1 јуни
 • Wall-E. Достапно од 1 јуни

Movistar + новости за јуни 2018 година во серија

HBO премиерно се враќа на Вил и Грејс, серија што се емитуваше меѓу 1998 и 2006 година во текот на 8 сезони. Почнувајќи од 1 јуни, ќе можеме да уживаме во деветта сезона, сезона што доаѓа 12 години по завршувањето на серијата.

Movistar + продолжува да се обложува на оригинална содржина и од јуни (датумот допрва треба да се потврди) ќе ја изведе премиерата на серијата Утре, серија базирана на романот на Игнасио Мартинез де Писон, кој раскажува приказна за еден млад човек кој пристигнал во Барселона во 60-тите години од минатиот век, каде се сретнал со актерка и полицаец од Социјалната бригада, каде што биле мешани шпионите и забавите на Франкоистот делови еднакви. Четвртата сезона на Аферата Arriveе пристигне во Мовистар + на 18 јуни.

Movistar + новости за јуни 2018 година во филмови и документарни филмови

 • ¡Мајка! Достапно на 15 јуни
 • На таксист. Достапно од 7 јуни
 • Анабела: Создавање. Достапно од 22 јуни
 • Убиство на Ориент Експрес. Достапно од 29 јуни
 • Четвртиот имот. Достапно на 27 јуни
 • Професор Марстон и Wената чудо. Достапно од 9 јуни
 • Тајната на мозочната коска. Достапно од 11 јуни
 • Ерик Клептон, заштитник на блузот. Достапно од 21 јуни
 • Среќен ден на смртта. Достапно од 24 јуни
 • Грејс onesонс: Пантерот на попот. Достапно од 11 јуни
 • Месечината на Јупитер. Достапно на 29 јуни
 • Музика на Рјуичи Сакамото. Достапно од 4 јуни
 • Лејдер Хамилтон. Фати го секој бран. Достапно на 5 јуни
 • Кожа. Достапно од 26 јуни
 • Осакатувања. Достапно на 12)
 • Пропаганда. Достапно од 1 јуни
 • Spoor (Патеката). Достапно на 14 јуни 06)
 • На плоштадот. Достапно од 20 јуни
 • Тор: Рагнарок. Достапно на 8 јуни

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->