Ова е најголемиот и најскапиот телевизор во светот

Најголемата телевизија во светот

Кога зборуваме за телевизии, како кога зборуваме за многу други уреди, реалноста е таа големината е важна. Сите сакаме да ги гледаме омилените филмови и серии на поголем екран, подобро и со јасност на сликата што ни овозможува да ги цениме корените на биоготот на Фрида Кало, играна од Салма Хајек.

Да бидеме искрени: да живееме искуство како одење во кино, веќе го имаме киното, благодарение на што ни дава малку воздух помеѓу објавата и објавувањето. Значи потписот C семе ни нуди уште подобро искуство: се вика C семе 262 (Сериозно, никој не излезе со попривлечно име?) И тоа е мамут 262-инчен телевизор со 4k резолуција што ќе направи да ви треперат мрежницата од задоволство.

C Seed 262, „кафеавиот beвер“ на телевизиите

Во текот на мојот живот, секој пат кога некој нов телевизор ќе влезеше во куќата, требаше да ја зголемува својата големина. Помина веќе тоа за малите телевизори што лепат во спалната соба, Дури и ѓ ... далеку! И додека се грижиме, така што мобилниот ќе има ноќен режим или оние топли тонови кои не штетат на нашите очи кога сме во темница ноќе од собата прашувајќи кој знае што, на само два метра пред нас имаме трилион- инчен уред што ни проектира дихотомна светлина од која нема илјада капки за очи да не остават да избегаме. Но, тоа е тој филм, или се гледа на големото платно, или не се ужива, и тоа е вистината. Значи, ако погледнеме во дневната соба, тоа дури и не ве чини повеќе; премисата, или тоа е желбата, на многумина е: "ако се вклопи во границите на идовите, таванот и подот, тоа ми одговара како телевизор, но ако треба да срушите wallид, тогаш исто така "

Па, токму за оние кои не се плашат да мораат да срушат wallид, па дури и таван на нивната дневна соба за да го постават телевизорот што навистина го сакаат, фирмата Ц Сеед ТВ бестијалност и по големина, квалитет и цена. Одете повикајте го вашиот пријател layидар и наместете го да исецка затоа што „мајката на сите телевизори“ нема да се инсталира дома. Но, не грижете се, ако немате пријател asonидар, тие го оставаат тоа за вас дома за само 35.000 евра за ништо.

C Seed 262 е неверојатна телевизија со која ќе можете да уживате најдобрата телевизиска серија од овие моменти или сетете се на покојниот Адам Вест од серијата Бетмен како што никогаш порано не можеше да замислиш.

Се наоѓаме, не пред телевизија, туку пред тоа ТЕЛЕВИЗИЈАТАТака, со големи букви, јазично говорен машки апарат кој сепак се претставува себеси како мајка на сите телевизии во светот, како да можеше да роди секој и секој телевизор што го имаме дома. И, ако конечно ја разбудам вашата iosубопитност, ќе бидете навистина импресионирани кога ќе ви кажам за неговите карактеристики.

El C семе 262 es најголемата телевизија во светот. Тоа е уред кој интегрира a 262 инчен екран (оттука и неговото едвај привлечно име) и дека нуди А. 4K резолуција со густина од 4096 x 1716 пиксели толку неверојатно што кога Кристијано Роналдо би удрил топка премногу блиску, ќе помислите дека ќе ве удри со лицето. И патем, тоа исто така вклучува 6 до 10 звучници (зависи од верзијата) што може да ги конфигурирате како 7.1 или 9.1 опкружувачки звук. Соседите ќе ве мразат!

Телевизијата нема никаков комплекс, дури ни пред портите на летото, бидејќи воопшто не се грижи за своите 800 килограми тежина. Но, бидете внимателни, бидејќи како што веќе споменав, веројатно треба да бидете подготвени да го фрлите непарниот wallид на куќата затоа што C Seed 262 има димензии на шест метри ширина, осум стапки високи и 6,65 метри дијагоналноАјде, во нормална куќа од денешните со тавани од 2,30 метри, нема каде да се стави C Seed 262. Но, се разбира, да се соочиме, со цена од 490.000 евраКоја „нормална“ личност би ја купила оваа мека за домашно кино?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.