Ова беше ноември Nintendo Direct

Нинтендо-Директен-лого

Последниот Нинтендо Директен е прв по тажната смрт на поранешниот претседател на Нинтендо за тринаесет години, Сатору Ивата, кој остана запаметен со некои емотивни зборови посветени од Шатору шибата, јапонскиот шеф на европскиот пазар, и кој исто така им се заблагодари на навивачите за огромната манифестација на наклонетост кога беше објавена страшната вест.

ова Нинтендо Директен скоро можеше да се сумира во една линија: многу преработки, повеќе амибио и нови RPG огномети за Nintendo 3DS. Од Mundivgames, ве покануваме детално да ги разгледате сите новости што на голем Н. за нивните Wii U y 3DS во следните неколку месеци.

Влегувајќи во ова прашање, првото соопштение ја потврди гласината што звучеше долго: пристигнувањето во Wii У на римејкот во висока дефиниција за Легендата за Зелда: Принцеза од самракот. Иако да ја кажам вистината, повеќе од римејк, тоа е пристаниште со едвај значајни промени, оставајќи впечаток на движење повеќе насочено кон стискање на лиценцата наместо да му понуди ново или подобрено искуство на играчот. Се разбира, поводот беше искористен за објавување на ново амиибо de Врска Волк и компатибилноста на играта е потврдена, што ќе пристигне натаму 4 март 2016, со остатокот од amiibo фигурите од серијата Легендата за Zelda. Во врска со новото и очекувано поглавје на сагата за Wii У, само неколку секунди од истата зеленикава ливада на задниот дел на Епона беа прикажани дека тие секогаш ни покажувале и сме поставени следната година како момент на лансирање. Најавите поврзани со франшизата не завршија тука и пристигнувањето на Фантомски песочен часовник y Духовни траки до виртуелната конзола на Wii У, како и содржина за преземање од Легендата за Зелда: Херои на ТриФорс, кооперативна титула на Nintendo 3DS.

принцеза Зелда самрак

Следната новина се материјализира со презентација на Марио и Луиџи: Paper Jam Bros, кросовер на двете саги за 3DS со уште еден пресврт на неговите механички карактеристики на RPG. Нинтендо не заборави Splatoon и увери дека ќе пристигне одлично ажурирање за неговиот насловен запис на акција преку Интернет од Ноември 13, вклучувајќи пет нови сценарија и повеќе ставки; Супер Марио создателот ќе има веб-страница посветена на наоѓање нивоа создадени од fansубителите на водоводџија; нè потсетивме дека Xenoblade Летописи X, долгоочекуваниот наслов за улоги, ќе се појави во продавниците следно Декември 4; и на минлив начин другите игри поминаа преку Директен, како Премин на животни: Амиибо фестивал, Марио тенис: Ултра пресече y Бутик со нов стил 2 за 20 ноември.

Марио Луиџи хартија џем Брос
Nintendo имаше време да го прикаже Fast Racing NEO, брза футуристичка тркачка игра што ќе биде најблиску до F-Zero што ќе го играме на Wii U и што можеме да го очекуваме за месец декември. Големиот N ја остави јавноста малку разладена со објавувањето на Nintendo Badge Arcade, наслов што е сега достапен и се состои од добивање налепници со кои се украсува менито на конзолата, вклучително и можност за нивно купување во еден вид слот машина. Покемон, еден од поручниците на ИП во куќата на Марио, исто така беше присутен во Директниот: Објавен беше Покемон Пикрос - со таа сага загатки и кој ќе биде достапен во декември, Турнирот за Покени ќе биде лансиран надвор од Јапонија и пристигнување на Црвена, сина и жолта верзија на виртуелната конзола - напротив, во земјата на изгрејсонцето тие ќе имаат физичко лансирање -.

Даден е датум за ослободување на Starвездена лисица нула, кој ќе биде достапен во април следната година и тоа, и покрај тоа што го водеше познатиот Игри со платина -автори на Bayonetta o Ванкиш-, тоа не е многу убедливо меѓу јавноста или продавачот. Нов Амиибос беа објавени и во текот на следните неколку месеци бројките на Лукас -од серијата Мајка- како и серија од премин на животните. Се дискутираше за нови детали Хирул воини: Легенди став 3DS, како што е вклучувањето на Поврзаност, женската верзија на линк, и лансирање на Храбро второ за првиот квартал од 2016 година и пристигнувањето на Змеј Потрага VII y VIII a 3DS во текот на следната година.

Најконтроверзниот момент од ова Нинтендо Директен дојде со најава за горе три наслови тоа би го сочинувало искуството на Судбини на огнен амблем. Од една страна, ќе има две верзии на играта, Лоза y Достигнување, секој се фокусираше на дел од воениот конфликт на заговорот, но внимавајте, дека кратко време по лансирањето ќе се појави епилог наречен Откровение. Секако, навивачите не се забавуваа многу од овој трик што ги принудува да стекнат најмногу три игри за да можат да ја вкусат целата историја на ова ново поглавје на франшизата. И како последно изненадување, доаѓањето на Облак, главниот јунак на легендарниот Final Fantasy VII, На Super Smash Bros.

облак пресече брос

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.