Ова може да бидат цените на новиот iPhone 7

Јаболко

Apple веќе потврди дека ќе ги претстави своите нов iPhone, кој конечно може да се нарече iPhone 7 и покрај интензивните гласини дека неговото име може да биде iPhone 6 SE, следниот Септември 7. Имаме уште многу прашања за решавање во врска со новиот мобилен уред на Apple, но можно е едно од нив, она што има врска со неговата цена, да е решено многу порано отколку што се очекуваше.

И, тоа е дека истекувањето од Кина ни овозможи да знаеме што би било тоа цени на новиот iPhone 7. Засега се откриени само детали за тоа што ќе треба да платиме за iPhone 7 и iPhone 7 Plus, без да има никаква трага од гласината трета верзија на новиот терминал на Apple.

Како што изгледа целосно потврдено, верзијата за складирање на податоци од 16 GB исчезнува конечно, а iPhone 7 ќе пристигне во 32, 18 и 256 GB и тоа ќе бидат неговите цени;

iPhone 7

Ако ги споредиме цените со она што iPhone 6S го има моментално во Кина, тие се совпаѓаат, на пример, во цената на 7 GB iPhone 32 со 16 GB iPhone 6S. Ова е несомнено многу добра вест и тоа е дека нема да мораме да плаќаме многу повеќе пари за новиот iPhone.

За да ги потврдиме овие цени, ќе мора да почекаме до 7 септември, што како што веќе знаеме е закажаниот термин за официјална презентација на новите и очекувани мобилни уреди на Apple.

Што мислите за цените на новиот iPhone 7?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Режим Мартинез Палензуела САбино dijo

    Многу скапо….