Ова може да биде следниот паметен часовник на LG со Android Wear

Гледајте го стилот

Android Wear 2.0 ќе биде најголемото ажурирање до сега на платформата за носење на Google што ќе се обиде со сите средства паметни часовници стануваат потрошувачки производи на масите. Иако ова останува да се види, тој веќе е вид на уред што не се истакнува.

Пред неколку недели започнаа да се појавуваат вести за можноста LG да започне aнас нови паметни часовници, LG Watch Style и LG Watch Sport. Се појавија нејасни слики исто така минатата недела, па сега Еван Блас се враќа со нова.

Оваа нова слика покажува во сета своја слава во што се наоѓа LG Watch Style сребрена и розово златна боја. LG Watch Style е паметен часовник на двајцата кој ќе биде потенок и оној што ќе го промаши сензорот за отчукување на срцето што ќе го носи Watch Sport. Лентата доаѓа со систем за брзо ослободување за да можете да ја менувате со други опции.

Стилот ќе има цена на пазарот што околу 249 долари И ќе се одликува со 1,2-инчен екран 360 x 360, 512 MB RAM и батерија од 240mAh. Интересно кај овие два уреди што се носат е тоа што тие ќе ви овозможат да го користите Android Wear 2.0 пред да стигне до другите уреди, бидејќи се чини дека LG ќе има ексклузивен сок.

Новата надградба на Android Wear ќе донесе добар број на карактеристики како што е посветена продавница за апликации, препознавање ракопис, целосна QWERTY тастатура и виртуелен асистент Google Assistant, што дури ќе биде една од оските на новиот LG G6.

Компанијата се очекува официјално да ги лансира обете носливи уреди за 9 февруари така што следниот ден веќе е на американскиот пазар. Тие ќе бидат достапни во другите региони на планетата во следните два месеци, а тоа е кога Android Wear 2.0 ќе биде достапен и на други уреди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.