Ова е екранот на Samsung Galaxy Note 9

Останува малку за официјално да го видиме новиот модел Samsung Galaxy Note 9 и истекувањето е сè уште секојдневно. Во овој случај, она што го имаме е директно предниот панел на новиот јужнокорејски модел и ќе се потврди непостоењето на контроверзниот „изрез“.

Секако Samsung е на пат (барем досега) исто така демонстрираше на презентацијата на новиот Samsung Galaxy S9 И сега со Galaxy Note 9 тие нема да бидат поразлични за да можеме да бидеме сигурни дека предното стакло ќе биде оној што протече на социјалните мрежи пред неколку часа.

Неколку се гласини и протекувања што стигнуваат до мрежата и во твит од корисникот Ајс универзум, пред неколку дена беше откриен предниот панел на Galaxy Note 9. кристал Galaxy Note 9 го следи дизајнот на S9, но очигледно со поголема големина:

Овој нов Galaxy Note 9 ќе биде претставен во текот на овој месец август и тој веројатно ќе биде на почетокот на тој месец, но додека тоа се случи, гласините и протекувањето ќе продолжат да доаѓаат од опремата што се очекува да биде достојна замена за Белешка 8. Самсунг работи добро. Работите и не очекуваме премногу промени во однос на естетската линија на нивните уреди, покрај тоа спецификациите се секогаш најдобри, така што не можеме да се жалиме во врска со ова. Новиот Note 9 е близу.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.